Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak németül?

Hogyan tanuljak németül?

Figyelt kérdés

Itthon magamtól tanulom a németet és nagyon szeretnék megtanulni annyira, hogy tudjak társalogni ugyanis Németországban akarok majd dolgozni. De annyira nehéz ez a nyelv! Azt érzem, hogy ez nekem nem fog menni pedig nagyon szeretném :( A neten is ha látok valami német szöveget akkor olyan nekem mintha japán lenne és egy szót sem értek belőle. Akkor szoktam magamnak aztmondani, hogy nekem ez nem fog menni soha az életben:(

Mit tegyek. Hogyan tanuljam a németet??



2017. nov. 12. 11:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne ijedj meg attól, ha a neten nem érted a szövegeket. A nyelvtudás az inkább aktív használattól alakul ki. Próbálj inkább filmet nézni, nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal könnyebb azon keresztül megérteni a nyelvet, mert ott segít a gesztikuláció és más nem nyelvi jelek, amik a beszédet kísérik. És amúgy is, az élő nyelv valahogy emberközelibb, mint a leírt. Én mindig jobban megértettem, ha beszéltek németül, mint azt,ami le van írva (persze nem a nyelvtan példákra gondolok a tankönyvben, hanem az életből vett szövegekre).
2017. nov. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! :)
2017. nov. 12. 21:29
 13/17 Wadmalac ***** válasza:

Az első "értéktelen" válaszok azért jöhettek, mert a kérdésből olyan alacsony nyelvi alap látszik, ami nullának nevezhető.

Az autodidakta tanuláshoz meg azért nem árt több alap.


Legalább egy gyorstalpaló alap nyelvtanfolyam kéne indításnak.

Utána már megy, ha akarás van.


Én spec tévéből meg Balatonnál tanultam meg németül, iskolai németezés egyetlen év volt plusz korrep tárgyként, utána csak a tévé és a nyári kempinges gyakorlás, így mentem középfokúzni és meg is lett.


Ha van némi alap, akkor a passzív szókincs építhető német anyanyelvi filmnézéssel, de a megszólaláshoz kell az élő gyakorlás.

2017. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
németnek csak az eleje nehéz, pedig szép és logikus nyelv, egy idő után már könnyűnek tűnik.
2017. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igen sajnos nincs önbizalmam a német terén. De megpróbálok szerezni és megfogadom a tanácsotokat! :)
2017. nov. 13. 18:00
 16/17 anonim válasza:
0%

Németül könnyű megtanulni, hiszen minden német gyerek tud.

Kimész Németországba, és fél év alatt megtanulsz németül.

Aki kiment Németországba, összeszedett pár milliót, aztán hazajött, és vállalkozást alapított, egy se ment csődbe.

2018. nov. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
46%
Szia, Andrea Thionville videók youtubon pl és mint ahogy az egyik válaszoló írta, német nyelvű gyerekkönyvek,talan a könyvtárban lehet kapni.
2019. máj. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!