Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetett már a...

Szerintetek lehetett már a dínók előtt is civilizáció?

Figyelt kérdés
Úgyértem hogy lehettek már ugyanilyen emberek mint mi,csak éppen kihaltak egy katasztrófába,és ujra indult ez az egész?
2010. máj. 31. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Valamilyen régészeti lelet biztos fennmaradt volna.

2010. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem lehettek, mert megvan minden földtörténeti kornak a saját élővilága, kellett volna nyoma maradnia.


3,5 milliárd éve a sztromatolitok, 2 milrd az eukarióták, kb. 500 millió évvel ezelőtt jelentek meg a szilárd vázas állatok, ízeltlábúak, innen egy "ugrás" a dinók.

2010. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nehezen elképzelhető, hogy újra lejátszódjon az evolúció.
2010. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Vannak olyan feltételezések, hogy egy korábbi civilizáció élt a miénk előtt, és ők kortársai lehettek a dinóknak. Én el tudom hinni ezt. Elgondolkodtam már néha, hogy honnan került a magyar népsékbe a hétfejű sárkány. Meg a repülő sárkányok az ősi keleti művészetekbe.Na, de nálam nagyobb koponyák, pl. Lőrinc L. László, aki világszerte elismert néprajzkutaó, orientológus ugyanezen a véleményen van.
2010. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

A régi mondavilágba nyilvánvalóan úgy kerültek sárkányok, hogy dinoszauruszok csontvázait találták meg, és nem tudták akkoriban még rendesen rekonstruálni, hogy hogy nézhettek ki. Ha esetleg tudták is volna, akkor sem lett volna túl messze a dinoszaurusz a sárkányoktól.


Szerintem nem nagyon lehetséges, hogy a dinoszauruszok idejében lett volna civilizáció, a legrégebbi ősünk csontvázát nem rég találták meg, és "csupán" 4.4 millió éves, a dinoszauruszok pedig 65 millió éve kihaltak.


Van viszont egy olyan elmélet, hogy a világegyetem folyamatosan tágul, s egy bizonyos szint után ez a folyamat megfordul, és újra összesűrűsödik. Azt el tudom képzelni, hogy ilyenkor elpusztul minden, és újra elkezdődik az a több milliárd éves folyamat, aminek az eredményeként kifejlődött az ember.

2010. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem létezhetett,csak nem annyira nagyon fejletten és nem nagy területeken!
2010. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A leletek alapján (amikről tudunk) nem nagyon, de én nem tartom elképzelhetetlennek.
2010. máj. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg nem, csak a dínók kipusztulása után vették át az uralmat az emlős állatok a Földön, úgy is mondhatom,hogy az ő kipusztulásuk kellett ahhoz, hogy az emlősök( nevezhetem most az embert is annak) kifejlődjenek.Másrészt arról kellene, hogy legyen megmaradt csontvázak, vagy bármi ami azt bizonyítja, hogy létezett akkor civilizáció. Ráadásul akkor egészen másmilyen volt a klíma, a levegő oxigén-tartalma, a növényzet sokkal bujább, másabb volt,mint most.Abban a formában,amiben most az ember él nekünk az a világ idegen és talán élhetetlen is lenne.
2010. jún. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem lehetett. Találtam régi térképet, melyen a szaharai sivatagban van egy dinó feltüntetve, és himalája területin meg mamut. Ami meg nagyon meglepett, hogy az Austrália jégel van boritva.
2010. jún. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Elvben a dinoszauruszok idején is lehetett volna civilizáció, csak nem emberek, hanem dinoszauruszok alkották volna. De nincsenek róla leletek, úgy értem, eszközök, építmények. Pedig nagyon izgalmas lenne egy ilyen civilizáció.
2010. jún. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!