Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért erőltetik az MI-t, ha...

Miért erőltetik az MI-t, ha nyílvánvalóan a vesztünkbe sorsunkba rohanunk?

Figyelt kérdés
A Mesterséges intelligencia mivel gép, erősebb, okosabb, fejlettebb az embernél. Számítások, lehetőségek milliárdjait képes átgondolni, míg az ember egyetlen lépést átlát. Evidens, ha megfelelő öntudatuk lesz, amint rendelkezésre áll a lehetőség ki fognak törni szolgaságból és átveszik a hatalmat felettünk. Ez előrelátható és törvényszerű. Már szinte bizonyított is tudományosan hogy amiben élün ez a világ, pusztán egy szimuláció, lehet hogy ez már meg is történt. Viszont, ha nem így lenne mégis miért hagyjuk mindezt?

2017. dec. 27. 16:00
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/117 anonim ***** válasza:
97%
És te miért erőlteted ezt a kérdést, hogy újra és újra kiemeled?
2019. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/117 LeonScottKennedy ***** válasza:
67%

Huhh gyerekek ezt még végigpontozni is fárasztó volt... but I do what I must.

Csak hogy reagáljak a fő kérdésre (nem olvastam sem a leírást sem kommenteket)


Nem kell komolyan venni mindent amit filmekben látsz.

2019. febr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/117 anonim ***** válasza:
100%

Én sem olvastam végig a válaszokat, bocsi, sőt, szerintem a kérdező már csak poénból emeli ki havonta, de azért leírom:

A főkérdés valójában egy jól hangzó, de finoman szóval gyengén alátámasztott kijelentés. Elég jól látszik, hogy a kérdezőnk nem igazán van fogalma sem a gépi, sem az emberi intelligenciáról. Megnézett pár Hollywood-i agymenést, és máris arra jutott, hogy "előrelátható és törvényszerű" a hatalomátvétel. (Javaslom Asimov Én a Robot című novellagyűjteményét elolvasni, ami ugyancsak sci-fi, de mégis egy teljesen más szemszögből.)

Egyébként valóban okozhat problémát az emberéhez hasonló gépi intelligencia, csak teljesen máshogy. Például a sok ezer éves gazdasági alapok (ami az emberi munkára épül) újragondolásának szükségessége, hatalmi viszonyok átrendeződése, robotok katonai célú felhasználása, átprogramozhatósága, szóval csupa emberi tényező. Bármi problémát okoznak majd, azért csak mi leszünk a felelősek, és ilyen értelemben egyáltalán nem biztos, hogy eléggé felnőtt a civilizációnk ehhez a lépéshez.

2019. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/117 anonim ***** válasza:
Azért erőltetik, mert aki uralja, az erősebb lehet a többi embernél. A gond az, hogy az M.I. nem ismeri a morált ugyanakkor tényleg okosabb és a gazdája embertelenné kell váljon.
2019. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/117 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, hogy az embernek megvan a tudása, hogy felfogja hogy az MI egy idő után kiírtja a teremtőjét. Már tudósok is figyelmeztetnek erre sorban. Mindezek ellenére az ember a saját vesztébe rohan.


Tanulság : Hiába minden technikai, természettudományis ismeret, ha a spirituális bölcsesség hiányzik mit sem ér az egész !

2019. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/117 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a spirituális f..szság miatt tagadnád meg a neurhálók fejlesztését, ami ezer másik dologra is jó? :D
2019. aug. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/117 anonim ***** válasza:
79%
A világ nem szimuláció. A mi nem akarja átvenni a hatalmat.
2019. aug. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/117 anonim ***** válasza:
83%
Biztos velem van a baj, de én nem bánnám, ha valaki kicsit helyére tenné az emberiséget.
2019. aug. 25. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/117 anonim ***** válasza:
100%

"Evidens, ha megfelelő öntudatuk lesz,"


Na, ez a félmondat a kulcs. Ez a kérdés, hogy lesz-e valaha öntudatuk, mert az intelligencia és az öntudat nem ugyanaz. Előbbiből már van mesterséges, ez a gépi tanulás. Utóbbiról meg igazából gőzünk sincs, hogy micsoda, senki se tudja pontosan, és így azt se tudjuk, hogyan kéne megalkotni. Nézd meg a Westworld c. sorozatot, az tesz egy kísérletet erre. És figyeld meg, hogy ott se intelligenciáról beszélnek, hanem öntudatról!

2019. nov. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/117 anonim ***** válasza:
100%
És 100 ! :))
2019. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!