Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha tágul a világegyetem...

Ha tágul a világegyetem (Univerzum), akkor az Androméda galaxis (és több másik törpegalaxis) miért közeledik hozzánk (a Tejútrendszerhez)?

Figyelt kérdés
Ez nem ellentmondásos így?

2017. dec. 31. 14:21
 1/8 Mojjo ***** válasza:
88%

Attól, hogy egy lufit felfújnak, így az tágul, a lufi felszínén két bogár még közeledhet egymashoz, ha épp egymás felé tartanak.


Az univerzum tágulása a tér tágulásából következik, az Androméda közeledése felénk meg a térbeli mozgásából. Két külön dolog.

2017. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Molyember ***** válasza:
86%
Annyira belenéznék egyszer egy olyan debil szemébe, aki pl. az előzőt lepontozta.
2017. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én eddig minden választ "tetszik"- eltem!
2017. dec. 31. 15:29
 4/8 Mojjo ***** válasza:
83%
@2: Ez inkább szól a személyemnek, mint a válaszomnak. Az itt eltöltött pár év alatt beszereztem egy pár "rajongót", akik lelkesen pontoznak lefelé, ha meglátnak, függetlenül attól, mit is írtam. Nem kell különösebben törődni ezzel, ez már csak ilyen.
2017. dec. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, ezért nem írom ki a nevem.

Pedig talán jobb lenne...

elég baj, hogy ilyen emberekkel vagyunk körülvéve.

2018. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mojjo ***** válasza:

@5: Ne hülyéskedj, starter, a te neved mindenki tudja, hiába nincs kiírva :D

Amúgy igen, bár a pontok, meg százalékok engem pont nem érdekelnek :)

2018. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 dq ***** válasza:
47%

Nem tudom mi ez a kiakadás, az #1-re a 86% tök oké.


A legtöbb helyen azt írják, hogy azért közeledik hozzánk, mert gravitációsan vonzzuk. (Sokak szerint azért ilyen gyorsan, mert tele van minden sötét anyaggal.)


Ez nem ellentmondás, hiszen abból hogy az univezum tágul, nem következik hogy minden létező dolog távolodik egymástól.

2018. jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
@7: Amikor Molyember hozzászólt, még nem 86% volt :)
2018. jan. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!