Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világ lekváros fánk alakú...

A világ lekváros fánk alakú lenne?

Figyelt kérdés

Sokszor töprengtem már el azon, hogy ugyan vajon milyen alakja lehet az Unizverzumnak, és leginkább egy hipertoroidra hasonlító tereket tudnék elképzelni, melyek majdnem végtelen nagyok - de nem.

A lekváros fánk alakzat (figyelem, itt nem a lekváron van a hangsúly!) esetén toroidra vagy tóruszra gondolok.

A kósza ötlet leginkább sacconometrikus tudásbázisomon alapszik, egész pontosan onnan jött, hogy próbálgattam összecsomagolni a matematika koordináta-rendszereket, és megnéztem melyik esetben mit kapok. Azt találtam a legértelmesebb eshetőségnek, amikor a függvények a végtelenben (megfelelő, pl. inverz-tangenciális skálázásoknál) pont találkoznak, tehát a henger és a gömb kilőve, maradt a toroid - fánk!

Meg lehet nézni az ilyen koordináta-rendszerekben felírt pl. 1/x, tg x,...s a többi függvényeket, érdekes. De a lényeg, hogy szerintem ennek van, sőt kell lennie fizikai értelmezésnek is.

Szerintetek?



2018. febr. 20. 18:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kérdező... én ezt nem erőltetném.

Vagy tetesd át a humor kategóriába.

2018. febr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Wadmalac ***** válasza:

Nem gondolod, hogy a toroidodnak meg kéne jelennie a kozmikus háttérsugárzás inhomogenitásában, kijelölhető tengellyel?


A jelen ismeretek alapján én biztosan inkább egy közel azonos három tengelyhosszú ellipszoidra tippelnék.

2018. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Az elmélet nem vette figyelembe a kozmikus háttérsugárzást, de majd lehet átgondolom és finomítok rajta.

Ellipszoid, akkor a téregységek is ellipszoid alakúak lennének? Azoknak nem valami szabályosabbnak kellene lenniük?

2018. febr. 22. 19:50
 14/15 Wadmalac ***** válasza:
Nem tudom, miért kéne szabályosabbnak lennie,amúgy még az ellipszoid jár a legközelebb a gömbhöz, annál szabályosabbat meg énnem ismerek. :)
2018. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 monyákos tuba válasza:

Persze, hogy fánk alakú!


Áltudományok mondják gömbnek, de akkor a gravitáció összenyomná és fekete lyuk lenne belőle. Ez mind optikai csalódás csak.

2022. ápr. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!