Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A „modern kori” sugárzások...

A „modern kori” sugárzások (főleg Wi-Fi, és mágneses sugárzás) ellen mit lehet tenni, hogyan tudok védekezni, ha gyakran költözök másik lakásba?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyon rosszul alszom, mert egy kis lakásban lakom és a szomszédoktól elég erősen átjön a Wi-Fi jel. Engem ez nagyon zavar, lüktet tőle a fejem, bamba vagyok reggelente, emellett van egy nagyon kicsi szívrendellenességem, és ha sok a Wi-Fi, képes ritmuszavart csinálni nálam. Sajnos falfesték nem jöhet szóba, mert gyakran költözöm és nem saját a lakás. A mágneses sugárzás ellen viszont eddig egyáltalán semmilyen árnyékolási technikát nem találtam a neten, így ebben a témában nagyon érdekelne az is, amit majd egy saját házban tehetek. Egyszer egy olyan házat béreltünk, ahol az utcai légkábel nagyon közel volt hozzánk és sok áram folyt át benne, így extrém magas sugárzás ért bennünket. Minden nap olyan voltam, mint a mosott ****… Az elektromos problémát viszonylag jól tudom kezelni, azt hiszem, végszükség esetén le szoktam kapcsolni azt az áramkört éjszakára, ami az ágyamhoz közel megy.

Nagyon kérem, olyan ne írjon, aki szerint ez nem káros…, olyan meg főleg ne – rendszerint olyan villamosmérnökök, akik hivatásuknak tekintik az okoskodást – akik itt szeretnék nekem elmagyarázni, hogy milyen hülyén tettem fel a kérdést, mert nem értek semmihez, stb.



2018. ápr. 12. 17:00
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom írták-e már, de neked gyakorlatilag folyamatosan rosszul kéne lenned. Ha csak és kizárólag a WiFi jelektől vagy rosszul (bár ez eléggé röhejes elképzelés), akkor is mindig érezned kéne. A legutolsó faluban nem tudsz úgy végigmenni az utcán, hogy ne lenne legalább 2-3-4 router folyamatosan a telefonod által is észlelhető közelségben.

Arról nem is beszélve, hogy ma már minden mobil képes internetet megosztani, ami technikailag ugyan úgy WiFi szabványt valósít meg.

2018. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
41%

Nincs olyan, hogy "wi-fi sugárzás", "mágneses sugárzás" meg még kevésbé.


Elektromágneses sugárzás van, de ha az téged zavar, akkor a napra se menj ki, vagy még jobb, ha kiköltözöl az univerzum egy mindentől távoli pontjára. Ott ugyan elektromágneses sugárzás hiányában 2 másodpercen belül megfagysz, de egyébként garantáltan nem lesz semmi bajod.

2018. ápr. 14. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 dq ***** válasza:

A WHO EHS (electromagnetic hypersensitivity) néven hivatkozik rá. [link]

Állítólag még nem találtak senkit, aki meg tudta volna állapítani hogy egy wifi/telefon be van-e kapcsolva, vagy sincs.


Mindenesetre ha a wifi tudatától rosszul érzed magad, és ezt igazolni tudod orvosi papírral, akkor gondolom ráveheted a szomszédokat, hogy árnyékolják le a wifit, vagy birtokvédelmi eljárást kérhetsz rájuk ¯\_(ツ)_/¯

2018. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
Na igen, erre utaltam én is. Rém egyszerűen tesztelhető az egész egy kettős vak kísérlettel.
2018. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Aki jó szándékból írt nekem, annak köszönöm a tippeket. Én eddig azt hiszem, hogy nem mondtam itt senkire semmi rosszat, de a többi „válaszadónak”, hogy őszinte legyek, nem kívánok túl sok jót az életében. Amíg egy személy ilyen paraszt..., de szerintem mindenki megoldja magának a saját rossz vagy jó sorsát a viselkedésével. Ne magyarázza már el nekem senki, hogy mikor mit kellene éreznem, mert mi van bizonyítva, nem érdekel sem más sikere, sem az enyém, és az sem, hogy ki mit mikor és hogyan nevezett el. Sok mindent nem bizonyítottak még, ami tönkretett vagy akár megmentett egy-egy embert, nem hogy ilyen dolgokkal foglalkozzanak, hogy ki hogyan alszik vagy jól fog-e az agya. Az embereket az ilyesmi ma nem érdekli. Viszont kell egy jól hangzó foglalkozás, mindegy ha utálod…, szép ruha, meg akármi, de hogy a kolbász nem működik, és kávén meg fájdalomcsillapítón kell élni, annak is megvan szerintem az oka. Mint mondtam, engem nem zavar, hogy ki mit csinál, amíg nincs rám hatással. Az sem bizonyított tény talán, hogy ha a szomszéd kutyája minden nap és éjszaka ugat, egy idő után lehet, hogy ordítva mész át. Túl sok a szabadidőtök? Zavar a „butaság” :D :D ? Meglátjuk 10-20 év múlva. Nem biztos, hogy az emberi szervezet olyan hülye, mint ahogy azt sokan gondolják. Nem is értem…, ha nem egy olyan bonyolult dologról lenne szó, hogy meg kell nyomni naponta kétszer egy gombot. Hogy arról már ne is beszéljek, hogy az embereket zavarja az otthonában lévő egy darab kábel. Egy nyomorult kábel. A rendetlenség nem, az az egy kábel igen. A gombnyomkodás naponta kétszer meg már lehetetlen. Na, pá.
2018. máj. 18. 18:23
 26/44 anonim ***** válasza:
70%

Lesszíves átfáradni az Ezotéria rovatba a karma meg sors témákkal.


"...de szerintem mindenki megoldja magának a saját rossz vagy jó sorsát a viselkedésével"


Az emberi butaság igen is fáj sajnos. Főleg ha terjesztik is.

A tanácsainkat nem fogadtad meg, például azt, hogy 0.5 mg Xanax után is jelentkéznének a panaszaid, vagy sem.


Egyértelműen el lehetne dönteni, hogy pszichiátriai eredetűek vagy tényleg valami bajod van.

Egyébiránt, arra az érvre képtelen vagy reagálni, hogy gyakorlatilag 100% széles spektrumú elektromágneses sugárzásban élsz, nappal és éjjel... mégis csak mágikus módon, adott körülmények között jelentkeznek a panaszaid.


Ha erre tudnál válaszolni, akkor megköszönnénk.

2018. máj. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
60%
Harmadrészt pedig a betegséged egy rém egyszerű kísérleti metodikával eldönthető, amelyet le is írtam, és számtalan tudós/mérnök kolléga szívesen kivitelezné, mert magas impakt faktorú cikket lehetne belőle írni.
2018. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim válasza:
47%

Már csak olvasni is rossz volt az egész bejegyzést… a válaszadók mégis mi a viharért írják le elmebetegként a kérdésírót?????? Világraszóló bizonyítást kell publikáltatni kísérleti nyúlként, hogy szóba álljanak veled? A szakembereknek kéz a kézben kellene a világot segíteni nem egymás ellen. Engem is nagyon érdekelne.. azaz érdekelt volna hogy mit tehetek de már tudom hogy semmit felesleges kérdezősködni is .csak a költözés marad és addig a többi ember hülyeségét állni. Lehet, hogy ti nem látjátok minden hónapban, hogy mi történik a véretekkel de én pl lány vagyok… Azt mégis hogy a szöszbe képzelem be magamnak, hogy undorító sűrű vérem van amíg ebben a lakásban nyomorult zombiként élek máshol meg egészséges? Az meg egy legenda hogy mindenhol el kell szenvednünk ezt. Ez azért van mert az emberek így akarják de ha te nem, egyedül nem tehetsz semmit és addig néha el kell szenvedned. Én pl olyan helyen dolgozom, ahol nincs WLAN jel, néhány nagy gép van ugyan, de ha annak a 2 végén állsz, minimális terhelés ér el hozzád. Én a munkából hazafelé testileg fáradtan agyilag viszont végre felszabadultan érkezem. Telefonálnom munkaügyben nem kell, órákig cseverészni a semmiről sem szoktam. Aztán kezdődik minden elölről, Ugyanazt eszem, ugyanazt a munkát végzem ugyanúgy takarítok csak máshol lakom. Igen érdekes. Tényleg nagyon nehéz kihúzni a konnektorból egy dugót…??? legyen az WLAN vagy áram én sem hinném hogy bármi jót tesz a természetes szervezetnek, amúgy meg csak szét kell nézni az interneten, rengetegen csináltak már eddig is teszteket, és elmondják az orvosok, hogy a vér besűrűsödött. minden esetben minden alanynál. az a vér ami az egész szervezetedet ellátja, ez hogy érinti a kis ereket amik ellátják pl a szemedet tápanyaggal, biztos hogy nem mérvadó hogy jól vagy e vagy baromi rosszul…..???!!... ha csak ez lenne az egyetlen már az is sok lenne, az egész életminőségedet teszi tönkre. nem még egy publikáció kellene hanem megoldás. Én személy szerint ha a telefonomat szeretném órákig nyomkodni otthon, azt is kábellel használom, egy euróért lehet az ali’…n átalakítót rendelni, nehéz volt hozzájutni… az ember addig nem veszi észre hogy hülye, amíg egyszer ki nem kerül belőle, aztán visszagondol, hát elég f*s, remélem az allergiásoknak nem próbáljátok meg elmagyarázni, hogy mit kínlódik, „nézd nekem semmi bajom nincs...

Szóval a válaszom sajnos az hogy sokat nem nagyon tehetsz :( próbálj meg minél több pénzt összelapátolni hogy te választhasd meg a lakóhelyedet és a munkahelyedet :/ :-*

2019. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 2*Sü ***** válasza:
52%

> a válaszadók mégis mi a viharért írják le elmebetegként a kérdésírót


Nem írják le annak, csak te olvasod ezt ki. Számos pszichés, mentális probléma létezik a világon. Kvázi nincs olyan ember, akinél ideiglenesen vagy akut módon ne fordulna elő legalább egy. És igen, adott esetben, ha az illetőt ebből fakadóan valami akadályozza a hétköznapi, mindennapos tevékenységében, akkor akár lehet betegségnek hívni. De ez elég messze van az elmebetegségtől, az azért egy sokkal súlyosabb kategória. Kb. olyan ez, hogy ha énnekem kificamodott a bokám, akkor az probléma, és megkeresek vele egy ezzel foglalkozó orvost. De nem, én ettől nem lettem testi fogyatékos, nyomorék, vagy féllábú. Attól, hogy valakinek pszichés problémái vannak, attól nem elmebeteg, amúgy a problémáján túl lehet egy intelligens, okos, normális ember.


> Világraszóló bizonyítást kell publikáltatni kísérleti nyúlként, hogy szóba álljanak veled?


Nem neki kell ilyet nyújtani. Vannak, akik érzékenységet mutatnak bizonyos elektromágneses sugárzásokra. Látszólag. Mert valójában a kísérletek eredménye az, hogy a vizsgált alanyoknál nem maga az elektromágneses sugárzás okoz fizikai tüneteket, hanem annak a tudata, hogy van körülöttük elektromágneses sugárzást kibocsátó berendezés. Ha van, de nem tudnak róla, nincsenek tüneteik. Ha nincs, de úgy tudják, hogy van körülöttük, akkor meg vannak tüneteik.


Ebből a fakadóan nem maga az elektromágneses sugárzás okozza a fizikai tüneteket, hanem a tudat, a psziché, így egy pszichoszomatikus tünetről van szó, és a kezelése is a pszichológia feladata. Ha most elfogadja ezt a kérdező, akkor jó, mert tud ellene tenni, ha meg nem, akkor is tud ellene tenni, olyan környezettel veszi magát körül, amiről azt !gondolja!, hogy nincs a tünetét okozó hatás.


> Azt mégis hogy a szöszbe képzelem be magamnak, hogy undorító sűrű vérem van amíg ebben a lakásban nyomorult zombiként élek máshol meg egészséges?


Van egy hely, ahol bizonyos biológiai folyamatok úgy zajlanak benned, ahogy. Meg van egy másik hely, amiben meg máshogy. A két helyet leíró körülmények százezer ponton különbözőek. Igen, az egyikben van WiFi, a másikban nincs. Az egyik lakás panel, a másik tégla. Az egyik helyen dohosak a falak, a másikban szárazak. Az egyik helyen kerti paradicsomot eszel, a másikban mirelit pizzát. Az egyik helyen magas a levegő NO₂ tartalma, a másik helyen alacsony. Az egyik helyen többet mozogsz, a másikon kevesebbet. Az egyik hely csendes, a másik hangos. Az egyik helyen magasabb egy nem különösebben ártalmas baktérium száma, a másik helyen alacsonyabb. Ezer és egy valóban fizikai, biokémiai oka lehet, de valaki mindenféle objektív kísérletezés nélkül ráfogja egyre. Mondjuk jelen esetben a „sugárzásra”.


Meg lehet a dolognak egy csomó pszichoszomatikus oka is. Az emberi elme csodákra képes, így csodálatos hibákra is.


> Az meg egy legenda hogy mindenhol el kell szenvednünk ezt.


Megint csak némi utánajárás kérdése a dolog. A WiFi 2,5 GHz-en, illetve az újabb routerek 5 GHz-en működnek. Ez a centiméteres hullámhossztartomány (SHF). Ebben a tartományban működnek a mobiltelefon rádióhullámai - a rádióállomások sugárzása akkor is ér, ha nincs nálad mobiltelefon -, ebben a tartományban működik egy csomó radar - időjárási és katonai radarok is -, ebben a tartományban működnek a kommunikációs műholdak is - a több évtized óta parabolaantennával fogható adások, de más természetű kommunikációs adások is, pl. a Nemzetközi Űrállomás adása is -, ebben a tartományban működik a bluetooth, a vezeték nélküli csengő, kapunyitó, vagy pl. a GPS rendszer is.


Ebben a hullámhossz tartományban működik több évtizede egy csomó dolog, ami kvázi mindenhol körbevesz, még a legeldugodtabb erdőben is. A WiFi és a Bluetooth nyilván nem annyira, de a GPS, a műholdas kommunikáció, az időjárási radar mind-mind elér ott is.


Legenda? Nézz utána:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze aki tudás és informálódás híján van, annak sok dolog legenda…


> Én a munkából hazafelé testileg fáradtan agyilag viszont végre felszabadultan érkezem.


Mondjuk ennek is millió és egy oka lehet, a táplálkozástól - pl. akár attól is, mennyi vizet iszol, milyen a víz összetétele - a testhelyzeteden át a környező emberektől kapott kórokozókig mindenféle.


> Aztán kezdődik minden elölről, Ugyanazt eszem, ugyanazt a munkát végzem ugyanúgy takarítok csak máshol lakom. Igen érdekes.


Oké, akkor a millió és egy okból kizártunk hármat. ;-)


> legyen az WLAN vagy áram én sem hinném hogy bármi jót tesz a természetes szervezetnek


Ez viszont eddig csak egy hit. A kérdés, hogy tényleg káros-e. Az meg objektíven vizsgálható, tovább megyek vizsgálandó.


> amúgy meg csak szét kell nézni az interneten, rengetegen csináltak már eddig is teszteket, és elmondják az orvosok, hogy a vér besűrűsödött. minden esetben minden alanynál


Huhh… Forráskritika is volt? Nyilván egy csomó ember ír le mindenfélét akár nyereségvágyból - mert éppen árul egy olyan tablettát, ami ezt a problémát megoldja, és amit most akciósan 5000 Ft/doboz áron megvehetsz -, vagy éppen a saját elképzelésük megalapozására. A tudomány pont attól tudomány, hogy a megfelelő módszertannal objektíven tud vizsgálni jelenségeket, kizárva, vagy kiiktatva, kiegyenlítve mindenféle extra tényezőt, kizárva ok-okozati viszonyban nem lévő, de egyidejű történésektől.


Tudomány kategóriába feltett kérdést meg ha nem baj, tudományos szemlélet mentén fogunk megválaszolni.


> Én személy szerint ha a telefonomat szeretném órákig nyomkodni otthon, azt is kábellel használom, egy euróért lehet az ali’…n átalakítót rendelni, nehéz volt hozzájutni


És felesleges is, mert attól még a telefonod a mobilállomás lefedettségében van és majdnem a WiFi-vel azonos hullámhosszon sugároz, ha telefonálsz, ha nem. Meg a GPS is. Meg a csapadékfigyelő meteorológiai radar is. Meg a műholdas tévé jele is, akár fogod azt, akár nem.


> Szóval a válaszom sajnos az hogy sokat nem nagyon tehetsz :( próbálj meg minél több pénzt összelapátolni hogy te választhasd meg a lakóhelyedet és a munkahelyedet


Vagy ismerd el, vagy legalább vedd fontolóra annak a lehetőségét, hogy bizony a tüneteidet nem az elektromágneses sugárzás okozza, hanem a tudat, hogy van ilyen közeledben, és ezáltal a tudatalattid kelt mindenféle tüneteket. Persze ha ez nem akarózik, akkor tényleg csak a megszokás, vagy a tanya marad.

2019. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez rendkívül alapos válasz volt, akinek van annyi sütnivalója, hogy esőben nem áll kint a csurgásban,az meg is érti.

Én meg csak annyit tennék hozzá, hogy mihelyt kézzelfogható dolgokról esett szó, ott meg is állt a kommunikáció, például, hogy milyen műszerekkel mit mért, és hogy kipróbálta-e az igen egyszerű Xanax-kísérletet.

2019. márc. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!