Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A „modern kori” sugárzások...

A „modern kori” sugárzások (főleg Wi-Fi, és mágneses sugárzás) ellen mit lehet tenni, hogyan tudok védekezni, ha gyakran költözök másik lakásba?

Figyelt kérdés

Jelenleg nagyon rosszul alszom, mert egy kis lakásban lakom és a szomszédoktól elég erősen átjön a Wi-Fi jel. Engem ez nagyon zavar, lüktet tőle a fejem, bamba vagyok reggelente, emellett van egy nagyon kicsi szívrendellenességem, és ha sok a Wi-Fi, képes ritmuszavart csinálni nálam. Sajnos falfesték nem jöhet szóba, mert gyakran költözöm és nem saját a lakás. A mágneses sugárzás ellen viszont eddig egyáltalán semmilyen árnyékolási technikát nem találtam a neten, így ebben a témában nagyon érdekelne az is, amit majd egy saját házban tehetek. Egyszer egy olyan házat béreltünk, ahol az utcai légkábel nagyon közel volt hozzánk és sok áram folyt át benne, így extrém magas sugárzás ért bennünket. Minden nap olyan voltam, mint a mosott ****… Az elektromos problémát viszonylag jól tudom kezelni, azt hiszem, végszükség esetén le szoktam kapcsolni azt az áramkört éjszakára, ami az ágyamhoz közel megy.

Nagyon kérem, olyan ne írjon, aki szerint ez nem káros…, olyan meg főleg ne – rendszerint olyan villamosmérnökök, akik hivatásuknak tekintik az okoskodást – akik itt szeretnék nekem elmagyarázni, hogy milyen hülyén tettem fel a kérdést, mert nem értek semmihez, stb.



2018. ápr. 12. 17:00
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Mai napig várom a jelentkezőket... ha valaki képes szignifikánsan elkülöníteni egy dobozban lévő ki-bekapcsolt Asus Rapture gamer routert (ami egy katonai radar erejével leolvasztja a hűtőt kb 10 km-es körzetben :D) vakon... akkor abból olyan cikket írunk a Nature-be, hogy világhírűek leszünk!


Sajnos eddig nem jelentkezett egy WLAN allergiás sem :(

2019. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim válasza:
Hogy tudok Faraday- kalitkát csinálni a legegyszerűbben és legjobb áron?
2019. nov. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Alumínium sapka 😃
2019. nov. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim válasza:
De most komolyan.
2019. nov. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim válasza:
Én csak azt tudom, hogy én is nagyon sokáig rosszul voltam. Reggelente hányinger, szédülés, napközben koncentrációs zavar, este elalvás előtt nehézláb érzés, zaklatottság, szapora szívverés és erősen hullott a hajam. Végigjártam az összes orvost, a legtöbben persze úgy bántak velem mint a kóbor kutyával. Az eredmények mind jók voltak. Vér, vizelet vizsgálat, góckutatás, pszichológiai tesztek, ultrahang, ekg, szerintem minden volt... Amit megtudtam, hogy a jó fogorvosom még mindig iszonyú drága és a pszichológus is sokba kerül. Én a szüleimnél laktam, lakásban és egy jó ismerősöm elhozta az elektromágneses sugárzást mérő műszereit. A márka Gigahertz Solutions. Azt mondta, hogy a magas frekvenciás sugárzást nagyon magasnak méri. A közelünkben vannak mobilátjátszó tornyok és minden szomszéd használ wifit. A műszerrel 300 és 1000-es érték között mért mindig és azt mondta, hogy ez szerinte 50 alatt lenne ideális, legalábbis ő így tapasztalta. Mivel nekem a mamám ugyanabban a városban lakik, kitaláltuk, hogy menjek át hozzá lakni egy időre. Egy próbát megér. Átköltöztem, és az első 3-4 napban nagyon rossz volt, úgy éreztem, hogy lekerült rólam valami nagy nyomásérzés, úgy éreztem magam mint aki le van merülve, mint egy nátha alatt, csak orrfolyás nélkül. Utána ez elmúlt, és mintha kitisztult volna a fejem. Jól tudtam gondolkodni. A hajhullás megállt. Szinte sosincs nyugtalan láb érzésem, viszonylag hamar el tudok aludni. Ennek 8 hónapja most. Nálam könnyen megoldható volt ez a váltás. Nagyon örülök neki, hogy sikerült változtatnom, mert őszintén már minden nap olyan érzésem volt, hogy menekülni akarok, mindegy hogy hova, csak mennék ki abból a lakásból. Az biztos, hogy az ilyen érzékeny emberek mint én is, nem akarnak semmmilyen kísérleti nyúlként működni. Ez nem olyan mint a gyógyszerkísérletek, ahol az egészségükkel nem törődő emberek pénzért kísérleteket engednek magukon végezni. A másik, amit magamon észrevettem, hogy jó pár nap tartós nyomása vagy felszabadulása az amit érzünk, ez nem olyan, mint hogy kisüt a nap, és érzem, hogy meleg. Itt egy változás történhet bennünk, amire válaszként adott tünetek jönnek elő. A tüneteket mindannyian hasonlóan írjuk le és én biztos hogy nem vállalkoznék efféle bizonyító kísérletre, mert örülök ha el tudom kerülni ezt az állapotot.
2020. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Azért azt magad is beláthatod, hogy az egészen furcsa, hogy nem akarsz a világ számára bizonyítékot nyújtani a "nagyon sokáig rosszul voltam" térerősségnek mondjuk a tizedén, amit éppenhogy csak tudsz detektálni, hússzor 1 perc időtartamra.


Aztán, a GS-nek több műszere van.

Aztán, ha lehetett a műszeren állítani, akkor mire volt állítva, mit mért?

Aztán a mamádnál nem mért?

Ezek még hiányoznak.

2020. júl. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
HF32D a műszer, ezt felírtam, ezzel mérte azt az értéket, amire felhívta a figyelmemet. Szerintem nem állított rajta, csak be és ki kapcsolta. A mamámnál is mért, de sokkal később, mert átköltöztem és nekem sokkal jobb lett a közérzetem és nem foglalkoztam azonnal vele. Ahol én alszom, ott 60-as volt az érték. De itt csak egyszer mért, mert áthívtam szívességből. Persze őt is lehetne kritizálni, mert nem ért hozzá, csak hobbiként foglalkozik vele, de nekem jobb lett a költözés után, összevág az hogy ahol rosszul voltam magas értéket mért a mostanihoz képest. És igen, engem is lehet kritizálni, mert még fiatal vagyok, és arra hagyatkozom, ahogy érzem magam. És nem szeretnék vitázni senkivel sem arról amihez nem értek. És olvasom azt, hogy a szakértők között is milyen viták mennek. És látom a videókat, hogy mit mondanak akik elmenekültek valahová vidékre vagy más országba, mert ugyanazokat a tüneteket írják le ami nálam is volt. Például az on the spot, okos világban, 3 rész is foglalkozik a kérdéssel. Én a lakásvásárlás után azt hiszem egy fél évig ügyetlen voltam, meg zúgott a fejem, aztán kb 3 éven keresztül az említett tünetek, amikkel orvoshoz fordultam. Nem értem, hogy mire írod, hogy 1-1 percre tudom detektálni. Mint írtam, hosszabb állandó kitettség után jelentkeztek dolgok. Majd sokkal hosszabb idő után megint más, majd ahogy átköltöztem volt egy változás, majd pár nap múlva jobb. A kísérletben mindig kihozzák, hogy nem okoz semmit, mert nem mérnek több száz vagy ezer embert 20-30 éven keresztül. Lehet ha kiköltöznél az erdőbe 3 hónapra, megtapasztalnád a változást.
2020. júl. 8. 18:21
 38/44 A kérdező kommentje:
De ilyen kísérlet sincs. Senki nem teheti meg ezt. A kísérletekben, ahogy meg láttam, csak azzal foglalkoznak hogy káros-e, okozhat-e rákot. De a dohányzás is lassú halál, senki nem tudta, míg el nem kezdtek hullani az elsők. De az, hogy koncentrációs zavart vagy rossz alvást okozhat, nem is gondolkoznak rajta, mert mára már kb. megszokott. Nem furcsa.
2020. júl. 8. 18:27
 39/44 anonim ***** válasza:
Ja, hogy te itt osztott üzemmódban működsz? Én egy válaszolótól kérdeztem, erre a Kérdező meg válaszol rá...
2020. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Igen, mert ugyanaz vagyok. Halló. Eltelt több mint 2 év. Végre átköltöztem máshova. És beléptem újra a gyakorikérdésekbe. És igen, elég sok minden történt azóta. Leírtam az új szituációt és eredményeket. És azt hogy én személy szerint nem szeretnék kísérletben részt venni. Viszont végre nekem személy szerint jobb lett.
2020. júl. 8. 18:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!