Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Matematika szakirodalmat...

Matematika szakirodalmat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Leginkább szükségem lenne:vektorok, skalárok,tenzor, differenciálegyenlet, hullámegyenlet, hullámfüggvény. Eléggé alapfokon mozgom a matekban, de szükségem van rá, mert az elméleti fizika megértése után (Stephen Hawking Idő rövid története, Einstein könyve a relativitáselméletekről) szeretném az egyenletek útján is érteni a témát. Tudnátok ajánlani?

2018. júl. 23. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Angol irodalom is jöhet? Ha gondolod írj rám privátban egy e-mail címet, tanulmányaim során sok ilyen tematikájú könyvet töltöttem le PDF-ben (onedrive-on keresztül meg tudnám osztani veled).


Amiket felsoroltál azok elég alapok, ami Stephen Hawking és Einstein általános relativitáselméletéhez kell az sokkal inkább differenciálgeometria (viszont az piszok nehéz). Ahhoz a részhez ajánlanám Rácz István - Bevezetés az Einstein féle gravitációelméletbe, szerencsére ez a könyv első felében a differenciálgeometriával foglalkozik mivel nincs vagy kevés magyar irodalom született benne ami BEVEZETŐ jellegű lenne. Mert természetesen ajánlgatják például Szenthe János - Sima sokaságok, Kurusa Árpád - bevezetés a differenciálgeometriába könyveket de ezek kb jegyzet minőségűek. Tökéletes egy egyetemi kurzus kiegészítésére, de ahhoz nem, hogy ebből valaki autodidakta módon elsajátítsa, vagy akárcsak megértse anélkül, hogy mással kiegészítené.


Jánossy Lajos - Vektorszámítás (3 kötetes), ami jó minőségű, de körülbelül beszerezhetetlen -esetleg érdemes ránézni antikváriumon, vagy könyvtárban-.


Helyette inkább egy angol mű ami lefedi az introduction részben: Undergraduate Lecture Notes in Physics - Valerio Faraoni.

2018. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ebből is válogathacc:

[link]

2018. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm. Nekem nem feltétlen csak az Einsteinhez szükséges matek kell, hanem úgy amblokk minden. Ezért írtam amit írtam. Angolul nem tudok még oly a magas szinten.


Második, a sok közül melyiket ajánlod?

2018. szept. 2. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!