Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nők miért nem szeretnek /...

A nők miért nem szeretnek / tudnak sakkozni?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy nagyon kevés nő tud sakkozni, az pedig hogy valaki szeresse is, hát az nagyon ritka. Régen jártam sakkversenyekre is, és általában 1 kezemen megtudtam számolni, hogy összesen hány lány volt. Ismerek néhány nőt, akik tudnak sakkozni, vagy nem tudnak, de szívesen megtanulnának, de ők jellemzően mérnök vagy gyógyszerész hallgatók az egyetemen ( nem csak ilyen körökben mozgok ), de olyannal még nem is nagyon találkoztam, akivel letudnék ülni egy párbajt nyomni, pedig én is csak átlagos játékos vagyok. Úgy vettem észre, hogy a fiúk közül többen tudnak, szeretnek. Miért van ez így ? Talán mert a sakk összefüggésben van a matematikai képességekkel, azokból meg rendszerint a férfiak jobbak ? Olyan ez, mint hogy a nők közül többen szeretnek olvasni, mint a férfiak közül ?
2018. aug. 13. 16:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
66%

nem szoktam sakkozni, de más logikai játékokkal szeretek játszani. jó dolog az általánosítás :)


26L

2018. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
76%

Mert nem szeretik? Nincs hozzá türelmük? Nem érdekli őket?

Az, hogy valaki nem szeret csinálni valamit, nem jelenti, hogy nem is tudja.

2018. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
ha valamit nem szeretünk, akkor sosem leszunk benne igazán jók.
2018. aug. 13. 18:22
 14/33 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem így van. Mert a kérdésed azt feltételezi, hogy a férfiak meg szeretnek/tudnak.

De a legtöbb ember nem tud, nem szeret függetlenül attól, hogy nő vagy férfi.

Egyébként nő vagyok, tudok, még gyerekkoromban tanultam meg. De nagyon ritkán szoktam, mert nincs kivel. Nincs a környezetemben senki, aki tudna, vagy ha tud, akkor sem szeret igazán. Férfiak sem!

2018. aug. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
57%
9: nem hiszem, hogy ez burkolt lehülyézés lenne - legalábbis nem annak szántam. Vannak bizonyos képességek, amelyekben _általában véve_ a férfiak jobbak és vannak amelyekben a nők. Ez nyilván nem zárja ki azt, hogy ne létezzenek zseniális sakkozó nők (pl Polgár Judit) és sakkhoz teljesen tompafejű férfiak (néhány ide kommentelő férfi ;), de a nagy számok törvényét nem lehet figyelmen kívül hagyni.
2018. aug. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
62%
Az elet tul rovid egy sakkjatszmahoz.
2018. aug. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is észrevettem, hogy tényleg kevesen tudnak, de ha ez csak egy bugyuta általánosítás lenne, akkor -gondolom - nem tűnt volna fel a nők elenyésző aránya a versenyeken. Ezek sima megyei versenyek voltak, bárki mehetett rá, ha lebeszélte az illetékes tanárral.


Amúgy tényleg kevés ember tud, és megkevesebb szeret sakkozni.


Én tényleg úgy vettem észre, hogy ha valakinek nem megy a matek, akkor tuti biztos, hogy utálja a sakkot, és általánosságban a férfiak jobbak a matekbol, tehát sakkozni is jobban tudnak

2018. aug. 13. 18:47
 18/33 dellfil ***** válasza:
62%

Na és róla mi a véleményed? :)


[link]


A testvérei sem akármilyen sakkozók, pedig ők is lányok.


dellfil

2018. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

18: Én erről a 15-ös válaszomban már megemlékeztem, de ez a nagy átlagot tekintve mit sem számít.

Kíváncsiságból felmentem a chess.com online player listájába és megnéztem a lista első oldalát: 25 játékos, ebből mindössze 3 nő. Ez 12%-os arányt jelent..

Persze ez csak egy hevenyészett statisztikai vizsgálat, de biztos vagyok benne, hogy ez az arány nem változik lényegesen a merítés függvényében, úgyhogy bátran kijelenthetjük, a kérdésben rejlő általánosítás több mint megalapozott.

2018. aug. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tapasztalom, hogy a nők kevésbé szeretik a sakkot. De az utóbbi évtizedekben amúgy is csökkent a népszerűsége, a férfiak köreiben is. Ezer más lehetőség van, szerintem ezért.


A mi osztályunkat a 3.-os tanító néni tanítgatta sakkozni úgy "műsoron kívül", és tényleg csak néhány fiú kapott rá, szünetekben játszottak.

Én akkoriban nem voltam oda a matekért, a sakk meg teljesen hidegen hagyott, csak az alaplépéseket tudtam.

Azóta már a matek lett az egyik kedvencem, szeretem a logikai fejtörőket is, meg amőbázni is. De a sakkot nem, az unalmas.

Egy sakkparti átlagos ideje alatt sokszor annyi más játékot lehet játszani, vagy logikai feladványokat megoldani.


Ja, és még egy: pedagógusként az utóbbi években én úgy látom, hogy már nincs akkora különbség a matek terén a fiúk és a lányok között; sokkal nagyobb arányban vannak jó matekos lányok, és bizony sokkal több a gyenge matekos fiú is. :(

2018. aug. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!