Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A nők miért nem szeretnek /...

A nők miért nem szeretnek / tudnak sakkozni?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy nagyon kevés nő tud sakkozni, az pedig hogy valaki szeresse is, hát az nagyon ritka. Régen jártam sakkversenyekre is, és általában 1 kezemen megtudtam számolni, hogy összesen hány lány volt. Ismerek néhány nőt, akik tudnak sakkozni, vagy nem tudnak, de szívesen megtanulnának, de ők jellemzően mérnök vagy gyógyszerész hallgatók az egyetemen ( nem csak ilyen körökben mozgok ), de olyannal még nem is nagyon találkoztam, akivel letudnék ülni egy párbajt nyomni, pedig én is csak átlagos játékos vagyok. Úgy vettem észre, hogy a fiúk közül többen tudnak, szeretnek. Miért van ez így ? Talán mert a sakk összefüggésben van a matematikai képességekkel, azokból meg rendszerint a férfiak jobbak ? Olyan ez, mint hogy a nők közül többen szeretnek olvasni, mint a férfiak közül ?
2018. aug. 13. 16:28
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

#30., neked van egy kis paranoiád, ugye? :P

Gondolom, nem alaptalanul: biztos kifogtál már az életben egy(-két-akárhány) bősz feministát. De ettől még nem kell túlérzékennyé válni.

(Remélem, azért legalább nem vertek. :)

2018. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
A vélemények a szubjektív tapasztalatokból születnek. A válaszok tudományos elemzésből (leginkább ilyenek olvasásából, mert elenyésző az esélye, hogy itt mértékadó szaktekintély írjon).
2018. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
46%

#31, Csak vicces látni, ahogy a nők manapság bármit vérig sértésnek vesznek a női mivoltukban, legyen az tény vagy egy ártatlan megjegyzés. Természetesen a kettős mérce tökéletesen működik.


A mostani példa is tökéletesen alátámasztja ezt.


Senki nem támadta a női intelligenciát, vagy azt hogy képesek a férfiak összetett, bonyolult feladatait elvégezni.

Csupán felhívtuk a figyelmet a feltételezhető evolúciós és genetikai különbségekre, ami nyilvánvaló...


Manapság lassan erről is tilos beszélni, mert egykét feministát egyből vérig sért.


Felesleges és nagyon taszító dolog...

2018. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!