Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ufók és szellemek, vajon...

Mesicicus kérdése:

Ufók és szellemek, vajon létező lények?

Figyelt kérdés

Több olyan videóval találkozok mostanában ami a szellemekről vagy ufókról szól. Elvileg kitalált, nem létező vagy ismeretlen dolgok. Rengeteg hülyeség kering a neten ezért nem is lepődöm meg egy-egy ilyen videó láttán. De amikor egy egész tévé sorozat szól emberek szellem észleléseiről az azért elég bizarr. Nyugodtan mondhattok naívnak de nem értem, hogy ha tényleg találkoztak szellemekkel akkor miért nem kap nagyobb média figyelmet a dolog. Miért nem foglalkozik vele valaki és jelenti ki hogy léteznek. Ha pedig kitaláció ez az egész akkor elég butaság. Komolyan felbérelnek több színészt, kitalálnak egy egész történetet bizonyítékokkal meg minden?? Mármint a filmek is így készülnek. De csak a nézettségért és az emberek szórakoztatásáért mindezt?

Másrészről, eléggé elterjedtek az ufós videók is a neten. A sok hamis között vannak elég ijesztőek is. Például valaki azt állítja, hogy több féle ufo is meglátogatta már a földet és az emberek megérdemlik, hogy tudjanak róla. Sok olyan videó is volt amin megmagyarázhatatlan dolgok szerepeltek, legtöbb repülők radarján.

Nyilván senki se tudja a választ vagy csak nem akarja megmondani ( ami azért elég gonosz lenne ). Véleményem szerint ez egy érdekes téma, ezért szeretném ha valaki okosabb nálam mondja már el, hogy működnek ezek a dolgok? Van itt valami amit nem veszek észre?? Mind hazugság?? Mit gondolnak erről a tudósok? Egyszerűen csak nem értem és felfogni se tudom.



2018. aug. 24. 02:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Kedves Mesicicus! Sajnos egyetlenegy egy videó sem hiteles,mindegyikről kiderült hogy turpisság.

Az emberek szeretnek feltűnősködni,meg másokat megviccelni,hülyíteni akár az egész világot.Nos a fizikai világegyetemben nem lehet közlekedni a fényt meghaladó sebességgel,és ez mindenre vonatkozik aminek tömege van,azaz "anyag"-ból áll és ez 1 fizikai tény,még 1 hipernova csillagrobbanásban is csak 80% sebességgel repül kifelé az anyag jet sugár formában,pedig ott aztán van energia.

Szóval nem járkálnak itt csak úgy,mert akkorák a távolságok,hgy még fénysebességgel(elméleti!) is 100 évekig tartana az út, PLUSZ sajnos az űr tele van aszteroidával,meteorittal itt ott repkedő "kövecskével",és fénysebességgel haladva nem lenne 1 túl biztonságos egy kaviccsal találkozni.

2018. aug. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
85%
Nem olvastam végig, de ha az univerzumot nézzük, simán el tudom képzelni, hogy furcsa lények létezhetnek.
2018. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Persze!

Ha nem léteznének szellemek, Pataky hogyan beszélgethetne elhúnyt anyjával? Sőt, véleményét, tanácsát is kikéri.

.

Ha ufók nem léteztek volna/nem léteznének, a buta ember építette volna a piramisokat?

.

Ha szellemek nem lennének, munka és megélhetési lehetőség nélkül maradnának a szellemirtók.

2018. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Tislerics Máté ***** válasza:
14%

Aki akar hinni az idegenek Földi tevékenységében, vagy a szellemek létezésben az megteheti. A tudósok is hihetnek abban, amiben akarnak. Hinni jó dolog. Megnyugtató, izgalmas, mintha valami nagyobb részei lennénk. Mintha kiválasztottak lennénk.


De hát mit kezdene az ember azzal, ha mindenki csak hinne dolgokban. Páran hinnénk abban, hogy az ember képes repülőt építeni. Páran meg nem. Ettől még nem lesz repülőgépünk. Ahhoz ki kell dolgozni egy módszert, ami megfigyelésekre támaszkodik. Olyan megfigyelésekre, amik megismételhetők. Modelleket kell felállítani, amik megfelelnek a valóságban tapasztaltakkal. Pl.: Az alma leesik egy bizonyos sebességgel. Vagy ha meghatározott erővel dobom el, és ismerem a légkört, az alma alakját a súlyát, akkor pontosan meg tudom mondani, hová esik le. Ez kvázi a tudományos módszertan. Aminek az ember köszönheti a repülőt, a mobiltelefont, a mikrohullámú sütőt, a légkondit...


Ez a módszertan érthető okokból megkövetel, egyfajta szigort. Csak az tekinthető a valóság elemének, ami többszörösen megfigyelt és illeszkedik a valóságot leíró modellekhez. Tehát valóságosnak tekinthető. Itt kezdődik a tudósok munkája. És sajnos itt már nincs helye hitnek. Mert az csak megzavarja az ember kutatását. Azt fogja csak keresni, ami tetszik neki.


Természetesen minden újságíró arról ábrándozik, hogy megírhat egy valóban világrengető cikket. Pl.: NEM VAGYUNK EGYEDÜL! vagy a Túlvilág létezik! stb... Ehhez csak 1 valami hiányzik: bizonyíték, ami hiteles még a tudomány szigorához mérve is.


Nyilván itt jön be a képbe, az hogy ilyen bizonyítékok már léteznek, csak eltitkolják. Jogos! de ez is csak hit kérdése Valaki hisz benne, valaki nem. Nyilván a józan ész azt súgja, hogy nincsenek ilyen összeesküvések, leginkább két okból. Az első az, hogy nincs értelme eltitkolni, a másik az, hogy ennél jóval kisebb dolgokat sem lehet eltitkolni, pláne nem a mai világban.


Én nem hiszek az ufókban és a szellemben, de elfogadnám ha kiderülne, hogy tényleg léteznek.

2018. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

A nézettség és az emberek szórakoztatása jövedelmet biztosít. A stand-uposok sztorijaiban sincs semmi igazságtartalom, mégis úgy adják elő, mintha megtörtént eseményekről beszélnének. Ebből élnek. Csak ők a humor-faktort használják fel, nem a misztikusságot/rejtélyességet ahogy azt az ufó/szellemvadászok teszik. Ezen kívül ugyanaz a kategória mindkettő.

A média sosem az igazság terjesztéséről szólt, semmilyen szempontból nem tekinthető hiteles forrásnak. Se az ismeretterjesztő csatornák, se a híradók, se a Youtube. Semmilyen szankcióval nem jár, ha hazugságot közvetítesz az emberek millióinak (főleg, ha az nem cáfolható). A média a pénzről szól, azon dolgoznak, hogy megnézd a tartalmat. Akár hazugsággal is.

Amíg a SETI vagy a NASA nem publikál tudományos eredményeket idegenekről, addig nem tartom ésszerűnek elhinni semelyik ufóészleléses sztorit.

2018. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Eddig nincs semmi bizonyíték hogy az űrlények meglátogatták a Földet, de 100 % hogy léteznek, ugyanis a világegyetem valami brutálisan hatalmas. Simán lehet hogy több millió fejlett civilizáció létezik.
2018. aug. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
29%

Űrlények léteznek, már találtak baktériumokat odakint.

A szellemek nem hiszem, legalábbis abban az értelmezésben biztos nem, mint amire a legtöbb ember asszociál a "szellem" szó hallatán.

2018. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

7-es vagyok:

Egyébként valószínű, hogy nem csak baktériumok vannak odakint. A világegyetem valami baxott nagy, kizárt, hogy csak itt alakult ki élet.

2018. aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tislerics Máté ***** válasza:
58%

#7! Találtak? kik? Mikor! Valóban elsiklottam volna a világ legnagyobb felfedezése mellett? ajjajjj. Én balga!


Kérlek linkelj be erről valami NEM VAGYUNK EGYEDÜL!!!! szerű Time magazinos vagy NASA-s cikket! köszi! :)

2018. aug. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, sokat segítettetek.:)
2018. aug. 24. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!