Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az igazság az egyiptomi...

Mi az igazság az egyiptomi piramisok építőit illetően?

Figyelt kérdés

Az iskolában még úgy tanultam, hogy rabszolgákkal építtették fel őket.

Egy későbbi elmélet szerint fizetett munkásokkal.

Most láttam egy dokumentumfilmet, amelyben azt állítják, hogy olyan parasztokkal, munkásokkal, akik így rótták le az adójukat fizetés helyett.

Mi az iazság?

(A neten mindenféléről lehet olvasni, de semmi egyértelműen bebizonyított tétel nincs róla, én legalábbis nem találtam.)



2018. szept. 18. 15:49
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
23%

20-as.

Miért is vagy ebben annyira biztos?

2021. okt. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
94%

Mert már találtunk egy csomó korabeli tervet, épült is kis piramis, és ma pl. egyetlen ember tud mozgatni 2 tonnás köveket, amiből ezek többségben épültek. Nem kell a konteókat elhinni.

Ja, igen: találtunk már összedőlt piramist is, és olyat is, ami túl volt méretezve, tehát annyira nem értettek hozzá - és tudjuk, amire az akkoriak is rájöttek: a piramis annyira lehet meredek, amilyen szögben a szabadon kiöntött homok megáll. Ha meredekebbet próbálunk építeni, az összedől.

Amúgy elég jól nyomon követhető az is, hogyan fejlődött a piramisépítés tudása akkoriban.

2021. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!