Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért használják ezt a szót...

Miért használják ezt a szót hogy babás vagyok?

Figyelt kérdés
Annyira furán hangzik. Ha kiderül hogy kisfiu vagy kislány akkor meg kislányos vagy kisfius valaki? Ha valaki nem szereti a terhes szót miért nem használja azt hogy babát vár, vagy más állapotos, stb... ezer szó van rá, de ha valaki babás azt másra szokták mondani. pl valakinek babás az arca, vagy egy nagyobbacska gyerek babásan viselkedik, stb.. De akkor miért használják?
2008. dec. 10. 12:51
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
72%

Én az itt felsoroltaktól mindegyiktől rosszul vagyok. A leginkább a pocaklakó és a babás vagyok az, ami idegesit.

A párom szót soha nem használtam. Amig a férjemmel nem voltunk összeházasodva, addig a nevét mondtam, azóta meg férjemnek hivom.

2008. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
28%
rémes életetek lehet, ha ilyesmi "idegesít" titeket. sajnálom.
2008. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
81%
ez a pocaklakó olyan mint a köszcsi-szivcsi dolog...pocilakó...gyerek bakker!
2008. dec. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
46%
Nekem semmi bajom egyikkel sem csak a babással. A "párom" dolgot meg különösen nem értem... Sztem a pocaklakó aranyos, de a babás vagyok abszolút helytelen nyelvtanileg, teljesen mást jelent. jah és am utálom azt a szót h terhes. Mintha a baba teher lenne. Oké oké elég nehéz egy terhesség (így elmegy aszó, de nem szívesen mondom h terhes vagyok) de jobb az hogy babát várok, vagy, várandós vagyok, állapotos vagyok stb...
2008. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
94%

Hala Isten soha nem mondtak nekem, hogy babas vagyok amig terhes voltam. Mindig ugy mondtak, hogy kismama, es kisbabat var, es terhes, es aldott allapotban van.

Magyarorszag melyik reszen laksz, mert szerintem nem mindegyik reszre jellemzo hogy hasznaljak hogy babas.

2008. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
71%
Engem a hideg ráz az összes kismama szlengtől, ki tudnék szaladni a világból, ha azt hallom-olvasom, hogy szopizik meg cicizik, meg babóca, meg az összes többi...nem tudom miért csökken drasztikusan a kismamasággal a nők IQ-ja, de sajnos úgy látszik csökken, mert beszélgetni se lehet velük normálisan. ahány barátnőm gyereket szűlt eddig elkezdett gügyögve beszélni, és semmi más témájuk nincs, mint hogy hol milyen váladék folyik belőlük meg a gyerekből. esetleg, hogy milyen cuki dolgokkal veszik körül a gyereket. nekem a baba szó sem tetszik. nem cukorvilágban élünk!
2008. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%
Na meg párja szerintem a ZOKNINAK van maximum...:D
2008. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
89%

A babás szerintem egy baromi gyerekes szó, pláne egy leendő szülő szájából. Én amíg a fiamat vártam, TERHES voltam, mert a környezetemben és a családomban mindenki így mondta mindig is, nekem ez természetes. És valóban azért hívják terhességnek, mert ez egy terhes állapot, nehéz a gyerek, fáj az ember háta, bedagad a lába, stb. Ettől még szereti a gyerekét. Mondjuk nekem mindegy, hogy ki mit mond, bár egyik barátnőm folyamat kijavított, hogy nem terhes hanem várandós (ő az egyetlen aki ezt mondja) és már kajak idegesített, na vele megállapodtunk, hogy oké, nincs terhes és nincs várandós, hanem gravid. És akkor ebbe nem lehet belekötni, mert a leletemen ez volt amikor megállapították hogy gyerek lesz, és kész passz :)

Amúgy a "párom" is hülye szó, de én egyszerűen nem tudok mást mondani, ha egyszer az akivel vagyok nem a férjem, viszont nem vagyok már tini, hogy azt mondja, hogy a "pasim".

2008. dec. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez, hogy babás valóban helytelen szóhasználat. Amikor először megláttam, hogy mennyien írnak itt BABÓt baba helyett, hát nem kicsit csodálkoztam. Aztán beleolvastam egy kicsit a Babák témakörbe. Nem sokáig bírtam. Amilyen nyelven ott írogatnak, az valami borzasztó. (Tisztelet a kivétlelnek) Ha azt kellene hallgatnom, akár csak egy napig is, tuti behülyülnék tőle.
2008. dec. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
96%

egy alternativat senki sem irt: kismama.


a párom szót én szoktam használni, le lehet pontozni. amikor nem akarom kimondani a férjem nevét. mivel több, mint tiz evig eltunk egyutt, valahogy a férjem szó se jon a számra. lehet, hogy nyálas, csopogős, de a párom nekem az a társ, akivel megosztom az életem, aki a másik felem. "párosan szép az élet" ez is zavaró? teljesen ugyanaz a kifejezés, csak más kontexusban.


nem tudom miert, de a tejcitől meg az ilyesmitől nekem is feláll a szőr a hátamon. a multkor még az aposomra is raszoltam, mert kedveskedesbol mondott valami ilyesmit, de en nagyon nem szeretnem, hogy a gyermekem majd ilyen becézett dolgokat halljon.


a kérdésre visszatérve a babás szerintem a babát vár szörnyű rövidítése. azért használják, mint a "tejcit".

..(valaki olyasvalaki aki hasznal ilyen szavakat talan kifejti)


(itt hozzáteszem, hogy a mensi szó is elmeletileg ilyen, mert ugye a menstruacio roviditese, de azt valahogy anyaink, nagyanyaink is hasznaltak, valahogy nem olyan zavaró)


28 hetes kismama

2008. dec. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!