Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért használják ezt a szót...

Miért használják ezt a szót hogy babás vagyok?

Figyelt kérdés
Annyira furán hangzik. Ha kiderül hogy kisfiu vagy kislány akkor meg kislányos vagy kisfius valaki? Ha valaki nem szereti a terhes szót miért nem használja azt hogy babát vár, vagy más állapotos, stb... ezer szó van rá, de ha valaki babás azt másra szokták mondani. pl valakinek babás az arca, vagy egy nagyobbacska gyerek babásan viselkedik, stb.. De akkor miért használják?
2008. dec. 10. 12:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom... Amíg a fiam nagyon pici volt, olvasgattam én is a Babák témakört, de most, hogy már egy éves elmúlt, inkább nem olvasok bele, mert már túl vagyunk azokon a dolgokon, amikhez ott tanácsot kérhetnék. Régebben még szívesen adtam én is tanácsot, de már kezdett fizikai fájdalmat okozni a sok lebutított, primitív, gyermekded mondat (persze ez nem vonatkozik mindenkire, akinek nem inge ne vegye magára). Én attól kaptam hülyét, amikor valaki hosszasan ecsetelte, hogy milyen "édi a babó amikor cicil". (tök komoly, a firefox az idézőjelen belül csak az "a" és a "mikor" szavakat nem húzta alá :D) Meg mostmár sokan nem csak azt mondják, hogy babás, hanem, hogy pocakos meg pocis. Az ilyesmi egyszer-egyszer lemegy, ha a személy ezt viccesnek szánja, én is mondtam terhesen, hogy hú de megpocakosodtam már, de nem ezzel a szóval fejeztem ki minden alkalommal, hogy milyen állapotban vagyok. Sőt, már olyat is olvastam itt, hogy valaki úgy írta alá, hogy mittudom én mennyi hetes pocakbabás. Mégegyszer megkérdezem, ezek a felnőtt nők, akiknek gyerekük lesz??? És akkor még volt aki rám tett megjegyzést, hogy nekem minek kellett 20 évesen szülni, amikor még gyerek vagyok. Itt kérem szépen "komoly" harmincas nők beszélnek úgy, mint az ovisok.

Egyébként az tényleg jó, amit az előttem szóló írt, kismama. Ezzel semmi gond nincs. Mondjuk mifelénk használják a kismamát a kisgyerekes anyukára is, akinek még tényleg nagyon pici a babája. De szerintem nem csak nálunk, pl. Pesten is mondják, hogy "kismama bérlet", amit nem a terhesek kapnak értelem szerűen, hanem akiknek pici a gyerekük. Vagyis ők vehetik, na. De ne térjünk el a tárgytól ennyire.

2008. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

IQ-zós válaszolónak: nanananana. Ne általánosíts! Ide szerintem zömmel olyan KISMAMÁK és ANYÁK írtak, akik szintén kiakadnak a primitív becézgető szavaktól.


A rövidítésről: hát, én nem tudom, miért rövidebb a "tejcsi", mint a "tej", a "pocaklakó", mint a "baba", ill. a "cici" mint a "mell"...ne már.

2008. dec. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
100%
IQ-zós vagyok. Igazad van utolsó válaszoló, hála az égnek vannak értelmes nők, csak kicsit felhúztam magam. :)
2009. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
53%
A párom szerintem halál béna. A zokninak, cipőnek stb. van párja. Meg nem is logikus. A párom azt is jelentheti, hogy én rendelkezem kettő személlyel ők az én párom. Amúgy lehet mondani nyugodtan a férfire(ra?), hogy uram szerintem vicces. Vagy azt, hogy ember. A nő meg lehet asszony vagy feleség. Ezek szép és kifejező szavak a párom meg olyan metroszexuális.
2010. márc. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
63%

hát igen, zokni, cipő stb. mindnek van párja. mert csak párosával működik. persze egy darab zoknit is lehet használni, pl. portörlésre, cipőpucolásra stb. de nem az igazi.


a párkapcsolat is már csak ilyen. nem igazán működik, ha az embernek nincsen párja...


mellékesen max. aszexuális. a metroszexuális mást jelent...

2010. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
53%

Aszexuális, metroszexuális mindegy, nem hetero.

A fenti példa meg erőltetett, mert az ember nem zokni(vagy mégis?), csizma vagy valami. Mellesleg a kalapácsnak mi a párja a szög, az üllő vagy a fal? Vagy egy másik kalapács?

Na, mindegy eleget szopiztam megyek vissza a pociba...

2010. dec. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
53%
Az aszexuális miért nem hetero?
2010. dec. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!