Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A kipipál szó miért annyira...

A kipipál szó miért annyira félreértett a magyar nyelvben?

Figyelt kérdés

Supportosként megfigyeltük, hogy sok ügyfél félreérti a kipipál szó jelentését.


Kérjük, hogy pipálja ki az opciót, erre mondja, hogy már ki van és hosszas huzavona után aztán kiderül, hogy még mindig ott van előtte a pipa.


Pedig szerintem tökre egyértelmű és a munkatársaim számára is az (ők is így értelmezik): Pipáld ki, azaz vedd ki a pipát az opció elől...


Kíváncsi vagyok, hogy ennek mi lehet az oka?


Mi arra gondoltuk, hogy talán ez is olyan tájszólás, mint az "add oda" (amire gondol ekkor: "add ide"). De ha ez így lenne, akkor a kikapcsol szót is úgy értenék ezeken a tájakon, hogy "kapcsold be", márpedig nem így szokott lenni.



2023. máj. 27. 21:30
1 2 3 4 5 6
 51/52 A kérdező kommentje:

Rákerestem Google-n és ott teljesen másról megy a vita. Légyszíves ne vidd át a témát OFF topikba.


Én most már csak azt nem értem, hogy ha a bepipál szó nem létezik, akkor szakmai körökben miért annyira evidens mégis, sőt napi szinten használt szó. Ezt is csak azzal tudnám magyarázni, hogy a digitális korszak behozott valami újat, ami eddig nem létezett a magyar nyelvben, de szükség lenne rá.

2023. máj. 29. 16:12
 52/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az, hogy nem létezik, mert a nyelv változik. Régebben nem létezett, de ma már létezik (ti is használjátok), de nem széles körben, inkább csak a kockák között. A többség nem használja, nem ismeri, bizonytalan a jelentése, mert kétértelmű. De az ok mindegy. De ezt neked tudomásul kell venni és beépíteni a kommunikációdba. Mert ha nem így teszel, hanem elvárod mindenkitől, hogy a te fejeddel gondolkodjon, akkor mindenki hűlye lesz, csak te leszel helikopter. És ez nem fogja megkönnyíteni a dolgot nektek sem meg az ügyfeleknek sem.
2023. máj. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!