Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik helyes: "El kezd...

Melyik helyes: "El kezd futni" vagy "Elkezd futni"?

Figyelt kérdés
Szerintem mindkettő, csak mást jelentenek. Mert: "elkezd" és "elfut" a két alak. Jól gondolom?

2011. okt. 21. 09:48
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
lfsz bocs, ha félreérthető voltam, nem rád gondoltam, hanem arra, aki azt írta, hogy csak a különírás a helyes, és azzal magyarázta, hogy ha ige és igekötő közé beékelődik egy szó, akkor azt külön írjuk. Logikájában a tiédnek valóban nincs hibája, és el is fogadom, de abban megegyezhetünk akkor, hogy nagyon magyartalan.
2011. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Kedves lfsz , köszönöm, és értem, amit írtál. :)
2011. okt. 21. 12:35
 23/43 anonim válasza:
100%
"Elkezd futni" a jó.
2011. okt. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim válasza:
0%
Az első a helyes.Az igekötő és az ige közé más szó ékelődik.
2011. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim válasza:
0%

Ha az igekötő és az ige közé egy harmadik szó kerül, akkor három szóba írjuk, valahogy így szól a szabály, nem olvastam el az előttem lévők hozzászólásait.


Igekötők:


be

ki

le

fel

meg

el

át

ide

oda

szét

össze

vissza


az eredeti kérdésre a válasz: el kezd futni

2011. okt. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
ELKEZD - mi került közé???
2011. okt. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim válasza:
Nem vagyok szakértő, csak javaslatot tettem az előbb. A Google kereső az "elkezd futni"-ra javít ki ha begépelem, persze ez amiatt is lehet, hogy sokan így írják helytelenül. Már nem tudok állástfoglalni. :) Délután utánanézek.
2011. okt. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben az igekötő a "kezd" igéhez kapcsolódik. Elkezdi a futást, nem az elfutást kezdi - ha érthető. Futni és elfutni - hobbiból kocogsz, vagy el kell futnod egy szituációban? Ugye, mennyire mást jelent?

"Elkezd futni" a helyes.

2011. okt. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
2.
2011. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
80%

Elkezd futni a helyes. Nyugodtan hihetsz nekem, országos helyesírási verseny második helyezettje voltam. Remélem, az első is megjelenik, és megerősíti a véleményemet :P

Hihetetlen, hogy mennyire nem tudnak helyesírni az emberek, és akkor még jönnek, és osztják az észt úgy, hogy tök b.romságokat irkálnak! Őrület!

2011. okt. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!