Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan lehetne ezt a mondatot...

Hogyan lehetne ezt a mondatot helyesebben írni? "A hajlotthátú, de életvidám bácsi egy növényt öntözgetett, de olyan gondoskodóan és óvatosan, mint ahogy az édesanya elsőnek fogja újszülöttjét. " Így olyan nyakatekert, nem?

Figyelt kérdés
A hajlotthátú, de életvidám bácsi egy növényt öntözgetett, de olyan gondoskodóan és óvatosan, mint ahogy az édesanya elsőnek fogja újszülöttjét.

2013. ápr. 5. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
nem csak nyakatekert, hanem értelmetlen is.
2013. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem is annyira nyakatekert, inkább a hasonlat sántít egy kicsit. De ha ennél maradunk, én így írnám:


A hajlott hátú, de életvidám (öreg) bácsi olyan óvatosan és gondosan öntözött egy növényt, mint ahogyan egy édesanya először tartja karjaiban újszülöttjét.

2013. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Első, nem azért írtam ide a kérdést, hogy te elmond mégegyszer azt, amit már én is tudok, hogy nyakatekert. Én segítséget kértem, nem 'refelvilágosítást.

Ha meg olyan okos vagy, akkor rajta, fogalmaztd meg jól.


Második köszi.

2013. ápr. 5. 17:49
 4/11 Colonel Reed ***** válasza:
52%
A hajlott hátú, de életvidám idős bácsi egy növényt öntözgetett, melyet oly' gondoskodón és óvatosan ápolt, mint édesanya az újszülöttjét.
2013. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Az életvidám bácsi egy növényt öntözgetett.

Már hajlotthátú, de oly óvatos és gondoskodó mint az az édesanya ki elsőnek fogja újszülöttjét.

2013. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Már megint ki pontozta le Berta válaszát?

Valaki azzal szórakozik?

2013. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A púpos és -a fene tudja, miért- jókedvű vénember meliorizációs gyakorlatot hajtott végre egy növényen. Olyan körültekintően végezte a fenti tevékenységet, mint ahogy egy kismama foglalkozik újszülöttjével. :) Csókoltatom különben az ilyen hasonlatok megálmodóját:)
2013. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Az édes bácsi egy hajlott hátú növényt fogott, de oly életvidáman, ahogy egy óvatos anya elsőnek öntözi nyakatekert újszülöttjét.
2013. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

@ 6.:


Jaja, még mindig, már hónapok óta...

És most te is megkaptad a magad piros pacsiját tőle (vagy valaki mástól), mert meg merted kérdezni. Úgyhogy vigyázz magadra, mert ha így folytatod, rád is rád kattanhat az a szerencsétlen. :D

2013. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Colonel Reed ***** válasza:
Egy újszülöttet nem szoktak gondoskodóan tartani... Gondoskodóan foglalkozni lehet vele, a fogás/tartás csak óvatos lehet.
2013. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!