Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van értelme annak, hogy két...

Van értelme annak, hogy két fajta J betűnk van? Nem kéne már megszüntetni az egyiket?

Figyelt kérdés
2018. febr. 5. 09:23
1 2 3 4 5
 31/49 anonim válasza:
85%
Előző válaszoló vagyok, ott vannak nég a nevek. Ki ne nézne furán egy Gergejre vagy egy Ibojára? Mellesleg ne legyünk már ennyire lusták, hogy ennyit nem tudunk megtanulni. 12/L...
2018. febr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
40%

"A hasonló alakú szavak, mint például hej és hely. Hogyan lehetne így megkülönböztetni őket?"


ugyanúgy ahogy most megkülönbözteted azt hogy "vár" és azt hogy "vár"

2018. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim válasza:
69%
Előttem is írtak már pár példát, le is lettek pontozva valamiért. Szerintem akik nem akarják elfogadni, hogy rendesen is lehet írni, azokat úgy sem győzi meg semmi. De azt sem értem, hogy ezek mit keresnek egy ilyen témánál? Az egésznek semmi problémát nem kellene okoznia a diákoknak, ugyanis a helyesírás ugyanúgy ragad az emberre megfelelő körülmények között, mint maga a helyes beszéd. Ha egy 1,5-2 éves gyerek a nulláról meg tud tanulni beszélni csak az alapján, hogy hallgatja, akkor vajon mi lehet a problémája egy nagyobb gyereknek az írással? Szerintem az egyetlen lehetséges ok, hogy nem olvas. Pedig egy gyereknek a legegyszerűbb megfelelő könyvet találni, amikor még sokfelé érdeklődik. És ha ez megvan, akkor nem csak a j-ly problémával nem lesz gondja, de más helyesírási "nehézségekkel" sem. És még agyon sem lesz terhelve vele.
2018. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
40%
továbbra sem a megtanulhatatlanságról van szó hanem a feleslegességről
2018. febr. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim válasza:
Szerintem vissza kéne vezetni a ly helyett a lágy l-t, mint régen.
2018. febr. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
de minek, ha már nem használjuk?
2018. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 horex ***** válasza:
81%

Szerintem meg a j-t kellene eltörölni :)

Más európai nyelvek, mint angol és francia sokkal jobban eltér az irt és a kiejtett szó

Akkor vajon ők miért nem egyszerűsitenek?


Angolban több azonos irású de más jelentésű szó van mint a magyarban.

Miért nem akotnak rá új szót?

Nekik úgy jó

A német nyelvböl egyes nyelvterületeken eltünt a ß és maradt helyette az ss


Ennyi "nehézség" inkább maradjon a magyar nyelvben

A netes röviditések és átvett idegen szavak ugyis ölik a nyelvünket

2018. febr. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 Wadmalac ***** válasza:
76%

"de minek, ha már nem használjuk?"


Már aki.

2018. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim válasza:
87%
Van bizony! Nekünk így tanította annak idején Éva néni második osuzályban, ha kimondod "y"nélkül, simán l hanggal és ugyanazt érted alatta, akkor ly pl: gereble/gereblye, sőt 92 éves Tatus nálunk még mindíg így szól a kutyára, "Heledre menjél!
2018. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 A kérdező kommentje:
Az eddigi érvek alapján ha három J betűnk lenne, az jobb lenne, mint a kettő.
2018. febr. 15. 19:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!