Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Románok és a Romák azonos...

Románok és a Romák azonos nép? Külsőre hogy lehet megkülönböztetni őket?

Figyelt kérdés

Románok és a romák azonos nép? Külsőre hogy lehet megkülönböztetni őket? Voltam egyszer Romániában, de ez igazán nehéz volt számomra.


Itt láthatók tömeg fotók átlagos román foci szurkolókról:

[link]



2021. márc. 18. 10:24
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj, hogy hülyeségeket írogatsz. Ez a Montgomery faszi is marha. Róma sosem volt multikulti, a latin nyelvet kőkeményen rányomták a meghódított vagy befogadott népekre, ahogy a vallást is. Annyi történt, hogy görög adminisztrációt vezettek be a latin helyett, mert a népesség túlnyomó többsége azt beszélte. A Keletrómai Birodalom azért bukott el, mert minden felől folyamatos támadás alatt álltak, közben belső viszályaik és borzasztó uralkodóik is voltak bőséggel. Ugyanabba bukott bele, mint amibe korábban a nyugati birodalom is. Manapság már egy értelmes történelemmel foglalkozó személy sem hivatkozik az említett államra Bizánci Birodalomként.
2021. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

"Manapság már egy értelmes történelemmel foglalkozó személy sem hivatkozik az említett államra Bizánci Birodalomként."


Azért jó sok egyetemen van bizantinológia tudoányág, és sok tudományos akadémián létezik pont ezen a néven. Kelet Római tanszékről viszont sehol sem hallani. Még a híres lexikonokban (angol Britannica, német Brockhaus, francia LaRousse) is Bizánci Birodalom címszó alatt találod meg.

Tudod hol erőltetik izzadtságszagúan azt, hogy ez végig K-Római birodalom volt? A fél-ázsiai kultúrkörben, azaz primitív ortodox vallású országokban, szerencsére eredménytelenül.

2021. márc. 19. 18:29
 43/52 anonim válasza:
100%
A románok egyáltalán nem romák. A románul beszélő romák ugyan hasonlítanak abban rájuk hogy fehér bőrűek de ezzel annyi. Semmilyen más hasonlóságot nem látok közöttük. Romániai magyar vagyok és szerintem téves az állításod miszerint antropológiailag túlságosan is hasonlóak lennének. A románok és a romák külön népek. Ezzel ennyi.
2021. márc. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

Nem létezik fekete hajú és szemű ember fehér bőrrel. A világon nem három bőrszín van.


Antropológusok szerint a fekete haj barna szem kizárja a világos bőrszint. Jártam már pár kontinensen, de ez kivétel nélkül igaznak bizonyult.


Ha nem tudnád az emberi bőrszínt Von Luschan's chromatic skálájával mérik.


Itt olvashatsz róla:


[link]


Itt pedig láthatod az emberi bőrszínek teljes skáláját: [link] #/media/File:Felix_von_Luschan_Skin_Color_chart.svg


Ja tudom hogy neked csak néger kaukázusi meg sárga mongoloid szín léteztik, azonban az antropológia szerint NAGYON NEM. Az Antropológusok ugyanis 36 bőrszíntípust különböztetnek meg.

2021. márc. 20. 10:28
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

“Nem létezik fekete hajú és szemű ember fehér bőrrel.”


Ennél nagyobb baromságot már rég hallottam. 😂

Az én családomban a rettenetesen világos, szinte már betegesen falfehér bőrszín dominál. Többek között nálam is. Hozzáteszem, európaiak vagyunk, fehérek, bajorok, csak a nagymamám ágában van egy csipetnyi kazah. Emellett szinte mindegyikünknek természetes, kékes hollófekete haja van.

2021. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg Hófehérke karakterét is biztos egy ufóról mintázták.

Azért mászkál a világban egy csomó tél típusú, kontrasztos tónusokkal megáldott ember.

2021. márc. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:

Nem létezik fekete hajú barna szemű ember igazi fehér bőrrel. Az igazi fehér bőr képes elpirulni, tehát a vér színe is látszik alatta bizonyos esetekben, ez fekete hajú barna szemű embereknél lehetetlen a pigmentek nagy száma miatt. Te a valódi fehér bőrt kevered össze az enyhén sárgás világos bőrrel ami nem természetes hanem napfény hiánya. Az ilyen ember napfény hatására nagyon gyorsan barnul, azaz visszanyeri eredeti színét. Míg a valódi fehérember nehezen vagy egyáltaln nem barnul. Skandinávok É-germán népeknek szép arany színe lesz, míg a fekete hajú barna szemű embereknek mindig szaros barna bőrszíne van napozás után.


Itt van az antropológusok által haszált Luschan skála. Ha a fekete hajú barna szemű embert nem éri napfény és fakó marad, akkor sem világosabb 13-14-es értéknél.


LÁSD:

[link]

2021. márc. 20. 11:03
 48/52 A kérdező kommentje:

"Emellett szinte mindegyikünknek természetes, kékes hollófekete haja van."


Ez a közel keleti szemita népcsoportokra jellemző. Lehet van benned egy kis zsidó.

2021. márc. 20. 11:05
 49/52 A kérdező kommentje:
A 36 componensű Luschan skála másképpen: [link]
2021. márc. 20. 11:08
 50/52 anonim ***** válasza:
100%

Rózsaszínes tónusú bőrünk van. A barnulás pl. nálam esélytelen, mert nyáron, ahogy egy kis nap éri a bőrömet, rákvörös leszek, fáj, hámlani kezd az egész, és utána napokig beteges vagyok.

Az emberek manapság már tényleg annyira kevertek, hogy rég nem lehet ilyen szűk polcokra besorolni őket.

2021. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!