Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha esetleg egy háború (esetleg...

Ha esetleg egy háború (esetleg atom) következtében európa vagy amerika visszamenne középkori szintre az hogyan hatna a nők önrendelkezési jógára? Vajon megmaradna a feminizmus vagy az lenne mint most Afganisztánban?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 07:19
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
89%

#9

"Pedig az atomháború tudtommal ezzel is jár. Az EMP-től tönkremennek az elektronikus eszközök."


Az elektronikus eszközök közül is csak azok, amik nincsenek megfelelően árnyékolva, védve az EMP ellen.

D kapásból tudok egy csomó gépet, ami működne továbbra is, mert nincs benne elektronika, régebbi gyártású autók, motorok, benzin-aggregátorok, stb.

2021. szept. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
10%

"Lehet, hogy"

Ezeket régen is tudták a nők. Nem voltak hülyék ők se. Mégis alárendelt viszonyban voltak a legtöbb helyen.

Nekünk csak annyival lenne könnyebb, hogy már van információnk.

De CSAK az első generációnak!

2021. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
83%

"Mégis alárendelt viszonyban voltak a legtöbb helyen."


Már sokadszorra írom: ez mindössze egy kulturális örökségből fakadt.

Ez volt a szokás, egy maradvány az emberiségnek abból a korszakából, ahol a fizikai erőnek sokkal nagyobb jelentősége volt, mint ma.


De ennyi, jó ideje nincs ennek már gyakorlati indoka és magyarázata, és a világháború megmutatta, hogy megállják a helyüket ugyanolyan jól a legtöbb helyen, mint mi, férfiak, szóval továbbra se látom be, milyen gyakorlati érv szólna amellett, hogy ebben a tekintetben visszaregresszálna a középkorba egy amúgy már egyenjogú nőtársadalom.


Számos érvet, gyakorlati példát írtam, hogy miért nem jelentene a puszta fizikai erőfölény előnyt egy poszt-apokaliptikus világban, és miért nem lehet összevetni az őskorral, és miért lenne a túlélés szempontjából is előnyösebb egy egyenrangú viszonyokon alapú, mindenkinek a jól felfogott érdekében álló együttműködés ahelyett, hogy megpróbálnánk a nőket elnyomni, vagy akár ők elnyomni minket.


Ha veszel egy ilyen pár tucat fős posztapokaliptikus mikroközösséget, mondjuk 20 nő, 20 férfi, mire lenne az jó annak a 20 férfinak, ha elnyomnák a nőket? Semmire, sőt, hátrányuk származna abból, ha a nők nem önként és motiváltan és egyenrangú félként vennék ki a részüket a közös, túlélésért folytatott küzdelemből.

2021. szept. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon szép, amit mondasz, csak nem stimmel.

Ugyanis a mostani feminista mozgalmak arról szólnak, hogy most már a nők akarják elnyomni a férfiakat.

Jó, ez nem fog 100%-ban összejönni... de akkor is.

Ez is mutatja, hogy mennyire értékes a hatalom.

Gondolod, hogy a férfiak - ha ismét visszatérne a lehetőségük - lemondanának erről?

Hát nem.


Ja, amúgy az elnyomás itt nem rabláncokat jelent, egyik oldalról sem. Az már az ókorban se volt jellemző.

2021. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
85%

"Nagyon szép, amit mondasz, csak nem stimmel.


Ugyanis a mostani feminista mozgalmak arról szólnak, hogy most már a nők akarják elnyomni a férfiakat."


Nagyon szép, amit mondasz, csak nem tudom, hogy mi köze a kérdéshez. A kérdés arról szól, hogy egy világvégés után visszakerülnének-e a nők a középkori elnyomás státuszába.

Én amondó vagyok, hogy nem, és próbáltam is minél több érvvel, példával alátámasztani ezt.


Másrészt, én nem látom, hogy a nők tömegei el akarnák nyomni a férfiakat - nyilván van egy ilyen radikális ága a feminizmusnak, de ahogy én látom, ezzel még a nők túlnyomó többsége sem ért egyet.


Ezek a radikális feministák az incel balf-szok női megfelelői - nagyon kevesen vannak, de sokat hangoskodnak.


"Gondolod, hogy a férfiak - ha ismét visszatérne a lehetőségük - lemondanának erről?

Hát nem."


1. Már egyszer lemondtak erről, és a nyominger rinyagép balfék inceleket leszámítva ebből nem is keletkezett káruk.


2. Még mindig nem látom be, hogy a világégéssel hogyan is térne vissza a lehetősége a férfiaknak az elnyomásra. Számos érvet és példát hoztam arra, hogy a nők ugyanolyan életképesek lennének egy ilyen világban, mint a férfiak, egyáltalán nem szorulnának ránk, márpedig az elnyomásnak az egyik fontos komponense a rászorultság. Azt tudod elnyomásban tartani, aki rádszorul. Anyagilag, egzisztenciálisan.

Ha nem tudsz ilyen egyoldalú rászorultságot kiépíteni, akkor legfeljebb megölheted, de el nem nyomhatod.

De ha megölöd, azzal meg nem mész semmire, mert neked nem egy hulla kell, hanem egy engedelmes ingyen szopó-b-szó-főző-mosó szolga.

De ilyen meg nem lesz.

Hiába az incel-álmodozás, hogy majd egyszer eljön a ti időtök.

Nem jön el.


Én elhiszem, hogy sok balf-sz incel, vagy incelségbe hajló férfi van, aki kisebbségi komplexustól hajtva nem igazán tudja ezt elfogadni, de ez van.

2021. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
24%

"Már egyszer lemondtak erről"

De nem jószántukból, hanem komoly nyomásra.

Azt ugye tudod, hogy az elfogadottság a gazdasági erőből következik?


"Számos érvet és példát hoztam arra, hogy a nők ugyanolyan életképesek lennének egy ilyen világban, mint a férfiak"

Az első generáció.

Utána (nagyjából) visszatérne az ahhoz a rendszerhez való felállás.

Ami különbség lenne, az a múlt ismerete. Ez meg a 3. generációban már nem lenne jelentős.

2021. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
78%

"Az első generáció.

Utána (nagyjából) visszatérne az ahhoz a rendszerhez való felállás."


Miért, miben különbözne a második generáció az elsőtől életképesség tekintetében?

2021. szept. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
10%

Életképesebb lenne. Sokkal.

Ez azt (is) jelentené, hogy NEM LENNE olyan tudása, ami az adott helyzetben fölösleges, vagy káros.

Esetleg mendemondák maradnának az aranykorról... vagy nem, ha az lenne a bűn kora.

2021. szept. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
89%

"Ez azt (is) jelentené, hogy NEM LENNE olyan tudása, ami az adott helyzetben fölösleges, vagy káros."


Példa? Ez így nekem elég megfoghatatlan.

Az írás és olvasás tudása például ugyanúgy megmaradna, mert hasznos tudás, márpedig ez önmagában kizárja ezt a scenario-t, hogy mendemondák az aranykorról.

Mendemondák olyan korokról vannak jobb híján, ahol még nem volt írás.


Milyen tudásra gondolsz?

És főleg, abból hogyan következne annak hiányából a nők elnyomása?

2021. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
8%

Te tényleg nagyon fura vagy, már elnézést.

Egy életéért küzdő közösségben a tudásnak 1%-a sem maradna meg. A könyvek sem, de semmi más sem.

Az maradna meg, ami AKKOR és OTT fontos, ami a túléléshez kell.

Ehhez a társadalomhoz pedig a férfi irányítás illik jobban. Még az első generációban lehet néhány nő is, de akkor kifejezetten G.I. Jane jellem, és azért ebből nincs sok.

Aztán a későbbiekben ez sem.

2021. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!