Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha esetleg egy háború (esetleg...

Ha esetleg egy háború (esetleg atom) következtében európa vagy amerika visszamenne középkori szintre az hogyan hatna a nők önrendelkezési jógára? Vajon megmaradna a feminizmus vagy az lenne mint most Afganisztánban?

Figyelt kérdés

2021. szept. 8. 07:19
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
80%

Én vagyok fura? :D

A Tudomány kategóriában vagyunk, te meg mindenféle érvek nélkül kijelentéseket teszel, ráadásul B kategóriás akciófilmek alapján próbálsz elképzelni egy poszt-apokaliptikus világot.


Pont hogy nagyon nagy szerepe lenne a könyveknek újra, mert internet híján az egyetlen forrása a könyv lenne minden olyan tudásnak, ami a túlélés, megmaradást, újra gyarapodást segítheti - műszaki, egészségügyi, földrajzi, mezőgazdasági témájú szakkönyvek, magazinok, térképek, csak hogy mást ne mondjak.


A levelek általi kommunikáció válna újra az egyetlen lehetséges kommunikációs csatornává, a kereskedésben a papír alapú elszámolás és nyilvántartás lenne újra az egyetlen lehetséges megoldás.


Azt mondjuk elhiszem, hogy például a művészettörténeti témájú tudás egy nagy része elveszne, vagy mondjuk a műkörömépítés tudása, de még mindig nem világos, hogy ebből a tudás-elveszésből hogyan következik a nők elnyomása.

2021. szept. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
44%

Te ott vagy tévedésben, ha azt hiszed, hogy a túlélők célja a gyors helyreállítás és fejlődés lenne.

Nem.

A céljuk a túlélés lenne.

Utána a következő nemzedék pedig alapjaiban más lenne, mint az előző.

Nekik már fel sem merülne a mai, korszerű élet. Halvány fogalmuk se lenne róla.

Nem lennének könyvek. Tönkremennének, és senki se vigyázna rájuk. Jó esetben.

Rossz esetben el is égetnék őket, mint ez előző, bűnös világ jelképeit.

2021. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
80%

Már megint csak elpuffogtattál itt egy rakás kijelentést, érvek nélkül.

Én nem tudom, nálatok nem szokás az állítások mellett érvelni, példákat hozni, esetleg a cáfolat mellett érvelni meg a cáfolatra példákat hozni?

2021. szept. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
46%

Hát... abban igazad van, hogy részletesebben is leírhatnám.

De egy ilyen fórumon, ahol ad hoc betévedő hülyék bármikor lepontoznak, és főleg akkor, ha egy jól összeszedett írást látnak, erre nincs sok kedvem.

Nézzél pszichológiai tanulmányokat az emberek különleges helyzetekben való viselkedéséről. Tuti biztos lehetsz benne, hogy ilyenkor nem azzal foglalkoznak, hogy az emberiség tudását átmentsék és átadják az utódoknak.

Nézzél evolúciós cikkeket (milyen helyzetben ki és milyen típus marad életben, ki tud utána elszaporodni).

Nézzél utána vallásról szóló cikkeknek. Ilyen helyzetben milyen vallások alakulnak ki, és ezek mire képesek?

És nézzél utána a maugli-gyerekekről szóló írásoknak is. Ez meg azért érdekes, hogy mennyi generáció kell egy gyökeres váltáshoz, és mi történik egy olyan emberrel, aki szélsőséges nevelést kap. Mennyire képes utána máshoz alkalmazkodni.

Te valahogy egy idealizált emberből indulsz ki, aki tűz esetén először a könyvtárát menti, és csak utána a gyerekeit.

2021. szept. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
82%

"Tuti biztos lehetsz benne, hogy ilyenkor nem azzal foglalkoznak, hogy az emberiség tudását átmentsék és átadják az utódoknak."


Nem is állítottam ilyet. De a saját túlélésük érdekében fognak minél több használható tudást megőrizni, erre példákat is írtam, hogy mik ezek.


"Nézzél evolúciós cikkeket (milyen helyzetben ki és milyen típus marad életben, ki tud utána elszaporodni)."

Ha olvastál ilyeneket, az érdekelne, linkeket tudsz adni? Tényleg nem kötözködni akarok, de elég sokat olvasok tudományos témakörökben, viszont ilyesmivel még nem találkoztam, ami egy poszt-apokaliptikus társadalom szociális viselkedéseivel foglalkozna.


"Nézzél utána vallásról szóló cikkeknek. Ilyen helyzetben milyen vallások alakulnak ki, és ezek mire képesek?"

A vallás - a szélsőségesen idióta vallási szektákat kivéve - mindig az aktuális tudás határáig terjed. Ha a túléléshez szükséges műszaki, mezőgazdasági, környezetismereti tudás nagy része fennmarad, akkor nem látom be, hogy hol kaphatnának nagyobb teret mindenféle elmebeteg vallások.

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy a sokféle mikroközösségek között, amik fennmaradnak egy világégés után, miért épp az olyanok kapnának nagyobb teret, akik esőtáncot járnak meg zeuszhoz imádkoznak napsütésért, azokkal szemben, akik megőrzik a tudományos eredményeken alapuló tudást, és annak megfelelően gazdálkodnak, terveznek.

Mert az utóbbi jóval nagyobb hatásfokkal fog működni, mint az esőtánc, tehát ha a színtiszta evolúciót vesszük alapul, ezek fognak nagyobb eséllyel életben maradni és terjedni, nem az esőtáncosok.


"És nézzél utána a maugli-gyerekekről szóló írásoknak is."

Ez meg azért nem releváns, mert az ilyesmi nem úgy fog történni, hogy teljesen eltűnik a "régi" generáció. Másrészt a maugli gyerek az nagyjából egy fikció.


"Te valahogy egy idealizált emberből indulsz ki, aki tűz esetén először a könyvtárát menti, és csak utána a gyerekeit."

Nem, én a puszta evolúciós logikából indulok ki. Egy ilyen helyzetben jellemzően azok maradnak életben, és azok fognak tovább szaporodni, akiknek elég tudásuk és felkészültségük van egy ilyen szituációra, és ha hosszútávon gondolkodunk, akkor azok, akik ezt a következő generációknak képesek átadni.

2021. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
36%

,,Már sokadszorra írom: ez mindössze egy kulturális örökségből fakadt."

Leírhatod akárhányszor de ettől nem válik igazzá. Egy adott fáj esetében a nemi dominancia biológia faktorok függvénye. Ez az amit az ember kulturálisan felülírhat, például azzal hogy egyenlő jogokat biztosít a nőknek. Ellenben éppen egy ilyen éles szituációban van az hogy a kulturális máz lefoszlik.

2021. szept. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
68%

"akiknek elég tudásuk és felkészültségük van egy ilyen szituációra"

De akiknek ilyen van, azok elsősorban az ott rögtön használható gyakorlati tudást fogják terjeszteni, az pedig középkori szint.

Ezért nem fogunk visszazuhanni az őskorba akkor se, ha minden létező írás eltűnik. A középkori tudás még elfér az emberek fejében, az fenn fog maradni.


Hogy aztán mi történik, az jó kérdés.

Jó esetben tudománytisztelet lesz, és gyors fejlődés. De sajnos - mivel nincsen se olaj, se szén - marad a középkor, esetleg vízi erőművek lesznek.

Rossz esetben tudománygyűlölet lesz (ami ma is megtalálható), és mindent aktívan fognak elpusztítani, ami tudomány.

Akkor visszatér az igazi középkor, ami marad is így.

2021. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
9%

43as, mi felénk a te csúsztatásaid és kisarkított torzitásaid se számítanak érveknek.

Inkább tünt férfi gyülölő fröcsögésnek.

2021. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy pont a "modern" világ ilyen individualista, és szadista, míg minél nomádabb egy közösség, nagy általánosságban annál összetartóbb is.

Egy olyan állatfaj vagyunk, ami kizárólag azért volt képes fennmaradni, mert összetartott, megvédte egymást. Ez hozzátartozik az evolúciónkhoz.

Még az is egy orbitális nagy baromság, hogy a férfiak úgy közösülhettek anno bármelyik nővel, ahogy csak akartak, és az erőszak mindennapos volt. Jóval több bizonyíték van ennek az ellenkezőjére. A ti "akkora állat akarok lenni, amekkora csak lehetek" mentalitásotok később jött. Ironikus módon ezt hozta a "civilizáció".


Ha elvennék az embertől a civilizációt, akkor én arra fogadnék, hogy az lenne, mint a kezdetek kezdetén.

2021. szept. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
70%

"a férfiak úgy közösülhettek anno bármelyik nővel, ahogy csak akartak, és az erőszak mindennapos volt"

Gyakoribb volt, mint most. A hamis nosztalgiával nem tudom, mire mész.

Olvass például egyiptomi szerelmes(!) verset, és te is rájössz.

2021. szept. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!