Semmilyen szakmában nem lehetsz jó ha nem áldozod be a magánéleted?

Figyelt kérdés
És nem viszed haza a munkát és nem foglalkozol vele otthon is?
2022. jún. 7. 15:21
1 2
 1/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Hát nem tudom pl.: egy boncmester se viszi haza a munkát, és nem is folalkozik vele otthon (remélhetőleg).
2022. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, van pár ismerősöm aki qrva sikeres és tele van lével, állandóan utazgat mindenfelé, aminek köze nincs a munkájához, nyaralgat, telelget, őszölget.
2022. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mostani válságos időkre jellemző. A normális az lenne, ha ilyen kérdés fel sem merülne egy átlagember esetén. (A sztárkarrierek persze kivételt képezhetnek ez alól.)
2022. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Jó lehetsz benne, de nyilván nem leszel annyira kompetens, mint aki az egész életét vele tölti. Feltéve persze, hogy nem vagy valami zseni, de erre elég kicsi az esély
2022. jún. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De, van olyan meló, amit nem viszünk haza. üdv egy tűtoltó :D
2022. jún. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó de például jogász, könyvelő, informatikus, bármiféle kutató stb területén mindennaposan változik a tudnivaló, nagyon gyorsan változik maga a szakma. Tehát folyamatosan napirenden kell lenned az új szabályokkal, eredményekkel, eljárásokkal, technológiákkal stb. Nem olyan, hogy egyszer megtanultad egész életedben elvagy vele. Ha 1 évet leállsz a tanulással már semminek nem vagy jó.
2022. jún. 7. 15:46
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem beáldozás, főleg nem az egész életedé. Ha olyan szakmát választasz, amit szeretsz, akkor az ezzel kapcsolatos hírek, újdonságok olvasgatása nem több mint "hobbi".

Nem a foci híreket olvasgatod, hanem a IT híreket. Most csak egy példát mondva. De, én pl nem vagyok jogász, de attól még ha bármi minket érintő jogszabályi változás van, akkor azt el szoktam olvasni a Magyar Közlönyben. Naprakészen tartani magad azért nem egy olyan nagy munka, mint azt beállítod.

2022. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha 1 évet leállsz a tanulással már semminek nem vagy jó."

- kérdező, ilyen gyakorlatilag nincs egy szakmában sem, hisz egy többéves kimaradás bepótlása is megoldható néhány hónap alatt egy igényes tudományos szakterületen is. Ez alól csak a politikai élet a kivétel!


És ez meg is magyarázza a dolgokat. A pszichopata politikai vezetők a saját mérgüket igyekeznek a társadalom minden osztályába implementálni - így téve pokollá mások életét is. Ezt nevezik dekadens korszellemnek!

2022. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Informatikus vagyok, a szakmámban is jó vagyok - persze nem vagyok a legjobbak között, mert akkor a silicon valley-ban dolgoznék havi 30 ezer dollárokért, nem pedig Magyarországon, de ahhoz elég jó vagyok, hogy a magyar átlag többszörösét megkeressem.


És van magánéletem.

Van csajom, vannak hobbijaim, stb.


Persze néha, évente egy-két alkalommal megesik, hogy megcsúszunk valami határidős melóval, és olyankor pár napig reggeltől estig kell nyomni. (Amit amúgy ki is fizetnek bőségesen)

De ezt azért nem dramatizálom túl ilyen szinten, hogy jaj, nekem be kell áldoznom a magánéletemet.

Mert max. 10 ilyen nap van egy évben, a maradék 355 napban meg simán lerendezem napi 8 órában a melómat, sőt, van hogy 6 órában is.

2022. jún. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdés kinek mit jelent a siker. Nekem a sikeresség az, hogy minél több munkát le tudok passzolni a kollégáknak, akik szépen megcsinálják helyettem és így nekem van időm minden mással foglalkozni. Így nem gebedek meg abban, amit csinálok.
2022. jún. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!