Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Sok közgazdász miért híve a...

Sok közgazdász miért híve a mai napig is a szocializmusnak, amikor az a rendszer csak nyomort és éhezést szült?

Figyelt kérdés

2022. júl. 24. 22:52
 101/131 Meton ***** válasza:

Nyugaton már el akarják törölni a magántulajdont. Illetve nem eltörlik, csak korlátozni akarják, de ez már egy lépés a kommunizmus fele.

A modern kori rabszolgaságot az USA találta ki. Persze nem a piacon veszik az embereket, hanem toborozzák hirdetéseken keresztül. Az emberek önként felveszik a munkát, de sokkal több adósságot termelnek, mint nyereséget, így gyakorlatilag elveszítik a szabadságukat. Újabban már törvényekkel próbálják ezt megakadályozni, de sok helyen a mai napig működik. A rendszer azóta sokat finomodott, a bankok lettek újabban az urak. Hangsúlyoznám, hogy nem minden bank, csak a legalja.

2022. aug. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/131 anonim ***** válasza:

Ha én pisztolyt tartok a fejedhez, és azt mondom: pénzt,vagy életet, te bármennyi pénzt odaadsz, hogy ne lőjelek agyon. Ha nincs egy olyan állam, aki megvéd téged ettől, akkor csak magadra számíthatsz, hogy életben maradhass.


Ez a magyar egészségügyi helyzet.


A várólista a víz alá merült búvár analógiája,aki csak akkor jöhet fel levegőért, ha meg tudja fizetni.


De lehet, még fulladás előtt kap időpontot, ahol az orvos majd - köszönhetöen a jól tejelő diagnosztikai vizsgálatoknak, melyeket ezért kiszerveztek magánba -:rutinosan megkérdezi:leletet hozott? Ja, egy normális egészségügynél az orvos mondja meg, hogy kell-e, és mi...


A legaljasabb banditakapitalizmus a magánegészségügy, mert privilegizálja az egészséghez való jogot.


Maga a kapitalizmus csupasz embertelensége.


Maga a tőke által rabul ejtett állam zülleszti a magán irányába kényszerítő erővé a közellátást.


Nem magyarázza az, hogy így olcsóbb, mert nem az.


Proloterápiára járok a hátammal, magánba, mert államiban csak annyit kéne csinálniuk, hogy kortizol helyett dextróz oldatot injekcióznak a gerincembe, és meg tudnának gyógyítani egy injekcióstű, egy uh gép és monitor, valamint az orvos és a rezsi árából, ezek nagy része adott minden reumatológián, és az állam megengedi a kezelést magánban, alkalmanként 110000-ért, amit államiban fillérekből lehetne kihozni.


De nem akarja elismerni a tb a terápia hatékonyságát, mert akkor nem kéne magànba menni.


Ha nem volna ez a nyilvánvaló burkolt korrupció, akkor sok százezer ember reumatikus fájdalmait lehetne meggyógyítani vele tartósan, laza ízületeket, szalagokat, görcsös izmokat, kiakadó végtagokat, némileg kopott ízületeket is akár.


Ehelyett van magánban, néhány ezer szerencsésnek évente, a többinek meg a fájdalomcsillapító, a bot, és a többi.


Ha megszakadok, se tudom úgy csavarni, hogy az jöjjön ki, hogy az emberek egészségügyi kiszolgáltatottá tételéből valami logika folytán az jöjjön ki, hogy azzal a végén majd ők járnak jól.


Mennyi mindent fizetünk meg az adóból, ami értelmetlen, miközben értelmes dolgokra is költhetnék?


Miért foglalkozzak én azzal, hogy az àllamnak mennyibe kerül, ha más, sokkal nagyobb közvagyon lopkodàskor nem kérdezi közülük senki, hogy a sokmilliárdos kilométerenkénti vasút mennyibe kerül?!


Miért nekem, a saját egészségemet biztosító ellàtàs kapcsán kell felelősen gazdálkodó állampolgárnak lennem, mikor az állam kettővel odébb elbetonozik tízezer meg százszor annyit?


Méghogy nincs pénz rá!


Közérdekről beszélünk,hogy az emberek egészségesek legyenek és boldogok.


Nem betegek, és anyagi okokból rokkantként maradtak.


Amerika és a többi tőkés állam pont azért embargózza rommá, szigeteli el, és puccsolja meg az olyan kormányokat, mint a kubai például, mert élő példái volnának annak, hogy még egy aránylag szegény, szankciók sújtotta ország is képes egészségügyet adni az embereknek, ha megvan a szándék.


Hadihajóval tartották tőlük vissza az amerikai vezetés az injekcióstű szállítmányt koronavírus idején, pedig volt három 95 százalékos vakcinájuk, miközben arről beszélt fauci papa, hogy milyen fontos a vírus elleni küzdelem.

Ja, és persze a magánérdek jegyében a vakcinaszabadalmakat is megtartották maguknak,pedig elkélt volna oda, ahol azok laktak,akiknek a vírus tenyésztésének feladata jutott a globális észak-dél leosztásban. Dehát azt mondták ugye, hogy nincs fontosabb, mint a szellemi tulajdonjog.

Meg azt, hogy még a végén a csúnya oroszok kezébe kerülne, akik neadjisten rákot meg alzheimert gyógyítanának vele...


De elkalandoztam...


Ha nincs rá szándék, akkor olyat ad kormány, mint a magyar közgyógy.


Nem verseny vagy nem verseny az, ami eldönti, hogy mi lesz, habár a valódi verseny természetesen tud árakat lenyomni, és minőségre is kényszerítheti a szolgáltatót, de a kapitalizmus mai, korrupt, globalizált formájában versenyben reménykedni illuzórikus.


A szándék a lényeg, ha az van, akkor olyan rendszert fognak összerakni, amiben a magánnak úgy van meg a helye, hogy meg is gyógyulunk, és némi profit is leesik.



Ami lenyomná az árakat, az épp egy olyan rendszer, ahol az állam (aki nem rosszat akar és önző) így, vagy úgy, de garantálja a gyógyulást.

Van ám feedback rendszerre is lehetőség, amiben a betegek visszajelzése pont annyira fontos, hogy aki nem jól csinálja, az hamar kiesik a pixisből.

Szolgáltatásokban ez ma már alap, de egy döntés az,hogy az eü-ben ilyen nincs.


Egy szó mint ezer, se valódi verseny, se normális ellátás nem lesz valódi politikai szándék nélkül.

2022. aug. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/131 anonim ***** válasza:

"mint a kubai például, mert élő példái volnának annak, hogy még egy aránylag szegény, szankciók sújtotta ország is képes egészségügyet adni az embereknek, ha megvan a szándék"

Annyi megvolt itt is.Pécsett töltöttem 15 éves koromtól az időt, voltam a belvárosi szakorvosi rendelőintézetben, 59-70 körül. Aztán rokonlátogatóban elvittem az egyik gyermekemet 97-ben. Esküszöm, ott 69 óta nem volt ajtómázolás.

Erről szólt feljebb a beszélgetés, hogy míg az egészségügyi intézmény az tégla, malter, majd vaságy és hypo, addig bírta az állam. A 700 millió forintos egyszeri kezelést meg nem bírja. De hát úgy látszik, kell az ismétlés.

2022. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/131 anonim ***** válasza:

Nem ott tartunk, hogy az állam nem bírja a 700 milliós kezelést, hanem ott, hogy csupa fontosabb dolog van, ezért még a párezres diagnosztikai vizsgálatot se hajlandó.


Mert nincs szándék.


Mert önző tetvek vezetik az országot és őrködnek a közjavak felett, meg hagyják szétrohadni.


És persze mindegy, hogy mi van ráírva, szocializmus vagy kapitalizmus, mert mindenütt rohadnak azok az alaprendszerek, amire egy civilizáció épül, ahol meg a legtöbbet fejlődött az utóbbi évtizedekben, azt az országot meg tönkre akarják tenni.

De persze kína is egy rakàs, mert ott is az van, mint nyugaton, hogy a legújabb technológiákat elnyomásra használják.


Mindig visszakerülünk oda, hogy van egy elkényelmesedett, elkényeztetett uralkodó osztály, amely már csak akkor fogja megérezni regnálása következményeit, amikor már túl késő.


Most olvastam a consortiumnews-on chris hedges, cenzúrázott újságíró sorait erről, deepl-lel le lehet anyanyelvi szinten fordítani.


[link]


Elgondolkodtató.

2022. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/131 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként arról is lehetne beszélgetni, hogy mivé csökevényesedtek az egészségügy nagy gyógyszervállalatai, hogy gyakran az államifinanszírozott NIH kutatások eredményeit vásárolják meg fillérekért attól az államtól,amelyet korrupt politikusok vezetnek, hogy aztán tényleg milliókat, vagy tízmilliókat számoljanak fel a kezelésekért.


A magánérdek felzabálja a közösségi társadalmat, ezt látjuk mindenhol,nem is hiszem, hogy van ebből kiút.

2022. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/131 anonim ***** válasza:

Épp mai videó: így vásárolja fel a pfizer a ritka betegségre gyógyszert kifejlesztő vállalatokat, hogy a tőkeerejét kihasználva más találmányából gazdagodjon meg, extra áron adva a gyógyulást jelentő szert.


[link]


Hol itt az innováció?


Hol itt az olcsóság?


Épp ellenkezőleg.


Ez itt nem a propaganda, hanem a valóság.


Kellemes videózást.

2022. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/131 anonim ***** válasza:

107: Megnéztem a Russell Brand videót. Nagyon jó, majdnem mindennel egyetértek, ami elhangzik benne, na mondom nézek is még pár videót a csatornájáról. Bár ne tettem volna.

A csávó fullba tolja az amerikai altright konteókat, és mindenre lő. Attól tartok itt a broken clock is right twice a day esete áll fent. Ettől még érdemes megnézni, mert ebben a konkrét témában igaza van.

2022. aug. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/131 anonim ***** válasza:

A kretén telefonom megcsinálta. Írtam egy jó hosszú szôveget, és megpróbáltam elmenteni, nehogy újrainduljon és elvesszen amit írtam.


Ôsszes kijelölése, a telefon reakciója: nem jelöl ki semmit.


Kijelölés szóra nyomva: kijelöli a szót.


Aztán ôsszes kijelölésére kattintasz.

Reakció: kijelöli, de nem ugrik fel ablak, hogy másolhassam.


Kôvetkező pillanatban már mellé nyomtam, és el is tűnt a kb. 10000 karakter.


Tele a tököm ezzel a szarral.

2022. aug. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/131 anonim ***** válasza:
109: Ha mobilon vagyok, és hosszú kommentet akarok írni, mindig Google Keep-be írom, és onnan másolom ki. Másra is jó, oda írom a virtuális post-it-jeimet, feleségemmel megosztott bevásárlólistát, stb.
2022. aug. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/131 anonim ***** válasza:

Ezt jó tudni.


A vivaldi böngészőben voltam, és nem is tudom, hogy miért nem a vivaldi notesba írtam, amit a bal alsó, fektetett téglalap alakú gombbal lehet előhozni, ami az alsó gombsorban található, úgy néz ki, mint egy résnyire kinyitott ablak ikon.


Azon belül van tôbbek közt jegyzet, gyanítom, hogy ez nagyon hasonló ahhoz, amit írsz.

Most már csak ïgy írok.

2022. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!