Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A románoknak miért olyan...

A románoknak miért olyan keleties gyakran az arca mint a magyarországi kun kisebbségnek?

Figyelt kérdés
A románoknak miért olyan keleties gyakran az arca mint a magyarországi kun származású kisebbségnek?

2022. okt. 20. 09:17
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
94%

:D :D


Tudom-tudom. Csak az lehet igaz, amit te állítasz. Aminek ráadásul semmi valóságalapja sincs. :) Sajnos ez az igazság. A magyar egy kevert nép. Uráli, ugor, xiongnu, jüecsi, zsuanzsuan, hun, avar, ászi, királyi szkíta, szarmata, kazár, kabar stb. népekkel keveredve jött létre a honfoglaló magyarság. És ezek a népek mind-mind sztyeppei népek voltak.

2022. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 A kérdező kommentje:

A kritikát nem olvastad el?


[link]

2022. okt. 20. 11:29
 23/58 A kérdező kommentje:
Fura kinézetű alföldi neo-kunocska! Mutass egyetlen olyan állítást bármelyik tudományos dolgozatban, ami szerint a honfoglaló idegen kinézetű mongoloid iráni színesbőrű népkeverék a mai magyaroknak genetikailag rokona!!!! Egyet mutass!!!!! Használhatod még az általad belinkelt politikailag elfogult cikket is! De még ott sem látsz ilyen morbid állítást!
2022. okt. 20. 11:31
 24/58 anonim ***** válasza:
91%

Baromságokat írsz egy politikailag motivált megbízhatatlan kutatásról. :)


A finnugristákkal az a baj, hogy a mai napig egy dolgot fújnak, míg a másik tábor nem azt mondja, hogy nem voltak ugorok a magyarok felmenőiben, hanem hogy másik is voltak. :)

2022. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
91%
Az előbb mutattam.
2022. okt. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
96%

Kedves rasszista kérdező! :) Értem én, hogy mindenáron be akarod bizonyítani, hogy tiszta genetikájú fehér vagy. Hogy a románok cigányok. Hogy a honfoglalók türk söpredék volt. Viszont ez nem ilyen egyszerű.


Mint írtam, nincs manapság már tiszta genetikájú populáció. Az angolok se anglik, szászok és jütök már, hanem egy kevert európai népesség. Az olaszok se rómaiak. A németeknél is ez a helyzet.


A magyarság is az évszázadok alatt keveredett a lakossággal. A besenyők, kunok (türk népcsoportok) és a jászok (szkíta népcsoport) betelepültek a középkorban. Betelepültek germánok, szlávok, varégok is. Aztán jöttek a hódoltságok. A középkor nagy olvasztótengelyében ezek a népek keveredve egymással létrehozták a mai magyarokat. De a kultúra, a nyelv, az identitás a legtöbbeknél megmaradt, és magyarnak vallják magukat. A Petrovics nevű Petőfi. A horvát Zrínyi. A szerb Kinizsi. Mind-mind magyarnak tartották magukat.


Genetikailag a mai magyarság megváltozott a honfoglalókhoz képest, de ettől függetlenül nagyon sok magyar a mai napig széles járomcsonttal, mandulavágású szemekkel rendelkezik, ami teljesen elüt a körülöttünk élő népektől. A nyelvünk pedig szintén bizonyítottan nem európai nyelv.

2022. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

"Értem én, hogy mindenáron be akarod bizonyítani, hogy tiszta genetikájú fehér vagy. Hogy a románok cigányok. Hogy a honfoglalók türk söpredék volt. Viszont ez nem ilyen egyszerű."


PEdig a genetika pontosan és egyértelműen ezt mutatja.


"

A magyarság is az évszázadok alatt keveredett a lakossággal."


Csakhogy az idegen azaz türk nyelvet beszélő honfoglalók ebbe a magyarságba sosem tartoztak bele.


Ha így lenne, genetikailag tudnának bizonyítani velük kapcsolatot. De genetikailag még egy ír vagy portugál is közelebb áll a magyarokhoz, mint egy türk honfoglaló.


A kunok többségét hála Isten kiirtották a nagy török háborúk alatt.


"Genetikailag a mai magyarság megváltozott a honfoglalókhoz képest"

A honfoglaló türkök apró kisebbség voltak, nem befolyásolhatták a genetikai állományt. Így tehát nem változásról van szó.


"de ettől függetlenül nagyon sok magyar a mai napig széles járomcsonttal, mandulavágású szemekkel rendelkezik"

Azok nem magyarok hanem kun túlélők leszármazottai. Ezerk a jegyek a szlávoknál és románoknál gyakoribbak. A neo-kunok bizonyosan nem nevezhetők igazán magyaroknak. Lásd a 16-os hozzászólást, és olvassad el a linkelt kutatásokat.


Nem tudsz mit kezdeni most sem azzal a ténnyel hogy a szlávok többsége és a románok keletiesebb genetikával és több ázsiai mongoloid markerekkel rendelkezik. Ez neked miért fáj?

2022. okt. 20. 12:02
 28/58 A kérdező kommentje:
Még mindig nem voltál képes idézni azt a részt ahol kimondják hogy a idegen türk anyanyelvű színesbűrű mongoloid-iráni maki honfoglalók genetikailag rokonai a mai magyaroknak......
2022. okt. 20. 12:29
 29/58 anonim ***** válasza:
95%

A genetika azt mutatja, hogy a románok cigányok? Akkor az a genetikai eredmény téves, ráadásul rasszista.


A honfoglalók türk söpredék volt? Egy részük állítólag türk volt (3 kabar törzs), illetve a kunok és a besenyők is türkök voltak. De ez csak elmélet, mivel elképzelhető, hogy csak türk nyelven beszéltek, de maga a nép nem türk eredetű volt. A söpredék szó helyeslése pedig megint azt mutatja, hogy rasszista vagy.


Az pedig, ahogy a honfoglalókról, a kunokról beszélsz, szintén azt mutatja, hogy nem tiszteled az ősöket, vagy nem is vagy magyar, csak valami hazaáruló, a régieket nem tisztelő idióta.


Na várjál, magadnak mondasz ellent. Azt mondod, a mai magyarságban nincs genetikailag ázsiai vér, utána meg azt mondod, a széles járomcsontú, mandulavágású szemű magyarok kun túlélők leszármazottai.


Nekem nem fájna, ha úgy lenne, de nincs úgy. És ha még úgy is lenne. És? A magyarok ősei között ott vannak a szkíták, akik se nem türkök, se nem mongoloidok voltak, hanem indoeurópaiak.

2022. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

Még 1X. Olvassad el, miért nem lehet megtenni a honfoglaló törpe kisebbséget a magyarság etalonjának.


The genetic reality of the conqueror tribes of Arpad, and how foreign were they in a comparison with modern population.



[link]



The Finno-ugric Hungarian language, and the total foreign turkic language of the conqueror tribes of 895:


[link]

2022. okt. 20. 13:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!