Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A románoknak miért olyan...

A románoknak miért olyan keleties gyakran az arca mint a magyarországi kun kisebbségnek?

Figyelt kérdés
A románoknak miért olyan keleties gyakran az arca mint a magyarországi kun származású kisebbségnek?

2022. okt. 20. 09:17
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%

A lovas kultúra eltűnt, igen. Mint ahogy az egész világon letűnt minden régi kultúra. Egyszerűen a technológia fejlődés más irányba terelte az embereket.

A germánok törzsi kultúrája is eltűnt. Abszolút monarchiák sincsenek már Európában. Sőt, caesar, császár, cár se, pedig de sok volt. :D

2022. okt. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, az eszkimók is már sokan motoros szánnal mennek. Az indiánok már nem tipiben laknak, hanem házban. És ők is már Ford Mustanggal járnak, nem pedig azzal amelyik nyerít. :)

A maorik motorral meghajtott hajókkal járják a vizeket, mint ahogy a vikingek leszármazottai is. :)

Soroljam? Felesleges.

2022. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudsz érvelni. Nulla vagy konkrétan. Belinkelgetsz, önálló véleményed nincs. Ha van, akkor pedig oltári nagy baromságokat írsz le.
2022. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:
39-es, a magyar nép sosem volt lovas nép, te a népet kevered a nemességgel akinek tellett lovakra a középkorban. Ny-Európában is a nemesség mindenütt a középkorban lovon harcolt lovagként, ettől még nem lettek lovas népek a nyugatiak, habár náluk a parasztságnál a lótartás elterjedtebb volt mint a magyar parasztoknál (lásd: annyi ló volt hogy lóval szánthattak a leggazdagabb régiókban, míg a magyar parasztnak ez a 19.sz második feléig nem adatott meg).
2022. okt. 20. 13:48
 45/58 anonim ***** válasza:
96%

:D :D :D :D


Egyre mélyebbre süllyedsz! :D


A pozsonyi csatában kb. 20000 magyar lovas vett részt, és az nem a teljes magyar haderő volt. Sőt, mindenkinek több lova is volt, kellett a tartalékló is. Ezek szerint az mind nemes volt? :D 20000 nemes, és akkor ezeknek még a feleségeiket, gyermekeiket, családjukat nem is számoltam bele a nemességbe. :D Ha mindegyiknek volt felesége és legalább egy gyerek, az már 60ezer nemes. :D


Te el is hiszed azokat amiket leírsz? :D

2022. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
94%
Ebben is csak féligazságod van. A vélemény mindig számít, és érdemes is meghallgatni a másét. Én pl. elfogadom, hogy voltak részigazságaid a hozzászólásaidban, de egyben (szerintem) több tévedés is. Ráadásul van egy gyomorforgató stílusod, amit ha élőben csinálnál, már pofánvertelek volna. :)
2022. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 A kérdező kommentje:

A pozsonyi csata nem volt nagy csata, ahogy te azt elképzeled, nem akarták a magyarokat sem kiirtani.


Javaslom olvassad el ezt a cáfolós oldalt a kalandozások koráról:


[link]


Másrészt mellébeszélsz, mert a honfoglalók nem a köznép voltak, hanem katonai elit. Semmit nem változtat a pozsonyi csatád azon a tényen, hogy a magyar parasztnak nem volt lova a 19.századig. Tehát a NÉP nem lehetett lovas ha csak a katonaságának vannak lovai.


"Ráadásul van egy gyomorforgató stílusod, amit ha élőben csinálnál, már pofánvertelek volna. :)"

Mondom, hogy tanulatlan családból alsóbb néprétegből származó primkó proligyerek vagy. Tehát erőfitogtatással szeretnéd rendezni vesztes vitáidat. A legröhejesebb pedig az volna kedves "hősies" fotel huszár, ha nem lenne hozzá megfelelő erőd egy élő találkozáskor.

2022. okt. 20. 14:19
 48/58 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, rég szórakoztam olyan jól, mint rajtad! :) komolyan mondom, tényleg bocs a személyeskedésért, de ekkora dilettáns, szánalmas és ostoba emberrel már rég futottam össze! :D


Nem volt nagy csata? Hát mihez képest. Végülis 40-50ezer ember vett csak benne részt, és meghalt kb. 20ezer germán, valamint több mint 120 évig nem merték újra megtámadni a Magyar Nagyfejedelemséget.


Atyaég, még-még, kérlek, mondd az igét, már a kollégák is rajtad röhögnek. :D

2022. okt. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 NTBS ***** válasza:
100%
Én nem tudom a pontos választ, de ez a vita, ami itt folyik méltatlan.
2022. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
NTBS: igazad van, bocsánatot kérek. Tőled is kérdező, ha megbántottalak. Részemről off.
2022. okt. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!