Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az újságírók és grafikus...

Az újságírók és grafikus művészek vannak leginkább veszélyeztetve a mesterséges intelligencia miatt? Mert viszonylag könnyen helyettesíthető gépekkel. (Rövid videó)

Figyelt kérdés

Videó linkje: https://www.youtube.com/watch?v=0uQqMxXoNVs


Percek alatt az újságírásnál is magasabb irodalmi szinten megír 50 különböző hosszúságú cikket, különböző személyiséggel és stílusban, és mindezt pár soros MTI hosszúságú inputból, a weben pedig utánanéz a dolgoknak. A leginkább tetsző verziót pedig kiválaszthatják végleges megjelenő cikknek.



Egy olyan munkanélküliséget fog okozni az újságírók között, ami miatt kereshetnek más foglalkozást, mert egy olyan újságnál ahol 20-30 újságírót foglalkoztattak, most elég lesz 2-3 személy is.


Hasonlóan leáldozik a grafikusoknak is.



2022. dec. 17. 17:05
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
62%
Az MI a jogászatban arra lesz jó, hogy olyan átláthatatlanul bonyolult törvényeket lehet majd alkotni a segítségével, hogy MI nélkül senki sem lesz képes átlátni és értelmezni őket.
2022. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
63%

Na igen, ez is egy lehetőség.

És ez nem is veszi el az emberek munkáját, sőt... jó sok munkát csinál nekik.

2022. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
88%

Azt mondják, most az összes számítógépes munka veszélybe kerül.

A nagyon monoton kétkezi munkákat már automatizálták.

Mostmár az öntanuló szoftverek elvégzik a változatos digitális munkát. Így az egyszerű irodaimunkák nagyléptékben megszünhetnek.


Maradnak az emberközpontú munkák, mint az ápoló, és a vegyes munkakörök, amikhez kell "az emberi hardver" és túl változatos az automatizáláshoz, pl. autószerelő.

2022. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 EagleHUN ***** válasza:
86%

A grafikusoknál (pl midjourney) vagy a nemrégiben megjelent szövegeket írni képes MI esetében szerintem sem kell munkanélküliségtől tartani.


Az MI az emberi kreativitást még nem helyettesíti, tehát kell valaki aki megmondja beírja (mutassa, irányítsa, fogja a "kezét" az MI -nak.) mit is akar. Az hogy a munka/feladat elvégzése iszonyat gyors lesz/lett az egy másik kérdés.

Maximum azokat veszélyezteti akik nem tudnak haladni a korral és ebbe betanulni.

Mondhatnánk azt is aki annó nem tudta megtanulni a képszerkesztő programok használatát vagy a digitális fényképezőgépekét stb az ma már nincs a szakmájában. Csak ennyi változás lesz.


Visszatérve a felvetésekre.


A könyvelők esetében valóban "rezeg a léc" az egy monoton munka számokkal kreativitás nélkül. (Na jó tudjuk mi az a "kreatív könyvelés" csak nem legális.) Szóval valószínű hogy hamarosan kihal az a szakma és ott valóban lesznek munkanélküliek akik majd más melóba mennek, pl grafikusok meg írók lesznek MI használatával. :D


A jogászoknál (egyenlőre) esélytelen az MI helyettesítés. Ott nem elég ismerni az összes szabályt. A dolgokat összefüggéseiben kell átlátniuk és annak megfelelően kreatívan alkalmazni a lehetőségeiket. Stratégiát és taktikát választani mire is játszanak.


(Sakkban volt hasonló hogy nem tudták legyőzni az illetőt, azért mert nem a győzelemre hanem a patt helyzetre játszott hogy feladja a másik. )


A jog is kb ilyen, lehet időhúzásra játszani, valamilyen szakértőt behívni, tanúnak a megfelelő kérdést feltenni, vagy hogy valamilyen időkorlátból valaki kicsúszott, előröl kezdik az egészet stb stb...

2022. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
96%

Az újságíró AI-val az a baj hogy magától ő sem ír semmit. Ahogyan a rajzoló AI sem magától rajzol.


Mindkettő a már neten megtalálható eredeti cikkeket vagy rajzokat alkalmazva kombinál össze dolgokat.


A rajz AI még elvan magának mert már kb minden féle rajz fent van a neten, de az újságíró AI hogyan hozza le hogy meghalt a Pápa ha nem talál erről semmit a neten olyan híroldalakról amit ember írt?

2022. dec. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
68%

Figyelő szemeiteket a sakkra és a go játékra vessétek. A 90-es évekig az volt a mondás, hogy az ember olyan intellektuális képességekkel rendelkezik, amit egy számítógép sosem űberelhet, hiába tud sokszázmillió lebegőpontos szorzást elvégezni másodpercenként. Aztán 1997-ben a jött a Deep Blue és hatalmas sakkjátszma könyvtárára, valamint nyers számítási erejére támaszkodva legyőzte Kaszparovot. Majd valamikor a 2010-es években jött az AlphaGo és legyőzte a Go világbajnokot. Most ott tartunk, hogy az AlphaZero neurális hálózata 2 órán keresztől játszott sakkjátszmákat maga ellen és ez alatt olyan szintű sakkjátékossá vált, amely ellen semmi esélye sincs se a Deep blue-nak, se a legjobb emberi sakkjátékosnak sem.

Ha ez megtörténhetett, akkor miért ne múlhatná felül az AI az embereket a szövegek vagy a képek alkotásában? És ez még csak a kezdet. Az orvosi diagnosztikában sok területen már most sokkal jobb az AI a legjobb emberi diagnosztikusoknál és pl. arról is szivárognak info-k, hogy az AI-nak köszönhetően hamarosan a manőverező légiharchoz se lesz szükség emberi pilótákra.

Most azzal nyugtatják a nagyérdeműt, hogy az AI a leginkább monoton és unalmas munkákat fogja átvenni az emberektől, vagyis a szolgája lesz, úgyhogy nem kell félni tőle. De ha jobban megnézzük, akkor ez már most sincs így. Pl. az AI alapú vállaltirányítás, vagy az AI humánpolitikai alklmazása (pl. a beküldött önéletrajzok, szűrése elemzése stb.) azt mutatja, hogy az AI nemcsak szolga, hanem lélektelen, fáradhatatlan főnök is lesz.

2022. dec. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon sokan félreértelmezik az AI-t. Itt nem arról van szó, hogy kiszorítják az embereket, hanem bizonyos - eddig nem automatizálható - feladatokat átvesznek.


Attól még hogy feltalálták a porszívót és a mosógépet, nem tűntek el a takarítónők.

Sőt még a háztartási robotok sem fogják őket kiszorítani, csak átalakul a munkájuk. Átállnak robot üzemeltetésre, pont úgy ahogy ma a háziasszony kezeli a mosógépet.


Ugyan ez a szellemi munka is: 5000 m2 irodaházban majd az AI szépen berakja a 15000 db dugaljat a tervekbe, hadd ne én szopjak már vele napokat. Lesz időm picit fontosabb dolgokra a tervezésben.

2022. dec. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

"hanem bizonyos - eddig nem automatizálható - feladatokat átvesznek" És egyre többet és gyorsuló ütemben, ami munkanélküliséget generál.


"Attól még hogy feltalálták a porszívót és a mosógépet, nem tűntek el a takarítónők." De a mosónők eltűntek, a porszívó és a tisztítógépek miatt pedig kevesebb takarítónő is elég a nagy épületekben. Tehát állasokat szüntettek meg.

2022. dec. 18. 10:57
 19/49 A kérdező kommentje:

Nagy tévedéseket olvasok itt, A grafikus művészek már most óriási bajban vannak az USA-ban az AI miatt, kb. akkorában mint a könyvelők.


Az AI (jelenleg még csak angol nyelven) sokkal szebben fogalmaz mint az átlagos újságírók.

2022. dec. 18. 11:02
 20/49 anonim ***** válasza:
84%

"De a mosónők eltűntek, (...) Tehát állasokat szüntettek meg"

Ez miért baj? Miért baj az, hogy megszűnt az igény arra, hogy nők tömegei unalmas, egészségtelen, fárasztó, veszélyes és lélekölő mosómunkát végezzenek heti 50-60 órában?

2022. dec. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!