Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha én nem szeretem a hierarchi...

Ha én nem szeretem a hierarchiát és nem veszek részt benne akkor azt jelenti nincs meg bennem a csimpánz izé a legtöbb emberben megvan és lehet egy fokkal feljebb vagyok evolúciós tekintetben, mondhatni ez a következő lépcsőfok?

Figyelt kérdés
jan. 19. 11:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha te nem szereted a hierarchiát (feltételezem egyik formáját sem), akkor miért feltételezed magadról, hogy evolúciós szempontból feljebb helyezkedsz el, mint a legtöbb ember?

Mert ugyan az elmondható, hogy valamilyen szempontból az újabbnál újabb generációk „jobbak”, mint az előző, de azért nem ildomos elfelejteni, hogy ez mindig az előző generáció érdeme, hiszen abból származnak.

jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mitől lennél feljebb?

Pláne hogy jut eszedbe egyáltalán ilyen hierarchikus felosztás, ha egyszer nem szereted a hierarchiát?

jan. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

2


Úgy értem ezt még az emberben levő csimpánz okozza. Tehát ha valaki egyre távolabb kerül a csimpánzi léttől az értelemszerűen egyre jobban evolvált?

jan. 19. 11:48
 4/28 anonim ***** válasza:
93%

Másképp nézve te az anarchiát szereted.

Akkor még egysejtű vagy.

jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 TappancsMancs ***** válasza:
75%

Mivel nem vagy csimpánz így meg sem lehet benned semmiféle csimpánz izé.


Másik, hogy az ember nem állat, akkor sem, ha vannak hasonlóságok.


Harmadik, hogy akkor egyáltalán a hierarchiának hány fajtája van? Mert, ha egy kalapba kerül minden fajtája, akkor szépen össze is kevertünk mindent. És ez azért is fontos, hogy ne ragadjunk le egy túlegyszerűsített pavlovi reflexnél, ami szerint ami hasonló az ugyanaz. Vagyis kicsit több vizsgálatra van szükség, több intelligenciára, tájékozottságra, stb, stb.

jan. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

4


Tehát vagy anarchia vagy hierarchia? Nem ez az egysejtű gondolkodás inkább?

jan. 19. 12:25
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem, hanem az anarchia az egyszerűbb gondolkodásra vall.
jan. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
Én meg nem szeretem az almát, amit a legtöbb állat szeret. Emiatt sokkal evolváltabb vagyok mint az emberek akik szeretik az almát, hiszen ők közelebb vannak az állatokhoz.
jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

8


Étkezni kell tehát sajnos még néhány ezer évig ezt a terhet kell viselnünk mindannyian.

jan. 19. 12:58
 10/28 Phoney ***** válasza:
100%

Nem "csimpánz izé", mivel a "primitív" embereknél, a kőkorszaki törzsi kultúrákban (amik ugye ma is léteznek, több millió ember él ilyenekben világszerte) nincs hierarchia, nincsenek társadalmi osztályok, ezekben még a törzsfőnök sem "király", sok esetben nem is dönthet el dolgokat, sokkal inkább csak a törzs pszichológiai egységét szolgálja, amire primitívebb kulturális szinten feltétlenül szükség is van.


A hierarchiák kiépülése a tömeges együttélés (civilizáció) ára volt, szóval az civilizációs jelenség, ezek szerint te ehhez a szinthez kultúrkárosult vagy, hogy rosszabbra ne tippeljek látatlanban.



ma 11:35

„akkor miért feltételezed magadról” – mert a kisebbrendűségi komplexushoz szinte mindig jár valamilyen kompenzatorikus felsőbbrendűségi komplexus ;)

jan. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!