Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha én nem szeretem a hierarchi...

Ha én nem szeretem a hierarchiát és nem veszek részt benne akkor azt jelenti nincs meg bennem a csimpánz izé a legtöbb emberben megvan és lehet egy fokkal feljebb vagyok evolúciós tekintetben, mondhatni ez a következő lépcsőfok?

Figyelt kérdés
jan. 19. 11:26
1 2 3
 11/28 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Mi köze ehhez a csimpánzoknak?
jan. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 sadam87 ***** válasza:
100%

Hát az evolúcióelmélet ismeretét tekintve biztos nem vagy egy következő lépcsőfok. :D

A másik fő gondolatomat a kérdéseddel kapcsolatban az első válaszoló már leírta.

jan. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

12


“ Hát az evolúcióelmélet ismeretét tekintve biztos nem vagy egy következő lépcsőfok. :D”


Ez egy kicsit mélyebb kérdés azért.

Azt is írtam, hogy nem veszek részt benne, minden erőmmel függetlenítem magam tőle, tehát hacsak nem kell nem keresem más emberek társaságát, a kollaborálást, amit csak lehet megoldok egymagam. Konfliktusba szinte sosem keveredek hacsak galád módon ok nélkül belém nem állnak.

Ez nem azt bizonyítja, hogy nincs bennem az a csimpánz izé (ami bizony megvan a többiekben mert a szociális státusz szerzése az komoly igyekezet a legtöbb egyén esetén) és egy magasabb szinten vagyok amely szinten az ember önálló, békés, nem kerül konfliktusba de mégis eredményesen tud dolgozni?

jan. 19. 19:23
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez azt bizonyítja, hogy egy emberkerülő természet vagy. Az emberiséget NEM ez vitte előre, te inkább visszahúzol!
jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 sadam87 ***** válasza:
100%

#13

Szerintem félreértetted amit írtam. Nem arról írtam, hogy "magasabb szinten" vagy-e evolúciós szempontból (vagy sem), hanem hogy fogalmad sincs arról, mi az az evolúció. Mert ha tudnád, akkor nem írnál olyanokat, hogy "következő lépcsőfok" (pláne nem egy adott ember esetében).

jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

15

De miért nem? Az evolúció nem egyenletesen történik, mindig egy pár egyed hordozza csak azt a mutációt ami végül fennmarad és elterjed.

jan. 19. 19:40
 17/28 sadam87 ***** válasza:
100%

1. Egy mutáció nem csinál lépcsőfokot. (Na jó, vannak elég drasztikus hatású mutációk, de ez biztos nem az.) Egyébként az evolúcióbiológiában nincs "lépcsőfok" kifejezés. Vannak olyan modellek, amik szerint nem egyenletes ütemű az evolúció (punctuated equlibrium) de egyrészt nem általánosan elfogadott, másrészt még az sem azt mondja, hogy hip-hop egy új "lépcsőfok" jön létre.

2. Az, hogy egy egyedben megvan, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy elterjed.

3. Az evolúcióbiológiában nincs sok értelme "fejlettebb" élőlényekről beszélni. Egy egyed / faj lehet evolúciós értelemben rátermettebb (sikeresebb). Lehet összetettebb is, vagy bizonyos értelemben hatékonyabb. Ettől fejlettebb? A baktériumok között számos roppant sikeres faj van, pedig nem hiszem, hogy sokan mondanák őket evolúciósan fejlettnek.

4. Miből gondolod, hogy öröklött ez a tulajdonságod? Az evolúciós változások az örökletes tulajdonságok megváltozását jelentik.

5. Miből gondolod, hogy "fejlettebb" ez a tulajdonságod? (Hogy ennél a kifejezésnél maradjak.) A szociális hierarchia kialakítása a társas életmódú fajokra jellemző. Ez evolúciós értelemben viszonylag új, leginkább a fejlett idegrendszerű állatoknál figyelhető meg.

6. Mi alapján feltételezed, hogy evolúciós értelemben sikeres lesz, elterjed ez a tulajdonságod?

7. Mi alapján feltételezed, hogy evolúciósan új ez a tulajdonságod? Komolyan azt gondolod, hogy nem élt még olyan ember, aki ne szerette volna a társadalmi hierarchiát, és nem tagozódott bele???

+1: A "nincs meg bennem a csimpánz izé" rész már csak azért is hülyeség, mert nem a csimpánzoktól származunk.


#13

"tehát hacsak nem kell nem keresem más emberek társaságát, a kollaborálást, amit csak lehet megoldok egymagam."

Mint fentebb írtam, a fejlettségről nem feltétlenül van sok értelme beszélni az evolúcióban (vagy minimum elég szubjektív), de ha állást kell foglalni, én azt mondanám, ez inkább kevésbé előnyös evolúciós szempontból, hiszen az emberi faj az evolúciós sikerességét pont a fejlett együttműködésnek köszönheti.

jan. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező: "Ha én nem szeretem a hierarchiát és nem veszek részt benne"


Miért? Ki szereti? Tudomásul vesszük, hogy van. A lélegzést se nem szeretem, se nem imádom, de kell gyakorolni. Nem is értem az állításodat... A dolog működik. Hogyan tudsz te ebben nem részt venni? És hogyan működik egy társadalom anélkül? Nem mész el szavazni? Mindenki azt csináljon, amit akar? Hát én meg ezt nem szeretném...


A hierarchia senkit se bánt, és senki se szereti, és csak akkor kerül homloktérbe, ha igazságtalannak látjuk a tagozódások mértékét, eltolódását, határait...stb


És mérget vehetsz rá, hogy a csimpánzok se szeretik a hierarchiát, csak kényszerűen ott is gyakorolják, mert másképpen nem megy, és a csimpánzoknál is van aki imádja a hierarchiát, az amelyik a csúcsán van.


Szóval nem vagy különleges, és ha nem akarsz hierarchiát, azt lehetne inkább visszafejlődésként is értelmezni.


#13 "tehát hacsak nem kell nem keresem más emberek társaságát, a kollaborálást, amit csak lehet megoldok egymagam."


Minden főnök az ilyen beosztottat imádja, és mindenki ilyen akar lenni. Amit lehet, önállóan megoldani, mert ez a képzettség mércéje. De nem mindent lehet megoldani, és te is ezt írod, és az is fontos mérce, hogy gyorsan el tudd dönteni, hogy mikor nem leszel képes önállóan megoldani a dolgot, és fontos, hogy gyorsan és rugalmasan tudd megteremteni a probléma megoldásához az együttműködés feltételeit, és ha kell rugalmasan tudj a háttérbe húzódni ott, ahol a másik előrébb tudja tolni a szekeret, és legyen benned erő belátni, hogy ilyenkor te csak a jobban toló keze alá fogsz dolgozni, mert ez a te érdeked is, de az is fontos, hogy mindenki lássa, a jobban toló se menne semmire nélküled.

jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Hintalow ***** válasza:
100%
Akkor bizony te nem fogsz párzani egy nőstènnyel sem, ès a nokedlid felavatatlan marad 😀🤷
jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

19


Gusztustalan….

jan. 20. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!