Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Honnan származnak a magyarok?...

Honnan származnak a magyarok? Kik az őseink?

Figyelt kérdés
Nekem erről van saját elképzelésem, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy általában mit gondolnak erről az emberek.
2011. márc. 8. 22:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
82%

Igazából szerintem ezt pontosan senki nem fogja tudni megmondani, hogy pontosan honnan származunk és mikor/hogyan kerültünk ide. A finnekkel biztosan volt valamilyen közös múltunk, aki nem hiszi hallgasson finn népzenét, szerintem sok a magyarhoz hasonló motívum van benne.

Az utóbbi időben teret nyerő állításokat kicsit demagógnak tartom, miszerint a magyarok voltak az első lakosok Európában és ők szarták a spanyolviaszt.

2011. márc. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem mi találtuk ki:) mások állítják rólunk, azt nem foghatjátok rájuk h elfogultak. Amott van még az ukrán és a lengyel szintén az elsők között.
2011. márc. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem itt fogjuk megválaszolni :D
2011. márc. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
64%

A népzenéről: 1. Magyarországon és Közép Ázsia Ural környékén, de nem a szláv területeken, 2. A Távol Keleten Kínában és Japánban, 3. Közép Afrikában, 4. Az amerikai Indián vidékeken és 5. Skóciában.


pentatonikus zene 5 nagy foltja, tehát finn zene lehet h hangzásra hasonló, de a lényege más:)

2011. márc. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%

A honfoglaló magyarok Ázsiából jöttek - de már az úton szépen keveredtek mindenkivel.

Ebből a vérvonalból ÖT % maradt meg napjainkra (akit ma színmagyarnak mondanak, az ilyen - a többiben még kevesebb % az ősmagyar vér). A többi gén a környező szláv népekből jött.

2011. márc. 9. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Hát ha feltételezzük h őket hívták magyaroknak és magyarul beszéltek akkor lehet. És az ilyen tipusú gének nem a szlávoktól (itt se voltak) hanem az itt éldegélő őslakosság"ból" van.(valszeg, mivel bennünk fordul elő a legmagasabb %ban az eu19, ergo nem valószínű h egy kisebb %al rendelkező nép átadja nekünk) Am nehéz elképzelni h ha bejön egy félmilliós "kisebbség" (jóval kevesebben kellett h legyenek hisz genetikailag jelentéktelenek) akkor a nép vegye át a nyelvet.
2011. márc. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"Am nehéz elképzelni h ha bejön egy félmilliós "kisebbség" (jóval kevesebben kellett h legyenek hisz genetikailag jelentéktelenek) akkor a nép vegye át a nyelvet."


Nehéz elképzelni, de túl sokszor megtörtént már hogy hihetetlen legyen. Ez történt a szlávok, arabok, angolszászok, amerikai spanyolok, törökök esetében is.

2011. márc. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:04


mi az ukrán nép most komolyan , egy párezer tatár egy pá ezer orosz . és a szomszédországok lakossága : magyar, román lengyel ...

2011. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
37%
Igazából SEMMI közünk sincs a finnekhez! Ezt csak kitalálták...azért mondják mert ez is egy eszköz a magyarságtudat megsemmísítéséhez...a többi már a tv-ből jól megtanult módon rasszizmussal, nácizmussal meg a többi hülyeséggel jellemezhető amit elhisztek... -.-"
2011. júl. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
19%
Akár hiszitek akár nem , Ázsiából jöttünk és ezt a japánok is elismerik és büszkék rá , ezt tanulják..stb. Az hogy az úton összekeveredtünk más népekkel teljesen normális és ezért bennünk található a legtöbb valami ... tudjátok, és valószínűleg ezek a népek meg akik a szomszédaink voltak az idők során átvettek tőlünk dolgokat ahogy mi is tőlük , És igen mi a summérok rokonai is vagyunk és ezt bizonyították is! És én nagyon büszke vagyok rá hogy Európa és Ázsia minden országából egy kicsi bennem van ,mert így többnek érzem magam mint más emberek!
2013. aug. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!