Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ilyen széles körben...

Miért ilyen széles körben elfogadott áltudomány a pszichológia?

Figyelt kérdés

a szakértők jellemzően összevissza beszélnek, egymásnak ellentmondanak, és sok olyan "betegség" van, ami nem kezelhető, nem beszélve arról, hogy mindenki aki nem "normális" az személyiségzavaros.


csak szerintem szánalmas ez az egész? semmivel nem különbek, mint a sámánok meg az ördögűző papok. na jó talán egy hajszálnyival.


bocs hogy ebbe a témába írtam, nincs olyan hogy áltudományok.


2011. okt. 4. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
68%

"a sebészek látható dolgokat csinálnak"

Akkor az atomfizikus is áltudós? :D


Tény, hogy a pszchológia nem tisztán természettudomány, egyfajta átmenet a társadalomtudományok felé, de tudományos módszertana van, és ez különbözteti meg a "sarlatánoktól".

2011. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
62%
Neked ez a véleményed másnak meg nem. De még egyszer megkérdezem, hogy akkor égessük el a pszichológiai könyveket, meg szüntessük be a szakokat? Középkorba vissza menni... Mindennek megvan a maga helye, én ebben nem látok hibát. Az ezotéria már valóban baromság, meg a varázslatok meg tököm tudja mi.
2011. okt. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
66%
Ha idegösszeomlást kapsz, vagy depressziós leszel, majd akkor hidd el, jól fog jönni egy pszihológus vagy pszichiáter.
2011. okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
78%

Muszáj újra megkérdeznem. :D

"Ha például lenne egy kényszeres cselekvő rokonod, aki már a napi rutinját is csak nehezen végzi el, akkor kihez vinnéd?"

2011. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
77%

Elviszi egy ácshoz, vagy egy sebészhez XD

Amúgy meg szerintem menj el egy pszihológushoz, és beszéld meg vele ezt a témát, biztos nagyon szívesen segít :D

2011. okt. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
62%

"nagyon szívesen segít :D"

Utána lehet, hogy a sebészt is meglátogathatod. :D

2011. okt. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:

14:27

ennyi erővel az egyházt emeljük vissza a régi pozíciójába, és űzzenek ki ők szellemeket belőlük. ja hogy a legtöbb csak placebó alapon működik, mint az átnevelés?


14:27

majd kitalálom azt is hogy mindenre megoldás, mint isten, meg az átnevelés.

persze mindenki tévedhet, de ennyit, mint a szpichológusok?? mellesleg a testi orvosok nagy része is valóban eléggé bugyuta. volt például egy nővérke, akin egy új betegség jelent meg, és mindenki félrekezelte, nem foglalkoztak vele. kicsit kiábrándult az orvosokból. na ugyanilyen a pszichohandabanda is. megnézzük melyik dobozba illesz bele a legjobban, és sablonkezelést kapsz. kb mintha vénakeresés nélkül, sablonkoordinátákkal akarnánk valakibe fecskendőt szúrni...


csernus tényleg frusztrált, és hatalmas teljesítési kényszere van. mellesleg homofób is, ha jól figyeltem meg.

biztosan ő még a régi rendszerben él, amibwen a homoszexualitás kigyógyítható. ez is jó téma lenne...


14:28

hidd el, nem rossz dolog templomba járni, a frusztrációd nagy részét egyből megszünteti, ha hiszel abban, hogy törődnek veled az égben

mellesleg ott sántít a valláshoz való szakértelmed, hogy egy jó paphoz bármivel lehet fordulni, és a gyóntatószékben a pap ül, nem isten. ők meg azt tanulják, hogy mindenki megváltoztatható, mert mindenkiben ott rejlik a rossz és jó is. hasonlóság: ők is mindenkit egyfélévé akarnak nevelni. szóval nem értem, miért állna olyan messze a kettő egymástól.

2011. okt. 4. 14:40
 18/65 anonim ***** válasza:
37%
kérdező, én egyet értek veled. nem szabadna tudománynak nevezni a pszichológiát
2011. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező mennyire ismered a pszichológiát?
2011. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:

14:31

az atomfizika reál tudomány, ott is lehet hülyeséget beszélni, csak az atomok ettől nem fognak másképp viselkedni. ja mellesleg az atom sem oszthatatlan és a föld sem lapos...

remélem egyszer rájövünk arra, hogy a pszichológia sem csinál semmit.


tudományos módszertan :) mint amikor egy keresztény bebizonyítja hogy az evolúció hazugság, mert a magfúziót isten teremtette. akárhogy tudományoskodik valaki, áltudomány marad. a pszichológia nem az egyént gyógyítja meg, hanem az átlagpolgárokat védi a deviánsoktól.


14:31

akkor majd tudományos alapot rakunk az ezotéria alá is, és tudomány lesz :)


14:33

soha nem mennék pszichológushoz, ismerem őket


14:36

látod itt kezdődnek a bajok. mi a kényszeres cselekvés? az egész társadalom egy kényszeres illemtanra épül. az egész mögött a túlélési kényszer munkálkodik. milyen kényszeres cselekvésről beszélsz? :)


14:37

így van, érvek nélkül beszéljünk ökörségeket, az hitelessé tesz minket :)


14:39

miért is? mert rajtam élné ki a frusztrációját? tudtátok hogy a legtöbb pszichodoki általában maga is lelki problémákkal küszködik?

2011. okt. 4. 14:56
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!