Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ilyen széles körben...

Miért ilyen széles körben elfogadott áltudomány a pszichológia?

Figyelt kérdés

a szakértők jellemzően összevissza beszélnek, egymásnak ellentmondanak, és sok olyan "betegség" van, ami nem kezelhető, nem beszélve arról, hogy mindenki aki nem "normális" az személyiségzavaros.


csak szerintem szánalmas ez az egész? semmivel nem különbek, mint a sámánok meg az ördögűző papok. na jó talán egy hajszálnyival.


bocs hogy ebbe a témába írtam, nincs olyan hogy áltudományok.


2011. okt. 4. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
81%

nocsak, egy sci reklám..?

:D

2011. okt. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
73%
Mert biztos olvastál egy könyvet vagy végighallgattál egy kurzust az egyetemen, és azt gondolod, hogy tudsz mindent a világról.
2011. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező, van valami közöd a szcientológiához? Arról is beszélhetünk :) Bár ha úgysem vallanád be, hogy valami ilyen agymosáson mentél át...
2011. okt. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 A kérdező kommentje:

14:58

hogyne, mindenki scientológus, aki nem hisz a pszichovarázslásban


15:01

nem, én csak azt tudom, hogy ahány pszichológussal kapcsolatba kerültem eddig, egyik sem volt hiteles ember. ja és közben maguk is a hitelességről szavaltak :) én nem a könyvekből meg előadásokból gyűjtök tapasztalatot.


15:03

így van, van közöm hozzá, ha meg nem, akkor is. gyönyörű gondolkodás...

igaz az ilyen embereknek tényleg csak használ a pszichomóka, mint ti, mert nem gondolkodásra születtetek.

2011. okt. 4. 15:15
 25/65 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, gőzöd sincs arról, amiről írsz.


Olvasd el ezt: [link]


És még néhány cikk, csak ízelítőnek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy már az elején tisztázhattad volna, hogy te meg a szcientológia híve vagy, így ennyi válasz sem érkezett volna... Ugyanis így semmire nem jutottál, csak megint megállapítod hogy te mennyire okos vagy. Önmegerősítés? Nocsak, kinek is van szüksége pszichológiai segítségre?
2011. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
85%

"én nem a könyvekből meg előadásokból gyűjtök tapasztalatot."

Akkor egy igazi természeti ember vagy. (Próbáltam finoman fogalmazni.)


Sajnálattal vettem tudomásul, hogy a kérdésed valójában provokáció. Reméltem, hogy azért jöttél a tudományok témakörbe, mert valóban választ szeretnél. Ehellyett minket akarsz meggyőzni a magad igazáról. :(

2011. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 A kérdező kommentje:

jólvan kisfiam, agyatlanságból ötös, leülhetsz :)


kedves válaszoló, van valami közöd a pszichológiához? úgysem vallanád be, hogy valami ilyen agymosáson mentél át, szóval biztosan pszichológiatanuló vagy


amúgy már az elején tisztázhattad volna, hogy te a pszichovarázslat híve vagy, így el sem olvastalak volna...

semmire nem jutottál, csak megint megállapítod hogy te mennyire okos vagy. önmegerősítés? nocsak, kinek is van szüksége egy kis gyónásra?


:) olvasd el 3x, lehet hogy megérted.

2011. okt. 4. 15:40
 29/65 A kérdező kommentje:
nem akarok én senkit se meggyőzni, ti győzködtök...
2011. okt. 4. 15:41
 30/65 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, hogy az utóbbi ujjbegyböffintésedből mi szól nekem, de én linkeltem a cikkeket, csak hogy lásd, kb. milyen problémákkal és hogyan foglalkozik a pszichológia mint tudomány. Nem, nem vagyok pszichológus, biológus vagyok.


Először is te kérdeztél. Mi feltételeztük, hogy választ is szeretnél, ezért írtunk neked. Ezért a hozzászólásaink nem minősülnek győzködésnek, hacsak nem tekintjük a kérdésedet "győzködésre való felkérésnek".

2011. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!