Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért ilyen széles körben...

Miért ilyen széles körben elfogadott áltudomány a pszichológia?

Figyelt kérdés

a szakértők jellemzően összevissza beszélnek, egymásnak ellentmondanak, és sok olyan "betegség" van, ami nem kezelhető, nem beszélve arról, hogy mindenki aki nem "normális" az személyiségzavaros.


csak szerintem szánalmas ez az egész? semmivel nem különbek, mint a sámánok meg az ördögűző papok. na jó talán egy hajszálnyival.


bocs hogy ebbe a témába írtam, nincs olyan hogy áltudományok.


2011. okt. 4. 13:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó: vajon miért csak ilyen alacsony értékű válaszokat tudsz írni? Úgy tűnik más témákban sem igazán vagy otthon...
2011. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
49%

"Utolsó: vajon miért csak ilyen alacsony értékű válaszokat tudsz írni? Úgy tűnik más témákban sem igazán vagy otthon..."


Nem tudom, miről beszélsz, első hozzászólásom ehhez a kérdéshez. Bemásolnád, szted hol írtam még alacsony értékű választ? És ha lepontoznak, akkor nyilván nekik van igazuk, ugye? Tudod, szoktam vitázni is, nem csak bólogatni.

2011. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
83%

A pszichológia nem tudomány, de nem is áltudomány. Gyakorlati okosság, ami néha használható, gyakran nem, néha igazolható, gyakran nem. Lehet, hogy egyszer lehet belőle tudomány.


A pszichológia olyan, mint a közgazdaságtan. Az sem áltudomány, de nem is tudomány. A közgazdászok ugyan erősen hasonlítanak az esőcsináló sámánokra, de megpróbálnak tudósok lenni.


A pszichiátria tudomány, ez egyértelmű.


A szcientológia ökörség. Az a különbség a szcientológia és a pszichológia között, hogy a szcientológiát egy sci-fi író alapította vagyonszerzési céllal, és egy percig se gondolta komolyan, hogy amit művel, az tudomány. Gátlástalanul hazudott és hamisított. A pszichológusok legalábbis azt hiszik, illetve remélik, hogy a módszerük tudományos, és törekednek is rá. Ez jelentős különbség.

2011. okt. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
91%

"Vagy egy sima HR-es milyen szempontok alapján osztályozza a felveendő embereket?"


Mondjuk ezzel a példával szerintem nem a kívánt hatást érted el :))))

2011. okt. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:

00:24

na ez eddig a legértelmesebb válasz


viszont azt meg kell jegyeznem hogy a pszichiátriában is vannak még hiányosságok, és a scientológiában is vannak hasznos dolgok.


az okosságot meg a statisztikát nem mondanám tudománynak, csak egyszerű általánosításnak. közhelyeket én is el tudok böfögni az rtlben százezrekért.

2011. okt. 14. 08:08
 56/65 anonim ***** válasza:
77%
vannak nagyon jó pszichológusok! áltudománynak meg az ezotériát, meg a kristálygömbnézést meg az auralátás és társai f*szságokat hívnám!
2011. okt. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
95%

"viszont azt meg kell jegyeznem hogy a pszichiátriában is vannak még hiányosságok, és a scientológiában is vannak hasznos dolgok."


A szcientológiában nincsenek hasznos dolgok. A pszichiátriában vannak hiányosságok, mint ahogy a világon mindenben vannak hiányosságok.


"az okosságot meg a statisztikát nem mondanám tudománynak, csak egyszerű általánosításnak."


A statisztika tudomány, a matematika sztochasztika nevű részterületének egyik részterülete.


Az általánosítás egy hétköznapi logikai művelet.


A statisztikakészítés és az általánosítás között pont az a különbség, hogy az egyk tudományos, a másik nem.


"közhelyeket én is el tudok böfögni az rtlben százezrekért."


A tévés személyiségeket ne keverd egy tudomány képviselőivel. Pl. szociológusok is beszélnek a tévében (rendszerint szinte semmi közük a szociológiához), közgazdászok írnak politikai cikkeket (teljesen tudománytalanokat), stb.


A közszereplést és a tudományos munkásságot szét kell választani, mert semmi közük egymáshoz. Lehet, hogy ezen csodálkozol, de akkor ideje volt ezt megtudnod.


Vannak tudósok, akik okos dolgokat írnak tudományos folyóiratokba, miközben lökik a primitív dumákat a tévében vagy pártokban. Ez nem tudományos kérdés, legfeljebb erkölcsi.

2011. okt. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:

ma 18:20


Az, hogy vannak jó pszichológusok, nem érv amellett, hogy a pszichológia tudomány.

2011. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
75%

18:20 vagyok!


Valószínűleg azért vannak jó pszichológusok, mert van értelme annak amit csinálnak, meg ami után kutatnak. Ha nem lenne értelme az egésznek, nem lenne annyi orvos aki ezzel a területtel foglalkozik.

2011. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

A vitánk az alábbi kérdést vetette fel bennem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__22..

Ha akarjátok, írjatok oda is!

2011. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!