Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mióta létezik házasság a...

Mióta létezik házasság a világban és a különböző kultúrákban? És Európában? És Magyarországon mióta van? (nemcsak jogilag, hanem egyátalán) És a legfontosabb kérdésem: miért vezették be? Mi volt a valódi oka, amiért létrehozták?

Figyelt kérdés
Minden válaszért köszönet

#házasság #ok #alapításának
2012. aug. 6. 22:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
32%

Olyan házasságban hiszel, amilyenben akarsz- de ne hidd, hogy régen jobb volt.


Gazdasági alapon összekényszerítettek két "tökidegen" embert, akik talán megszokták ezt, mint "szükséges rosszat", elfogadták, mint bármilyen más társadalmi szabályt, "ez van" alapon.


Talán eléldegéltek, összeszoktak, mint két "idegen"- nem volt féltékenykedés, veszekedés, mert nem voltak szerelmesek sem egymásba.


Esetleg idős korukra "összeszoktak".


Ennek sok értelme van? :)

2012. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%

"Igen, elmondhatom, hogy gyerekkorom óta mindig volt egy macskánk (egyszerre mindig egy) de úgy összesen kb 15, és mivel nem ivartalaníttotuk őket, mind elpusztultak, nagyon soványak voltak (hiába az anno házi koszt, később cicakaja), nem akartak enni, mert hát szerelmesek voltak.

A lány cicák rendre abba haltak meg, hogy még szoptattak, de már vemhesek voltak, és az nagyon megterheli a szervezetüket. Láttam a szemük szomorú volt, nem játszottak, fáradtak voltak."


Vidéken éltem sokáig. Sok macskánk volt, SOSEM ivartalanítottuk őket, de bakker, egyik se pusztult el soha így! Ilyet még nem is láttam. :D Nem valami macskakór terjedt ott?


"Persze, a cicáknak nem fáj a szülés, és vszleg az egy szuperjó érzés lehet, meg a kiscicák is boldogak, ez így van jól, csak utána verekedés/terepszerzés/hajsza a legjobb gén továbbörökíétse után folyik."


? Ezzel mit akarsz? Ez minden fajnál, mindkét nemnél megy így, vagy úgy. Nem zárja ki a boldogságot.


Akkor semminek semmi értelme, ne szaporodjunk, ne legyen semmi? :)


"Nekem nem akkora élvezet a szex, hogy emmiatt megkurtítsam az életem. Inkább megtartóztatom magam, és energiáim a munkámba a társadalom életének jobbítására fordítom. Nekem ez a boldogság, de itt igazából arról írtam, hogy szerintem az ember már nem él állati tudatszinten."


Megkurtítani? :D A szex egészségesebbé tesz! Dédnagyanyám négy gyereket szült, és 92 évig élt (mégis!).

A szülés lehet(!) rizikós, de nem tudom, honnan vetted ezeket.


Szerintem némi problémád van a szexualitással, nőiesség (nő vagy?) megélésével.

?


"Pont ezért nem kéne korlátozni a szexualitását.

Tud védekezni. Ismeri a társadalmi szabályokat. Van bünti-törvénykönyv. stb.. "


Ebben még nagyrészt egyet is értünk. :)

2012. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

2012-08-07 "Nekem nem akkora élvezet a szex, hogy emmiatt megkurtítsam az életem. Inkább megtartóztatom magam, és energiáim a munkámba a társadalom életének jobbítására fordítom. Nekem ez a boldogság, de itt igazából arról írtam, hogy szerintem az ember már nem él állati tudatszinten."


Megkurtítani? :D A szex egészségesebbé tesz! Dédnagyanyám négy gyereket szült, és 92 évig élt (mégis!).

A szülés lehet(!) rizikós, de nem tudom, honnan vetted ezeket.


Szerintem némi problémád van a szexualitással, nőiesség (nő vagy?) megélésével.

?


"Pont ezért nem kéne korlátozni a szexualitását.

Tud védekezni. Ismeri a társadalmi szabályokat. Van bünti-törvénykönyv. stb.. "


Ebben még nagyrészt egyet is értünk. :)


Én mindenben egyetértek veled! :) Ugyanarról beszélünk:) Kár hogy csak hárman vagyunk itt még a kommentelők közt...


Nem szerintem a szexuális élethez minimum egy dolog kell: idő. És az idő pénz. Én erre értettem.

Persze akinek van ideje... ;)


A kérdésem pedig továbbra is (továbbra sem magamra, hanem ) a társadalom EGÉSZÉRE vonatkozik, illetve a jelenlegi társadalmi gazdasági berendezkedésre, illetve arra vonatkozik, hogy miért felülről hozták létre a házasságot, miért nem alulról szerveződött intézmény? Azzal kiegészítve, hogy miért éri hátrány az egyedülállókat, mert egész Európa társadalma, jogrendszere, gazdasága: családalapú.

(csak egy egyszerű gazdasági példa: 30-50 négyzetméteres lakásokból, albérletekből alig van, és mivel kevés van és nagy a kereslet így az árak felfelé mennek, és ezzel megint az egyedülálló jár rosszul)



(Dédidnek gratulálok, csókolom, és jó egészséget kívánok. :)

2012. aug. 7. 12:45
 24/27 anonim ***** válasza:
47%

Ez oda-vissza működő rendszer.


"Családalapú", mert erre van igény, és "erőltetik" (továbbra is) a családalapúságot, a házasságot (kamu, hogy a média a szingliséget reklámozza, nézz csak meg egy női magazint, tele van esküvő-propagandával, vagy kérdezz csak meg egy átlagos nőt, hány rokon-ismerős részéről nehezedik rá nyomás, ha nem akar "papíros" esküvőt?)


Szóval, az egyedülállóknak tényleg kevés dolog kedvez- ezzel együtt, sokan a kényelem, függetlenség miatt ragaszkodnak az egyedülléthez (nem negatív értelemben).


Azt mondják (amit látom te is)- hogy "akkor sem", inkább "vállalom azt, hogy rossz szemmel néznek, stb, de az én életem".


Társadalmi szempontból a "patriarchizmus" ingadozik. Új rendszer van kialakulóban- de egyelőre az is meglehetősen ingatag. Nem elég stabil (még) ahhoz, hogy a nők házasság nélkül vállaljanak gyereket- márpedig a gyerek "kell", mert az a rendszer "kipusztul", ahol gyerek nem születik.


De ezzel együtt egyre nagyobb rohamléptekkel halad a dolog.


Linkeld be a kérdésed más kérdések alá, úgy több választ kaphatsz.

2012. aug. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó (és vszleg a válaszok 99 %-nak írója:) a kommentet és az ötletet. Megfontolom. Bár direkt tettem ide a tudományok közé, hátha erre téved egy (pártoktól és hatalomtól független) vérbeli és fantatikus szociológus:)


(sajnos be kell vallanom, hogy engem az utódaim számától és hogylététől ezerszer jobban érdekelnek a tudományok és az új ismeretek illetve az EGÉSZ társadalom problémája, megoldásai, stb.... minőségének javítása na és emmellett egy munkabolond vagyok - a munkám az életem, a szerelmem, a hivatásom - csak épp kéthetes szabin vagyok, gondoltam cseresznyét próbálok itt:)

2012. aug. 7. 16:19
 26/27 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszi mindent.

Mindent átgondoltam.

Lassan lejár a kéthetes szabim.

Karácsonykor eljegyzem, jövőre elveszem akit szeretek.

Miért mennék szembe a társadalmi normákkal?

Ketten anyagilag is könnyebb.

Egyedül élni luxuskategória és pazarlás.

Mindenki döntsön saját belátása szerint. Mindenkinek a legjobbakat kívánom. De legfőképp: munkát, bő gyermekáldást és egészséget!

peace!!!!!

2012. aug. 9. 15:18
 27/27 anonim ***** válasza:
43%
Hát nincs mit, ingyen volt, nektek meg sok boldogságot- a lényeg, hogy a te döntésed legyen, ne bánd meg soha, és mindketten boldogok legyetek! :)
2012. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!