Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Román állampolgár vagyok és...

Román állampolgár vagyok és anglisztikára szeretnék menni, hogy tolmács lehessek, szerintetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Angolból emelt szintű érettségit fogok tenni, ezen kívül szeretnék még sok nyelvet megtanulni.Szerintetek mennyi esélyem lenne jól elhelyezkedni?Előre is köszönöm! :)

2013. nov. 12. 22:11
 1/8 anonim válasza:
Én anglisztika szakon végeztem, ahhoz jó, hogy fordító-tolmács képzésre menj vele tovább vagy tanárnak, esetleg nemzetközi tanulmányokhoz belépő még ez az alapképzés. Önmagában sok mindenre nem lesz hasznosítható, mert a munkaerőpiacon ezt egy felsőfokú nyelvtudással azonosítják leginkább, aminél persze némileg többet kell majd az asztalra letenni az egyetemen. Mitöbb, nem ott fogják az angolt jól megtanítani, mert már eleve elvárás a magasszintű nyelvtudás, mivel a tanátárgyaid (elsősortban nyelvészet, irodalom és történelem, országismeret) már mind ezen a nyelven zajlanak majd. Én amint lediplomáztam, a következő héten már volt állásom, de csak mert olaszul is jól beszélek.
2013. nov. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod! Egyebkent hova jartal? :) Azota is van folyamatosan munkad? En is gondolkoztam az olasz nyelven! :)
2013. nov. 13. 21:38
 3/8 anonim válasza:
Igen. Az egykori szaktársaim is mind dolgoznak (nem McDonald's-ban...) vagy mesterképzésen vannak. Én is ott szeretném majd folytatni. Nyelvekre egyébként mindig szükség lesz,hiába terjed úgy az angol, az emberek többsége még mindig nem beszéli jól. NYME egyébként. :)Ha jól értem, akkor tudsz magyarul, románul és angolul. Hát, ha ezekhez még egyet megtanulsz az egyetem alatt, nem létezik, hogy utána ne legyen normális munkád. ;-)
2013. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!!!! :)
2013. nov. 15. 16:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném kérdezni, hogy szerinted milyen nyelvet lenne hasznos megtanulnom?
2013. nov. 15. 16:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Az angol mellé hasznos a német és az orosz is.

Persze attól függ, hogy mi a szakmád.

2013. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Szerintem nem elég, ha csak a nyelveket tanulod.

Szükséges, hogy valamilyen szakmát is megszerezz, például jogász, külkereskedő, stb.

Ugyanis a tolmácsok nyilván valamilyen speciális területen is jártasságot kell szerezzenek.


Például az orvos-konferenciákon a tolmácsoknak perfekt szaknyelven kell tudniuk. És így tovább...

2013. nov. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
1-es, 3-as vagyok. 7-essel kapcsolatban: igen, az jó dolog, ha vannak szaknyelvi ismereteid, de ahhoz nem feltétlen kell egy diploma vagy szakma papíron. Én fordítok informatika szövegeket (mert van benne jártasságom, plusz érdekel is a dolog, így képzem magam folyamatosan), de nem vagyok informatikus. Nem árt valamelyik terület felé elindulni majd közben, ezzel egyetértek, de a tolmácsok nem közgazdászok, orvosok és építészek stb. Általában. :) Aki az, annak nagyon jó. :D
2013. dec. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!