Szerintetek a falvakban a 25év alattiak többsége cigány már?

Figyelt kérdés

Üdv!


Szerintetek a falvakban a 25év alattiak több mint fele cigány már?



2013. dec. 3. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:
Ki a fene törölt bele az oldal tartalmába?
2013. dec. 7. 17:39
 42/61 Shai-Hulud ***** válasza:

Bocs, az a szó, amit nem tudsz leírni a "hadoválsz". Csak hogy tanulj valami újat. (A nyelvtan máshol is némi nehézséget okozott már neked, de oda se neki...)


FELADOM, veled tényleg nem lehet értelmes beszélgetést folytatni, csak folyamatosan nyomod ezt a rasszista dumát, a fehérek felsőbbrendűségéről... Belefáradtam, elég volt, és lusta is vagyok, hogy most előkeressek neked grafikonokat, elemzéseket, és mérési eredmények statisztikáit, egyébként is gyanítom, hogy hasztalan lenne. Ahogy az eddigi érveket, hivatkozásokat is egyszerűen nem vetted tudomásul, ezeket is pont ugyanúgy figyelmen kívül hagynád - akkor meg minek fárasszam magam?


Na nem baj, ilyen embernek is kell lennie... Csak szégyellem, hogy aztán a világ nálad normálisabban gondolkodó része miattad fogja lenézni a magyarokat, és a hozzád hasonlóan gondolkodók miatt alakul ki az a vélemény rólunk, hogy itt erősödik a rasszizmus.


Köszönöm a teljesen értelmetlen beszélgetést - majdnem azt írtam, hogy hiábavaló, de hát nem volt az. Ismét gazdagabb lettem egy negatív tapasztalattal az emberek értelmi- és főleg erkölcsi szintjéről.


Bár már régóta tudom, hogy igen sokan utálják, vagy lenézik a másikat csak azért, mert annak kék a szeme, vagy alacsony a termete, esetleg barna a bőre, én ezt továbbra is nehezen tudom megemészteni. Én éppen ezeket az embereket nézem le.

Mától kezdve te is közéjük tartozol.


Pedro

2013. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok tomkat (proletár származású), se alacsony se kövér"


Az azonos név a lényeg, Tommyboy, meg a gondolkodásmódbeli hasonlóság, nem pedig a külső és a származás.


Egyébként szerintem a Tamás szép név. Remélem, büszke vagy arra, hogy arámi eredetű. :D


"inkább olyasvalaki akit ha meglátsz az utcán miközben elmegy melletted Bertuska, kitekeredik a nyakad"


Ööö... Téged láthatóan egy cseppet sem zavar, hogy fogalmad sincs, milyen magas vagyok...

Mint ahogy az összes többi találgatásodnál sem zavart, hogy semmiféle információd nincs, de még csak kiindulási pontod sem, amiből következtetni lehetne. Csak lövöldözöl vaktában, ennek megfelelő találati aránnyal. Eddig összesen 1 találat, és 9 mellé; ez pontosan 10%-os "siker".


"feltéve ha nem vagy divat leszbi ballib módra:)))"


Honnan is szedted, hogy egyáltalán ballib lennék? :D

Úgy látszik, tényleg csak sémákban tudsz gondolkodni.


"Nem olvasok kurucot"


Jaaaaa, akkor te írod? :D


Most viccen kívül: az általad másolt hosszú idézet sehol máshol nem található meg a neten, kizárólag azon a három széljobber oldalon, amelyeket felsoroltam. Tehát evidensen a három közül valamelyikről származik...


"proliknak készül (vagy akiknek prolik voltak a szüleik)"


Mesélj a származásodról. :)

Aztán arról is, hogy TE MAGAD mit tettél azért, hogy ne proli (vagy akár paraszti) családba szüless.


"Nem értem h. a matekos példádat miért ismételten nekem címezted"


Mert te írtad előzőleg, hogy kíváncsi lennél rá.

Akkor most kinek rossz a memóriája?


"Ne feledd: veled ellenben én elvégeztem első diplomaként egy mérnöki egyetemet is."


Messziről jött ember azt mond, amit akar...

Vagy hogy egy "klasszikust" idézzek: "Én nem tudom, hogy neked VALÓBAN hány diplomád van (itt névtelenül akár húszat is összehazudhatsz)".


"pesti proletár származású első generációs diplomás kisleány)"


A blöffölésben a találati arányod tovább romlott, pontosan 3-mal.

1. Soha nem mondtam, hogy pesti volnék.

2. Azt sem, hogy első generációs diplomás.

3. És még csak a proli származást sem említettem.

Merthogy egyik sem igaz.

(A "kisleány" meg... nézőpont kérdése. :D)


"Szedd össze a kérdéseidet, mire szeretnél választ kapni."


Szóval lusta voltál visszakeresni. Vagy nem akartad, mert kényelmetlen lett volna. És arra számítottál, hogy majd így elsikkad a dolog. Hát nem. Tessék, bemásolom az összes kérdést és kérést, amelyekre adós maradtál a válasszal:


1. Pedro


1. 1

a., "De visszakérdeznék azért valamire, ami felett nagyon elegánsan átsiklottál, igen látványosan észre sem vetted...

Ez pedig az, hogy az ázsiaiak mért intelligenciája 4 ponttal magasabb, mint az európaiaké. Vajon ezt mivel magyarázod, annak tükrében, hogy szerinted a fejér ember a legfejlettebb, a legokosabb (és biztosan a legszebb is)?"

# 19; 12. 05. 18:39


b., "MÉG MINDIG nem válaszoltál a kérdésemre. Vajon miért kerülöd a választ? Túl kényelmetlen?"

# 26; 12. 07. 00:10


c., "Már csak egyetlen kérdésemre nem kaptam tőled választ, de úgy látom, arra nem is fogok. Valamiért arra nem akarsz reagálni...

# 31; 12. 07. 10:07


1. 2

"Viszont akkor légy kedves logikusan, és racionális érvekkel, tényadatokra alapozva bizonyítani, hogy az általunk megadott információkkal ellentétben FAJI ALAPON mi bizonyítja a rasszok közötti intelligencia különbséget?

Konkrét, TUDOMÁNYOS IGÉNYŰ leírásokat várok, mint ahogy az egy hozzád hasonló, művelt, többdiplomás, demokrata, és politikailag korrekt embertől elvárható."

# 35; 12. 07. 11:47


2. Sceptic


a., "Én csak azt nem értem, kedves kérdező, hogy ha ennyire nagyon tudsz mindent, akkor miért a GYK-ra jársz gyermeteg kérdést kiírni?"

# 22; 12. 05. 20:08


b., "És az én kérdésemre sem válaszoltál még (#22)."

# 27; 12. 07. 01:51


3. BW


3. 1 <Te mit próbálsz kompenzálni mindezzel? Nehéz gyerekkor, elhanyagoló szülők, autokratikus tanárok egy poroszos stílusú iskolában, anyagi problémák, munkanélküliség?

Esetleg nemrég derült ki, hogy nem vagy "fajtiszta magyar", és nem bírtad még feldolgozni?

Vagy mitől lettél ilyen?>

# 23; 12. 05. 22:44


3. 2 <"BP-n minden második 35 alatti nőnek van diplomája a KSH szerint."

Most eltekintek attól, hogy ez ilyen formában biztosan nem igaz; de szeretném látni az eredeti szöveget, amit sikerült ilyen rondán kifacsarnod.>

# 38; 12. 07. 15:04


---> Tehát:

MINDEZEKRE várom (várjuk) a válaszaidat. Nem rizsázást, nem terelést, nem mellébeszélést; pontos, részletesen kifejtett, ill. hiteles forrásokkal alátámasztott válaszokat.


-------


Az utolsó kommentedre:

"Ki a fene törölt bele az oldal tartalmába?"


Egyetlen lehetőség van: a moderátorok.


Ha elolvastad volna a szabályzatot, mielőtt beregisztráltál az oldalra, vagy legalább azóta vetted volna a fáradságot ehhez, akkor tudnád, hogyan működik a moderáció. Tessék, pótold a mulasztást:


http://www.gyakorikerdesek.hu/felhasznaloi_szabalyzat

2013. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

[link]


A 35 alatti diplomás nők aránya Magyarországon: 35,5% (ebben a kisközségek nagyközségek kisvárosok is benne vannak. Képzeld el mi lhet mondjuk a fővárosban az arány BP-en? Talán az 50% is túl alacsony becslés volt részemről.


Honnan veszed hogy kurucot olvasok? MErt bemásoltam egy idézetet (egyébként nem közvetlenül a kurucról.) ? Milyen ügyes vagy, tudod kezelni a Google keresőt 2013-ban! Bizonyára programozó matematikus zseni lehetsz ezért:)


Szerintem te is sémákban tudsz gondolkodni: Aki nem szereti a cigókat és a többi színeseket az nyilván már automatikusan jobbikos lehet.


"Messziről jött ember azt mond, amit akar.."


Szerintem te is sokmindent összehazudhatsz ennyiből tanulmányaidról. Szégyenled hogy csak valami bőőőcsész lehettél. (aminek a gimi után a diákok legalja jelentkezik)



"Mesélj a származásodról. :)

Aztán arról is, hogy TE MAGAD mit tettél azért, hogy ne proli (vagy akár paraszti) családba szüless. "


Ez a legbutább mondat amit valaha olvastam tőled. Olyan ez mintha egy srácnak nem tetszik egy lány, és valaki azzal jön: "Nem tehet arról, hogy hogyan néz ki szegény lány". Csakhogy ez nem egy büntetőügy a bíróságon, ahol valaki ártatlanságát kell bizonyítani: azaz tehet -e róla vagy sem, ha igen akkor mennyire. EZ TÉNY KÉRDÉS, valakinek vagy tetszik valaki vagy nem, teljesen irreveláns hogy csúfságát nem maga okozta, hanem így sikerült szegény leány. Ugyanez a logika igaz más ADOTTSÁGOKRA IS. Az hogy valakinek a szülei nagyszülei dédszülei értelmiségiek voltak az tény kérdés, nem kell vizsgálni az ártatlanságát, vagy hogy tehet-e róla vagy sem. Mindenesetre jobb mint buta proli szülők gyerekének lenni (és génjeiket örökölni).


Még most sem értem h. a matekos példádat miért ismételten nekem címezted, holott a kioktatásodat a téves számokat írt hozzászólónak kellett volna címezned, nem pedig nekem. (Ki tudja, talán barátod pedro írhatta?)



""Viszont akkor légy kedves logikusan, és racionális érvekkel, tényadatokra alapozva bizonyítani, hogy az általunk megadott információkkal ellentétben FAJI ALAPON mi bizonyítja a rasszok közötti intelligencia különbséget? "


Az hogy a nem európai eredetű népek kuétúrák civilizációk NEM KREATÍVAK, csak maximum az utánzásban mesteriek.


Olvassad el:


[link]



[link]


Scientific and technological inventions and discoveries

2013. dec. 10. 11:01
 45/61 Shai-Hulud ***** válasza:

Nahát, valóban az USA lenne a legintelligensebb állam? Hiszem ott van a legtöbb Nobel-díjas...

Ezzel szemben például a szlovákok, vagy a hollandok kifejezetten unintelligens népség lehet, nekik egy darabot sem sikerült kitermelniük.


És te ezt VALÓBAN így is gondolod?

Ennyire nem lehetsz sötét!


Na mindegy, legyen neked igazad, érezd jól magad a (nem is enyhén) rasszista szemléleteddel. Tök felesleges veled bármilyen szóváltásba elegyedni, csak a saját szövegedet fújod...


Pedro

2013. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:
Pedróka, osszad el szépen a populáció nagyságával a díjakat. Majd vond le a nem tudományos jellegű díjakat. Nézzed csak a fizikát kémiát biológia orvos t. stb...
2013. dec. 10. 13:07
 47/61 A kérdező kommentje:
Ahogy egy gazdaság fejlettségét erősségét sem a total GDP GNI szabja meg, hanem az egy emberre jutó...
2013. dec. 10. 13:07
 48/61 A kérdező kommentje:
megint bugyató elcsépelt érzelmekre próbálsz hatni: "rasszista fasiszta".... azonban a számok (tények) makacs dolgok :)))
2013. dec. 10. 13:09
 49/61 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek Pedróval: veled teljesen felesleges kommunikálni. Te nem párbeszédet folytatsz vagy vitázol, hanem csak fújod a magadét. Összegyűjtöttem a kérdéseket, amikre nem reagáltál, ezek közül mindössze kettőnél pótoltad most a választ; a többi még mindig lóg a levegőben.


De nézzük azt a kettőt, amire sikerült valami válaszfélét összehoznod, plusz az egyebeket:


"A 35 alatti diplomás nők aránya Magyarországon: 35,5%"


Megnéztem a linkedet: NEM ezt írják... Úgyhogy igazam volt: rondán kifacsartad a szöveget.

Az Eurostat adatai ugyanis PONTOSAN a 30-34 éves korosztályra vonatkoznak.

Ahhoz pedig még közgáz végzettség sem kell, hogy valaki tudja, hogy az x = 30, 31, 32, 33, 34 NEM ugyanaz, mint az x<35; ez szimpla 2. osztályos matek.


"Képzeld el mi lhet mondjuk a fővárosban az arány BP-en? Talán az 50% is túl alacsony becslés volt részemről."


Statisztikai adatokról SOHA nem képzelgünk, és NINCS helye megalapozatlan becsléseknek sem.

Ezt elemi közgázismeretekkel is lehet(ne) tudni.


"Honnan veszed hogy kurucot olvasok? MErt bemásoltam egy idézetet (egyébként nem közvetlenül a kurucról.)"


Már mondtam: a három széljobber oldal valamelyikéről másoltál, tehát valamelyiket igenis olvasod. Ha nem a kurucot, akkor a másik kettő közül legalább az egyiket.


"Milyen ügyes vagy, tudod kezelni a Google keresőt 2013-ban!"


Bizony ám. :D

Neked viszont eszedbe sem jutott, hogy a Google keresőfunkciója fog lebuktatni, hogy másoltál.


"Szerintem te is sémákban tudsz gondolkodni: Aki nem szereti a cigókat és a többi színeseket az nyilván már automatikusan jobbikos lehet."


Öhm... Hol is írtam én, hogy szerintem jobbikos vagy?

Keresd meg és idézd be, légy szíves. :P


"Szerintem te is sokmindent összehazudhatsz ennyiből tanulmányaidról."


"Ki mint él, úgy ítél."

Továbbá eddig nem rólam bizonyosodott be, hogy hazudtam volna bármivel kapcsolatban is, hanem rólad.


"Szégyenled hogy csak valami bőőőcsész lehettél."


Úgy látom, ez az elképzelés kezd valamiféle mániáddá válni. Akkor most utoljára: NEM vagyok bölcsész.


"(aminek a gimi után a diákok legalja jelentkezik)"


Ismét tévedsz. Gimi után a diákok "legalja" sehova nem jelentkezik; egy másik része pedig felsőfokú tanfolyamra megy (OKJ); egy harmadik csoport megy büfészakra, egy negyedik csoport pedig más szakokra.

DE: ez csak úgy általánosan igaz, mert mint már említettem, vannak, akiknek nincs motivációjuk vagy lehetőségük a továbbtanulásra; továbbá az erősebb szakokra sem feltétlenül a legokosabbak jutnak be stb., stb. A közoktatási anomáliákról is lehetne hosszasan beszélni, mert nem olyan egyszerű a felállás, mint ahogyan azt te gondolod.


"Ez a legbutább mondat amit valaha olvastam tőled. )...Ö"


Egy fokkal előrébb jutottunk: te magad is tudod, hogy a családi háttér ténykérdés, nem választás.

De a lényeg: Ha ezt tudod, akkor mire vagy büszke annyira? Hiszen nem tettél (nem is tehettél volna) semmit azért, hogy ne proli/paraszt/kispolgári/stb. családba szüless.

És miért nézel le másokat, akik szintén nem tehetnek arról, hogy hova születtek?

Ugyanígy a bőrszínét vagy a nemzetiségét sem választhatja meg senki. Képzeld csak el, ha mondjuk te is egy hátrányos helyzetű indiai, kínai, cigány stb. család sarjaként látod meg a napvilágot...


"Még most sem értem h. a matekos példádat miért ismételten nekem címezted"


Kicsit nehéz a felfogásod... Te írtad, hogy kíváncsi lennél, hányas voltam matekból. Ezért címeztem neked.


"Olvassad el:"


Bár ez nem az én kérdésem volt, de belenéztem a listába.

Tudod, ez sem olyan egyszerű dolog, mint amilyennek látszik. Ugyanis sok név mellett megtalálható a származási ország, amik többségükben nem európai országok. (De Európán kívüli ország szülötte is lehet európai szülők gyermeke, mint pl. Rudyard Kipling; viszont az Európa területén belül születettek sem mind európai szülőktől származnak.)

Itt hívnám fel a figyelmedet egy érdekességre: sok-sok Nobel-díjas személy zsidó származású, nézz csak utána egyesével...

Esetleg ismered azt a viccet, hogy mi a zsidók két legnagyobb jelenkori ünnepe? (Megfejtés: a Nobeldíj-átadó és az Oscar-gála. :D)

Az egy főre eső Nobel-díjak száma is Izraelben a legmagasabb...

(Te kiszámoltad már mindezeket, vagy csak másnak tudsz nyikorogni? Ha kiszámoltad, simán le is írhattad volna; vagy bemásolhattál volna egy linket a megfelelő adatokkal...)


Ezek után pedig várom a válaszod a kihagyott kérdésekre is.

2013. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 Shai-Hulud ***** válasza:

"Pedróka, osszad el szépen a populáció nagyságával a díjakat. Majd vond le a nem tudományos jellegű díjakat. Nézzed csak a fizikát kémiát biológia orvos t. stb..."


Egyszerűbb volt megkeresni a táblázatot:

[link]

Ha rendezed az utolsó oszlopra, akkor azonnal látszik, hogy az első helyen a európai Faroe szigetek van, amelyet azonnal követ a második helyen egy kis közép-amerikai állam, Saint Lucia. FANTASZTIKUS!!! Ott 10 millió emberre 202 ezer, ill. 54 ezer Nobel-díjas jut(na, ha lennének annyian...)


Na maradjunk annyiban, hogy az országonkénti Nobel-díjasok száma elég erőteljesen függ a K+F-re fordított pénz nagyságától. Ahol sokat fordítanak kutatásra, ott lesz sok eredmény, és ott lesznek Nobel-díjasok.


Ennek felméréséhez GONDOLKOZNI kellene...


Na jó, nem fárasztom tovább magam, elég volt belőled.

Remélem, egyszer majd felnősz te is...


Pedro

2013. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!