Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy a szegények...

Miért van az, hogy a szegényeknek sokkal több gyerekük van, mint a középosztálynak és a gazdagoknak, az evolúciós fejlődés alapján pedig elvileg mégiscsak a szegényebbek fognak fennmaradni mert sokkal jobban elszaporodnak?

Figyelt kérdés
Más emlősöknél például az oroszlánoknál az alfa hím végez más hímek kölykeivel és szaporodik az összes nősténnyel. Az emberek nem vadállatok, de azért emlősök, nem értem hogy, miért nem is akadályozzák a tehetősebbek ösztönösen a szegények hozzájuk képest túlszaporodását, meg hogyhogy nincsenek gazdagok meg középosztálybeliek száz gyerekkel különböző nőktől, ha az emlősök az oroszlántól a majmokig mind többnejűek?
2013. dec. 10. 23:19
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"Lásd gazdagékat, akiknek van két gyereke, de mindkettő felnő, Lásd csórikámékat, akiknél akár tíz gyerek is születhet"


Az igaz, hogy a szegényebbeknél alacsonyabb a várható élettartam, viszont hogyha háború, vagy autóbaleset van, akkor öreg gazdagéknak odavész mindkét fia és kihal a család. Nagy, szegényebb családban meg ha egy fiú torokgyíkban vész oda, négy meg a háborúban, akkor is még maradnak öten és azoknak is már sokszor tizenévesen új gyerekeik vannak.

2013. dec. 11. 04:30
 12/31 anonim ***** válasza:

Minél fejlettebb egy társadalom, annál kevesebb gyerek születik. Lásd Európa/Észak-Amerika és Afrika.


A szegényeknek azért van több gyerekük, röviden és nagyon általánosítva, mert kevésbé tanultak, eleve nem védekeznek, és jobban a hagyományos felállásban élnek, hogy anyuka szül, otthon van, nem dolgozik.


Nem fognak jobban a szegények fennmaradni (? ezt hogy érted egyáltalán?), mert kevésbé tanultak és nem kerülnek hatalom közelbe.


Ja, és nem vagyunk állatok, ehhez ne hasonlítsd a kérdésed. EZ nem így működik embereknél. (Nem mintha az állatok rosszabbak lennének).

2013. dec. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"Nem fognak jobban a szegények fennmaradni (? ezt hogy érted egyáltalán?), mert kevésbé tanultak és nem kerülnek hatalom közelbe."


Úgy értem a szegények génjei valószínűbben maradnak meg ezer év múlva is, hisz a férfiak úgy tudják maximalizálni a génjeik fennmaradásának valószínűségét, hogy minél többször, minél több nőt ejtenek teherbe és ezt a lehető legjobban a szegényebb réteg valósítja meg. Meg hogy kisebb eséllyel kerülnek a hatalom közelébe az igaz, de azért kerülhetnek a nagy számok törvénye alapján, pl nagyobb szorgalommal, azzal hogy jó helyen vannak jó időben, bűnözéssel stb. Meg pl a germánok túlnépesedtek és aztán elsöpörték a tehetősebb Római Birodalmat, meg a népvándorlások más tehetősebb birodalmakat, tehát olyan mintha a jó körülmények közt kevésbé szapora családok, népek, országok előbb utóbb eltűnnének, nem?

2013. dec. 11. 05:53
 14/31 anonim ***** válasza:

A gazdagok soha nem vállaltak sok gyereket, sőt legtöbbször csak egyet. Annak az egynek MINDENT megakarnak adni, és nem akarják, hogy a vagyon többfelé menjen. Ez régen is így volt, és ma is igaz.

A szegények nem tudják megvenni a fogamzásgátlót. A sok gyerekből elég sok meg is hal a rossz körülmények között. A gyereket már korán dolgozni küldik, hogy segítsék a családot. Ha sok a gyerek, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy idős korában valamelyik eltartja a szülőket.

A gazdagok azért nem akadályozzák" meg a sok gyereket, mert így olcsóbb munkaerőhöz jutnak. Aki rá van szorulva, az kevés pénzért is gürizik.

2013. dec. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mindig is sokkal több szegény volt, mint gazdag. Másrészt, lassanként, de fel lehet emelkedni, először a szegénységbe, majd a középosztályba, és a gazdagok közé.

2013. dec. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a szegénység nem génbeli tulajdonság, hanem állapot. Azért nem érted ezt, mert itt bonyolult, részben tudatos, részben ösztönös motivációk a mozgatórugók.

Ha nagyon leegyszerűsítem, azt mondhatom: a gyereknevelés munka és felelősség, nem is kicsi. Azonban a társadalom értékítélete erről erősen torz, részint az ismerethiány, részint a szándékos ferdítés miatt. Ezért a gazdag - részben, mert neki több a felelősségérzete, de sokkal fontosabb, hogy nagyobb a veszítenivalója - kevesebb gyereket nevel. A szegénynek egyfelől nincs veszítenivalója, másfelől ezt az egy örömöt még nem vették el tőle, harmadrészt a gondja elsősorban a megélhetés, nem pedig a gyermeknevelés felelőssége. Ezek összhatásaképpen kapjuk a látott eredményt, de persze van mindkét oldalon bőven ellenpélda is. Mert az emberi faj sokszínű nemcsak bőrszínben, formában, hanem gondolkodásmódban is.

Ezeknek a természetellenes helyzeteknek az okozója az az ellentmondás, hogy az ember egyfelől az érdekei szerint cselekszik (ha akarod: evolúció), másfelől gondolkodó és felelősséget vállaló lény. Az ellentmondás fő gerjesztője a politika, és egyben a politika lehet csak ennek a csillapítója is. Ha helyesen cselekszik.

2013. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Ezek viszont nem válaszolják meg miért nem haltak ki azok a gének, amelyek gazdag, kedvező körülmények között nem szaporodnak nagy intenzitással. Miért nem úgy alakult ki az emberi agy, hogyha kevés gyereke van a körülményeihez képest vagy hogyha más gyerekét látja akkor erős kellemetlen érzéseket generál az agya, hogyha az segíti a legjobban a génjei túlélését? Hisz az állatoknál ez vszleg be van programozva.
2013. dec. 11. 19:01
 18/31 anonim ***** válasza:
A szegényeknek kevés a pénzük, de még az idejük is, és abban a kevés időben is lévén, hogy a vágyak a dolgok után ugyanúgy megvannak nem a neveléssel törődnek hanem a vágyaikkal, és ilyen vágykielégítés a szaporodás is. A gazdagéknál meg van pénz arra, hogy a vágyaikat kielégítsék, nagy tv, nagy kocsi, nagy ház, mindenféle felesleges kütyü, de nem kínlódik a vágy miatt mert megtudja szerezni, és így a gyermekére ami ideje jut azt tényleg a gyerekre tudja fordítani, és így jobb embert tud belőle faragni, és ha ebbe belekezd akkor jól akarja csinálni amivel nem összeegyeztethető ha egyszerre sok gyerekre kell odafigyelni, mint ahogy a szegényeknél nem is sikerül. A középosztálybelieknél pedig úgy a kettő között. A reklámok, a média, a társadalmi elvárások, mind arra késztetik tudatalatt az embereket, hogy vágyjanak minél több dologra, mert ez az élet értelme ha minél több dolgot szerzel magadnak, mert majd milyen jól fog az jönni ekkor meg akkor, amit úgy érnek el, hogy emberi szituációkhoz kötik a terméket ahol boldogok az emberek, szóval tudatalatt boldogságot remélnek a dolgoktól, azokat pedig csak pénzért lehet megvenni, ergo a pénz boldogít.
2013. dec. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Hiába foglalkozott sokat a gyerekekkel a régi görög, római, mezopotámiai, egyiptomi és a többi civilizáció, mégis írástudatlan agyonszaporodó népek népvándorlása zúzta őket szét. Vagy bárhol ahol jön egy természeti katasztrófa sokkal valószínűbb, hogy egy egy házban lakó familia kihalását okozza, mint egy olyanét, akiknek van tucatnyi gyerekük mindenfelé. Tehát ha a gének fennmaradását nézzük sokkal életképtelenebb szaporodási stratégia ilyen kevés gyerekre sok időt fordítani, miért nem jelzi ezt az emberek agya valamilyen rossz érzéssel, ha az a fennmaradást segíti?
2013. dec. 12. 01:24
 20/31 anonim ***** válasza:

A "szegények génjei"?


Ez nem gén, hanem neveltetés, hogy hogyan nő fel a gyerek.

NINCS szegénységi gén.

2013. dec. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!