Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » 100-nál több ember válhat...

100-nál több ember válhat együtt folyékonnyá?

Figyelt kérdés
pl. a nyagyobb koncerteken kordonok mögé szorítják az embereket és azok felveszik a négyszögletű kordon alakját, akár a víz. Ha egy kör alakot formálna a kordon, akkor azt a teret töltenék ki az emberek. Felülről csak egy ember színű kör foltot lehet látni. Mintha kiömlött volna a bőrszínű festék. Bocsi ha érthetetlen, de ezt nem lehet értelmesen megkérdezni.
2009. aug. 27. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sőt, ha a "ketrec" olyan alakú, akár homokórává is válhatnak az emberek :)
2009. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
persze, minél több az ember, ez annál jobban látható
2009. aug. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ember nem folyékony, csak tud helyet változtatni, tud alkalmazkodni a szó szerinti korlátaihoz. Ugyanezt ha egerekkel csinálod meg, akkor az egerek is képesek rá.
2009. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A homok sem folyékony. 100 ember sem képez folyadékot, hanem inkább úgy mozog, mint egy nagy halom viszonylag rugalmas szemcse, pl. gumitégla-dara.
2009. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Érdekes feltevés :)

Nem hiszem, mert nem működik a termodinamikus mozgások kiátlagoló szerepe, emiatt sok ember által alkotott folytonos közegnek van "emlékezete", azaz nem írható le néhány állapotjelző segítségével (mint a folyadékok), hanem a közeg pillanatnyi helyzete függ attól, hogy mi történt vele korábban. Továbbá nincsen az emberek közt olyan erős vonzó kölcsönhatás, vagy annak megfelelője, ami biztosítja egy folyadék esetén, hogy "egyben marad", azaz nem gáz halmazállapotú. Emiatt nem alakul ki például felületi feszültség a tömeg határán, ami miatt nehezebb lenne elhagyni a tömeget.


Ettől függetlenül még lehetséges egy embertömeg vizsgálata valamiféle folytonos közegként, de az nem folyadék, inkább valamiféle granuláris anyagra emlékeztet szerintem, de nem foglalkoztam behatóan a témával. Mindenesetre lehet, hogy érdekes dolgokat tudhatnánk meg belőle:)

2009. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Természetesen messziről nézve a sok ember statisztikailag leírható, ettől még fizikailag nem válnak "folyékonnyá", de értem mire gondolsz, és az korrekt.
2009. aug. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)

ugye az embereket atomok építik fel, akkor az ember viselkedhet maga is atomként? Fizikai kapocsok nem igazán léteznek köztünk, de képesek vagyunk pl megrázni egymást illetve érzelmi kapcsolatokat kötni. Talán telepatikusan is kapcsolatba lépni, bár én ezt kétlem. De lényeg: lehet, hogy az ember maga is egy különösen összetett atom és az atommag az agy?

2009. aug. 27. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Mint említettem, felülről nézve mindent le lehet írni statisztikával. Lehet te pontosan meg tudod mondani, mit miért teszel, de kívülről akkor is véletlenszerűnek tűnik és beleillik a statisztikákba.


Ugyanezen elv mentén haladva mi az élőlény? Tetszőleges anyaghalmazra rámondhatjuk, hogy van tudata, egy emberre, egy hangyabolyra, egy városra, egy bolygóra, a bolygó egyik felére, vagy épp a közepén egy banán alakú magmafoltra. Nincs értelme a kérdésnek.

2009. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!