Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az okos emberek miért alszanak...

Az okos emberek miért alszanak keveset és miért olyan okosak akkor?

Figyelt kérdés

A rossz alvás csökkenti az IQ-t? Mert a legtöbb okos ember keveset alszik. Néhány példa: Edison, 4 óra/ nap Leonardo DaVinci 3 óra, Trump 4-5 óra (141 az IQ ja), a magyar politikusok köztük orbán 4 óra, Tesla 2-3 óra (ami halálos a legtöbb embernek), Japánban elfogadott, hogy az utcán/metróban elalszanak az emberek, ahol az átlag IQ magas, chatrouletten ha valaki ismeri, én több Ázsiaival futok össze innen amikor ott hajnal van, és sokan mondják hogy alvásprobléma miatt használják az oldalt.


[link]


Az alvás roncsolja az agyat, akkor a géniuszok hogyan maradhatnak frissek rossz éjszakák után?


[link]


Steve Jobs, Bill Gates is keveset laszik az átlaghoz képest, mint Napóleon.



Miért? Aki alváshiányban hal meg, az hogyan hal meg? Szívinfarktusban? Az alvást lehet-e valamivel helyettesíteni?! A pihenés, csukott szem ér valamit? A Binaural Beats?



2016. dec. 11. 22:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Azért emeltem ki az Ázsiaiakat mert a legokosabb rassz átlagban. Az IQ juk 108 ..
2016. dec. 11. 22:48
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Géniuszokat nem ismerek, sőt tudósokat sem.

Nekem állítólag 155 fölötti az IQ-m, nagyon alacsony szerintem se lehet, no meg nagyon magas sem, csak érezném valamikor. 7-9 óra az alvásigényem, igaz, későn fekszem. Sosem hallottam róla, hogy ez így lenne. Tudom, hogy vannak 3 órás alvásigényű emberek, ismertem ilyeneket. Az speckó, van, aki ilyen genetikailag.

Nem hiszem, hogy erős korreláció lenne az alvásigény és az intelligencia között. Ami nem egyenlő az okossággal, bár persze azok már korrelálnak.


Az alvásigényt véleményem szerint csökkenti a kevesebb stressz. Nyilván egy aktívabb élet jobban kimeríti az embert (ez lehet erős szellemi aktivitás is, fizikai is). Nekem némely, nehéz korszakokban több alvás kell.

De nem vihető le tartósan és durván az alvásmennyiség büntetlenül...

2016. dec. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az hogy van 5-6 okos ember aki keveset alszik az nem azt jelenti, hogy a legtöbb ember keveset alszik. Pont ezért végzik az orvosi kutatásokat több tízezer ember bevonásával, hogy lehessen tényleges statisztikát alkotni. Emellett tipikusan azokról az emberekről terjed el, hogy keveset alszanak akikről elég kevés információ van, főleg a napirendjükről. Churchill-ről is azt mondták sokáig, hogy keveset alszik, de rendszeresen aludt délután is például.
2016. dec. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Ezt a jelenséget úgy nevezik, hogy "selection bias", vagy szelekciós/kiválasztási torzítás. Olyan jelenség, mintha feltennél egy felmérést Facebookra arról, hogy a kitöltők hány %-a használ Facebookot. Nyilván 100%-ot kapnál, mert a felmérés módja miatt nem reprezentatív a mintád.


Csak olyankor hallasz okos emberek alvási szokásairól, ha azokban van valami különleges, pl. nagyon keveset alszanak. De ha egy okos ember normálisan alszik, akkor arról meg nem hallasz. Vagyis az az adat amit így kapsz, teljesen értéktelen annak a meghatározásában, hogy a magas IQ-jú emberek mennyit alszanak az alacsonyabb IQ-jú emberekhez képest.


Ja, és Trump IQ-ja nincs 141. Nincs 100 se. Hallgasd meg ahogy beszél. A beszéd sokat elmond a beszélőről.

2016. dec. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

"A rossz alvás csökkenti az IQ-t?"


Az IQ örökölt tulajdonság, következésképpen nem lehet csökkenteni. Annyi marad, amennyit az ember a szüleitől örökölt.


Az IQ-val mindössze annyit lehet tenni, hogy kihozni a maximumot, ez azonban ma már mindenkinél megtörténik, figyelembe véve azt, hogy az oktatási rendszerben nagy hangsúlyt fektetnek a logika fejlesztésére is.

2016. dec. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

"Ja, és Trump IQ-ja nincs 141. Nincs 100 se. Hallgasd meg ahogy beszél. A beszéd sokat elmond a beszélőről."


->A beszédből maximum azt lehet levonni, hogy mennyire művelt az illető, azt viszont nem, hogy mennyire intelligens.


Ennyi erővel akkor a műveletlen afrikai embereket is alacsony IQ-val rendelkezőnek bélyegezhetnéd, mert nem részesültek megfelelő oktatási képzésben. Azonban a szakemberek tudják, hogy az intelligenciának ehhez nincs köze, éppen ezért egy valódi IQ teszt úgy van megalkotva, hogy egy írástudatlan ember is meg tudja oldani, mivel az a logikai intelligenciát méri. Annak meg semmi köze ahhoz, hogy ki hogyan beszél, és mennyit tud.

2016. dec. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
4- Libsi "szakértőnket"... hallották ..
2016. dec. 12. 12:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért libsi?
2016. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem imádom urukat és megváltójukat Trump isten császár elnök urat...
2016. dec. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Trump és Orbán mint okos emberek? Komolyan? O.O
2016. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!