Ha nem csinálok semmit, magától nem fog létrejönni semmi. Ha valaki nem "teremtette" volna az anyagot, az se jöhetett volna létre?

Figyelt kérdés

Ez most ilyen tudományos/filozófiai elmélkedés.


Ma jutott eszembe egy olyan gondolatmenet, ha én nem csinálok semmit, nem teszek semmit azért hogy valamit létrehozzak, az magától nem fog megoldódni vagy keletkezni. Ha e logika alapján belegondolok hogy hogy keletkeztünk mi, hogy keletkezett egyáltalán az anyag, az sem lehetett magától. (ez is csak egy emberi gondolatmenet, semmi sem tudja bizonyítani vagy cáfolni) Nem hiszek ebben, hanem csak remélem, ami nagyon nagy különbség, és nagyon messze áll attól az istenképtől és keletkezéstől, amit akármilyen vallás állít. Lehet egy olyan dimenzióban létezik valami erő, amit nem tudunk felfogni, sem érzékelni.

Ti hogy gondoljátok? Akármit írhattok, sem cáfolni sem alátámasztani nem tudjátok ezt a gondolatot, de én sem tudom a tiéteket. Ha hisztek valamiben, és szilárd meggyőződésetek van róla, azt is elfogadom, mert lehet hogy ti láttok bele egy olyan másik világba, amit az én agyam nem érzékelhet.


2017. máj. 17. 12:03
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén én az ősrobbanásban sem hiszek, mert az ugyan olyan mint a hívőknek Isten, semmi bizonyíték nincs rá, csak bele lehet magyarázni a dolgokba és aki akarja elhiszi.

Ahhoz a gondolathoz, hogy az anyag létrejötte előtt nem volt semmi: más dimenziókban más formákban létezhetett, majd idekerült, kialakult valahogyan, de ember nem tudja ezt felfogni.

2017. máj. 17. 18:42
 12/23 anonim ***** válasza:

Nézd, a természettudományok - így a természettudományos elméletek - nem hit kérdései.

Persze innentől rajtad áll, hogy elfogadod-e őket, vagy sem. Lelked rajta.


Van bármi bizonyítékod egyáltalán más dimenziók létére? :)

2017. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

"én az ősrobbanásban sem hiszek, mert az ugyan olyan mint a hívőknek Isten, semmi bizonyíték nincs rá"


Mármint kivéve a

1) kozmológiai háttérsugárzást

2) kozmológiai vöröseltolódást

3) az Univerzum elemösszetételét

Hogy csak a leghíresebbeket említsem.

2017. máj. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
#12 Ennyi erővel egy vallási elmélet sem hit kérdése. Nincs bizonyítékom más dimenziókra, mert az is csak elmélet.
2017. máj. 17. 20:16
 15/23 A kérdező kommentje:
#13 Jó, tegyük fel robbant valami valamikor. Mi és miért?
2017. máj. 17. 20:18
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az ősrobbanás elmélete nem azt állítja, hogy felrobbant valami. Azt állítja, hogy az Univerzum egy rendívül sűrű, forró pontból tágult ki. Szóval a "mi" kérdésre az a válasz, hogy minden. Hogy miért, azt nem tudja senki pontosan.
2017. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
#16 Az egy dolog hogy egy kis pontban volt minden anyag és onnan tágult ki, de már arra nincs válasz hogy az akkor és ott jött-e létre vagy nem.
2017. máj. 17. 20:34
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
És? A tudásunk korlátai nem jelentik azt, hogy az ezen belül eső dolgokat se tudjuk. Ennyi erővel én meg nem hiszem el, hogy vannak halak a tengerben, amíg valaki számszerűleg meg nem mondja, hogy pontosan milyen fajtából mennyi. Attól még, hogy nem ismerjük az ősrobbanás kiváltó okát és pontos mechanizmusát, annyit elég biztosan tudunk, hogy volt.
2017. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%
# 14 Nem lehet, hogy véletlenül összecseréled a "feltevés" szót a "(természettudományos) elmélet" kifejezéssel? :)
2017. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Vagy ha konkrétabb akarok lenni a példámmal: azt mondod, hogy ha nem látunk bele egy szingularitásba, akkor azt sem láthatjuk ami a szingularitáson kívül van.
2017. máj. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!