Ha nem csinálok semmit, magától nem fog létrejönni semmi. Ha valaki nem "teremtette" volna az anyagot, az se jöhetett volna létre?

Figyelt kérdés

Ez most ilyen tudományos/filozófiai elmélkedés.


Ma jutott eszembe egy olyan gondolatmenet, ha én nem csinálok semmit, nem teszek semmit azért hogy valamit létrehozzak, az magától nem fog megoldódni vagy keletkezni. Ha e logika alapján belegondolok hogy hogy keletkeztünk mi, hogy keletkezett egyáltalán az anyag, az sem lehetett magától. (ez is csak egy emberi gondolatmenet, semmi sem tudja bizonyítani vagy cáfolni) Nem hiszek ebben, hanem csak remélem, ami nagyon nagy különbség, és nagyon messze áll attól az istenképtől és keletkezéstől, amit akármilyen vallás állít. Lehet egy olyan dimenzióban létezik valami erő, amit nem tudunk felfogni, sem érzékelni.

Ti hogy gondoljátok? Akármit írhattok, sem cáfolni sem alátámasztani nem tudjátok ezt a gondolatot, de én sem tudom a tiéteket. Ha hisztek valamiben, és szilárd meggyőződésetek van róla, azt is elfogadom, mert lehet hogy ti láttok bele egy olyan másik világba, amit az én agyam nem érzékelhet.


2017. máj. 17. 12:03
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
"Mi értelme van az emberi életnek, mi több, bármelyik teremtmény életének? Ha erre választ tudunk adni, akkor vallásosak vagyunk. Azt kérdezed: Van akkor értelme annak, hogy ezt a kérdést feltegyük? A válaszom: az, aki saját és társai életét értelmetlennek tartja, az nem csupán boldogtalan, hanem alkalmatlan az életre." - Mein Weltbild (1934)
2017. máj. 17. 23:12
 22/23 anonim ***** válasza:

"aki saját és társai életét értelmetlennek tartja"

NANA!

Arról van szó, hogy nincs ELEVE ELRENDELT értelme az életnek. A TE feladatod, hogy az életednek értelmet találjál.

2017. máj. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Megmondom őszintén én az ősrobbanásban sem hiszek, mert az ugyan olyan mint a hívőknek Isten, semmi bizonyíték nincs rá, csak bele lehet magyarázni a dolgokba és aki akarja elhiszi."

Ez egy tudatlanságból származó tévhit. Ha nem sértelek meg vele.

Vegyél erőt magadon, olvasd végig a szakirodalmat, ami alapján FELTÉTELEZZÜK, hogy ősrobbanással indult az univerzumunk története.

Kérlek szépen, mindaz a tudományos vizsgálat, kutatás, ami ezt az eredményt hozta, az nem hit. Az kőkemény matematika, fizika, csillagászat.

Ha te ezt nem tudod, nem érted, akkor véleményed lehet, de nem minősíthetsz.

2017. máj. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!