Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A boldogság az az, amikor a...

A boldogság az az, amikor a valóság és a kívánságok összhangban vannak?

Figyelt kérdés

2017. dec. 22. 16:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Neked igen, másnak nem.
2017. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan filozófiai irányzat, ami szerint maga a kívánság (vágyakozás) önmagában boldogtalanná tesz. Ha pedig megkapjuk, lesz más helyette, amit nem kaptunk meg.

De ez csak egy példa volt.

2017. dec. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
92%
Vannak buddhizmuson belül hiteles könyvek, tanítások, amik taglalják ezt. S azt is, hogy mi a különbség az öröm és a boldogság között, hogy mi a kívánság, a valóság, a tapasztalat stb. Itt van pl. egy hiteles: [link]
2017. dec. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A boldogság egy lelki/érzelmi állapot. A valóságot végtelen szubjektív módon lehet értelmezni. Egy értelmezés pedig azt az állapotot váltja ki amit boldogságnak nevezünk.


Lásd: A-nak megvan mindene és utálja az életét.


B-nek nincs semmilye de imádja az életét.

2017. dec. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Semmije*
2017. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem a kedvenc filozófiai irányzatom a nihilizmus és a cinizmus.
2017. dec. 24. 00:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Nehéz a kérdés, mert értelmezés kérdése ki minek mit minek tekint a benne lévő fogalmakat:


- boldogság: ahány ember annyi választ adna rá

- valóság: ez is teljesen relatív, van akinek csak a kézzel fogható dolgok valósak, van akinek a fikciók is azok és persze az igaz út valahol a kettő között van

- kívánságok? melyik részed kívánt és mit? A tested a lelked, az értelmed? Ezek teljesen külön álló részek/lények.


Az én alapelvem az hogy a boldogsághoz vezető út a lemondás köveivel van kirakva. Tudom ezt nagyon kevesen értik meg, de ők azok akik a külső boldogságban hisznek, ezért gürcölnek hajtanak, hogy ki tudják elégiteni ezen vágyaikat. De én a belső boldogságban hiszek, minél kevesebb a vágyad, minél kevesebb a kötödésed annál boldogabb leszel, de ez már spiritizmus, és sokan még nem értek meg rá, még alszanak.

2017. dec. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 Én legalább nem vagyok konformista és (veled ellentétben te kis köcsög,ha már itt pattogsz) merek szembemenni a a ti normáitokkal.

A magadfajta birka másnak akar megfelelni és kifele éli az életét.

2017. dec. 26. 17:27
 9/12 anonim válasza:

A boldogság az amikor semmi mást nem akarsz csak azt amiben éppen élsz. Amikor úgy érzed semmi másra nincsen szükséged.

Ami oly annyira boldoggá tesz, hogy alig várod, hogy reggel felkelj és élvezhesd a mindennapjaidat!

Amikor nincs az, hogy folyton azt keresed mi hiányzik az életedből.. Egyszerűen csak boldog vagy, és úgy érzed semmire nincsen szükséged!

Mindened megvan!

2017. dec. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BBrigi777 válasza:
Nekem a boldogság az, amikor gyönyörködök a 2 fiamban és elönt az irántuk érzett szeretet. Ilyenkor azt érzem, hogy akár rám dőlhet a ház is, akkor is boldog vagyok, mert ők vannak nekem és eltörpül minden gondom. Gyerekek előtt ilyet nem éreztem, maximum amikor szerelmes voltam. Szerintem mindenkinek meg van a maga örömforrása, ami miatt boldog lehet és ez nem az, hogy legyen meg mindenem, legyek gazdag, az az igazi boldogsag, amihez nem anyagi javak kellenek, hogy elérd. Ha te és a szeretteid egészségesek, akkor igazából csak hozzáállás kérdése, hogy boldognak érzed e magad.
2017. dec. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!