Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mi a legnagyibb...

Szerintetek mi a legnagyibb probléma jelenleg a világon?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelműen a posztmodernizmus térhódítása az. Évek óta képtelenség bárkinek bármivel kapcsolatban egyetemes objektív igazságokat megfogalmazni. Minden szubjektív lebegő pont lett, minden vélemény támadható, és az emberek álláspontja aszerint módosítható, hogy ki képes hatékonyabb médiakampányt létrehozni az igazának. Ha megnézzük a legtöbb manapság aktuális, előtérbe kerülő kérdést, legyen az migráció, genderelmélet , brexit, vagy trump, én mindenhol ezt látom. Az emberek hülye döntéseket hoznak, olyan részigazságok alapján, amik elég hangosak ahhoz hogy elnyomják az objektív valóságot. Szerintem egyértelműen ez , a legnagyobb bajunk jelenleg, mert az összes többi létező probléma hatékony megoldását gátolja , ha el nem lehetetleníti.

2019. jan. 21. 00:05
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Wadmalac, had ajánljam figyelmedbe A Föld Sója c. filmet.
2019. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Wadmalac ***** válasza:
90%
Köszönöm az ajánlást, megnézem.
2019. jan. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
39%

Ha én egy piramist építenék az összetett problémákból a csúcsára a pénzt tenném.


Nagyon sok rossznak ez a megátalkodott pénz az oka.

2019. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Én oda vezetnék vissza minden problémát, hogy kialakult az élet. És ennek következményeit szenvedjük. Az élet nem valami "csodálatos" dolog. Az élet maga a pokol. Az öntudattal és intelligenciával megátkozott ember pedig elért arra a szintre, hogy kimondhassuk: semmi értelme. A tudás átok. Amikor keveset tudtunk, mindennek volt értelme. Minél többet tudtunk meg, annál kevesebb értelme volt mindennek. Ma pedig az okos ember áhítozik a tudatlanságért, hogy újra legyen értelme.
2019. jan. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

#14:

Erről ez jutott eszembe:


"Az ember öntudatra ébredése az evolúció egyik legnagyobb hibája volt. Túlságosan is öntudatosak lettünk. A természet olyat teremtett, amit elkülönített magától. A természet törvényei szerint nincs is létjogosultságunk.


Annak az illúziója alatt sínylődünk, hogy van saját identitásunk, amit az érzékszervi tapasztalataink és az érzékeink alakítanak. Úgy vagyunk programozva, hogy azt higgyük, mindenki lehet valaki, pedig valójában mindenki egy senki. Szerintem a becsülendő dolog a fajunktól az lenne, ha megtagadnánk a programozásunk, nem szaporodnánk tovább, kéz a kézben tartanánk a kihalás felé."

2019. jan. 23. 22:43
 16/26 Tislerics Máté ***** válasza:

#13! A pénz megjelenése előtt az emberek bizalmi alapon cseréltek tárgyakat, szolgáltatásokat. De hány csirkét ér egy éves talpmasszás bérlet? A végtelenségig lehetne vitázni ezen és a hasonló helyzeteken. Na erre a problémára nyújt megoldást a pénz! Közgáz 1. osztály... :D


#14! Az ember ad értelmet a dolgoknak. Nem a világ ad értelmet a létezésünknek! Könnyű összekeverni. Az univerzumban még sehol sem figyeltünk meg olyan jelenséget, ami okkal, céllal, jelentőséggel bírna létezésével. Maximum egy állati, vagy emberi cselekedetnek lehet értelme, ami egy szintén értelmetlen rendszeren belül történik. pl.: Van ÉRTELME enni, mert akkor elmúlik az éhség érzetem. De ha nem eszek akkor sem történik semmi jó vagy rossz, maximum éhen-halok, aztán szépen elhalálozik mindenki aki még emlékezhet rám és kész! Tehát látszólag volt értelme ennem, de végső soron felesleges volt! Az emberi természet megkövetelni a jelentőség fogalmának bevezetését, mert így működünk. Így tudunk szaporodni és életben maradni. Végső soron az evolúció által specializálódott ultra fejlett replikátorok vagyunk. Eddig ÚGY TŰNIK semminek sincs értelme, még az emberiségnek sem. Szóval ne személyesítsük meg az univerzumot feleslegesen, csak ha erre már lesz indokunk...

2019. jan. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

#14 #15

Az átlagostól magasabb intelligenciával pedig még nagyobb szenvedés az egész, látva azt, hogy az átlag ember mennyire nemtörődöm. Valamilyen szinten igaz, hogy "ignorance is bliss" azaz, hogy a tudatlanok boldogabbak, de sajnos pont emiatt megy rossz irányba a társadalom.

Mindenesetre én nem fogok szaporodni, szóval részemről nem gyarapítom az emberi fajnak nevezett vírus létszámát.

2019. jan. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Tislerics Máté ***** válasza:

Ez egy nagyon népszerű és divatos elképzelés, miszerint az emberiség egy vírus, egy betegség, egy rossz dolog. DE gondolkozzunk kicsit! Egy betegség vagy vírus, kór csak élő dolgot tud megtámadni ugye? ugye! De a Föld nem egy élő dolog, a Naprendszerünk meg pláne! A Föld egy bolygó, amin az élet kialakult! Maximum saját magunkat az életet tudjuk eltüntetni, de attól még a Naprendszer a Föld nevű sárgolyó, a Tejútrendszer, az univerzum ugyan úgy megmarad és tudat nélkül sodródik a téridőben.


Az ember ugyan úgy viselkedik, mint minden más állatfaj a bolygón! Nem csoda, hiszen közös őseink vannak még egy fűszállal is! De mi nem növények vagyunk hanem állatok! Tehát eszünk, iszunk szaporodunk. És mi kell az evéshez, iváshoz? Na mi??? A Föld nyújtotta erőforrások! Ilyen egyszerű! Semmit nem teszünk rosszul, vagy máshogy mint egy emlős állat. Ha mi rosszak vagyunk akkor a hód is az, mert eltereli a folyót a mesterséges gátjaival és felborítja az ökológia egyensúlyt a vadászterületén! Akkor a Hód is egy "vírus" egy szemétláda, aki megérett a pusztulásra! Le a Hódokkal!!!! Vesszen az összes kis mocsok! .... ugye milyen bután hangzik? Hát igen.... pedig mi is ugyan azt nyomjuk mint a hód, csak kicsit menőbben...

2019. jan. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Wadmalac ***** válasza:
57%

"Nagyon sok rossznak ez a megátalkodott pénz az oka."


Az ember nem hangya, nem kollektív genetikai bevéséssel szolgálja a társadalom érdekét.

Az ember individuum, önálló gondolatokkal, igényekkel és érdekekkel és csak másodsorban társadalmi lény.

Vagyis első körben csakis önérdekeire alapozva lehet társadalmi szinten értékes tevékenységre ösztönözni.


Ezt két módon tudod elérni.

Ostorral vagy pozitív ösztönzéssel. Az első kihalt a rabszolgasággal, a másodikat meg a pénz tudja megoldani.

2019. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Mi mindent tesz meg az ember a sok pénzért?


Háború, környezetszennyezés, zsarolás, hazugságok, csalások,

mindenre gyógyszer és homeopátia ha kell ha nem, fegyver, nem épp egészséges élelmiszer adalékok,

emberkereskedelem és csempészet és a többi. Még jó sokat írhatnék.


Az előttem írt példák nem a pénzszerzés céljából történnek?


Tudom hogy mi a pénz és miért van rá szűkség, de köszi a felvilágosítást! :)

2019. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!