Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mi a legnagyibb...

Szerintetek mi a legnagyibb probléma jelenleg a világon?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelműen a posztmodernizmus térhódítása az. Évek óta képtelenség bárkinek bármivel kapcsolatban egyetemes objektív igazságokat megfogalmazni. Minden szubjektív lebegő pont lett, minden vélemény támadható, és az emberek álláspontja aszerint módosítható, hogy ki képes hatékonyabb médiakampányt létrehozni az igazának. Ha megnézzük a legtöbb manapság aktuális, előtérbe kerülő kérdést, legyen az migráció, genderelmélet , brexit, vagy trump, én mindenhol ezt látom. Az emberek hülye döntéseket hoznak, olyan részigazságok alapján, amik elég hangosak ahhoz hogy elnyomják az objektív valóságot. Szerintem egyértelműen ez , a legnagyobb bajunk jelenleg, mert az összes többi létező probléma hatékony megoldását gátolja , ha el nem lehetetleníti.

2019. jan. 21. 00:05
1 2 3
 21/26 Tislerics Máté ***** válasza:
56%

,,Az előttem írt példák nem a pénzszerzés céljából történnek?"


Nem! Ezek a gazdagság és a hatalom miatt vannak. A pénz csak segíti a tárgyak és szolgáltatások adás-vételét...


,,Tudom hogy mi a pénz és miért van rá szűkség, de köszi a felvilágosítást! :)" ha te mondod... :D

2019. jan. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Igen gazdagság és hatalom. Ezekhez manapság biztos nem kell pénz?
2019. jan. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Wadmalac ***** válasza:
100%

A pénz csupán a mobilis érték virtuális képviselője, enélkül nem tud működni semmilyen emberi társadalom, amit ismerünk (amint írtam is, tökéletes önzetlenség és közösség felé történő "önfeláldozás" híján ez képviseli a civilizációs kooperáció működtető üzemanyagát).


Az, hogy hogyan élünk és élünk vissza ezzel a fontos rendszerelemmel, az már az emberi jellem, önzés, hatalomvágy megtestesülése.

2019. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 Tislerics Máté ***** válasza:
63%

,,Igen gazdagság és hatalom. Ezekhez manapság biztos nem kell pénz?"


Nem bizony! A pénz nem erre való! A gazdagság azt jelenti, hogy neked sok olyan dolgod van, ami sokat ér! Jelen korunkban ez lehet akár a pénz is, de lehet ingatlan, arany, gépkocsi, disznó, stb...


A napi munkádért kaphatnál 1 csirkét, 3 étkezési utalványt, és 2 liter vizet. Akkor pár nap alatt összejönne néhány csirke és azokat eladhatod 1 disznóért és lett egy disznód! Nem egyszerűbb ha mindennek az árát pénzben határozzuk meg és pénzt kapsz a munkakádért? Majd a kapott összeget aztán BÁRMIRE elköltheted előre meghatározott árakon? Talán vezessük be újra a cserekereskedelmet? Akkor eltűnik a kapzsiság és senki sem akar felhalmozni majd vagyontárgyakat? Vagy nem akar majd hatalmat, befolyást szerezni? És képtelen is lesz majd ezt elérni? Ugyan már...


Nem a pénz tehet arról, hogy az emberek mohók és vágyják a hatalmat, a gazdagságot! A pénz előtt is voltak gazdag és hatalmas emberek!

2019. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A legnagyobb probléma az emberek számára, maguk az emberek kialakulása. Emberek elött nem voltak problémák, mivel az az elképzelés, hogy probléma csak egy ember alkotta fogalom. Emberek elött csupán események voltak, amiket különböző állatok megéltek. Egy állat nem képes úgy gondolkodni, mint mi, olyan értelemben, hogy ő mégis melyik út választásával tehetne nagyobb előnyre szert (hosszútávon).
2019. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Igazad van, nagyon értelmes a kérdésed.

A 2-es válasz is nagyon jó szerintem. 7-es is.

A legnagyobb probléma az ember állapota.

14-es válaszban is van valami.

Mi itt jelenleg EMBERKÉNT a létezés keresztútján állunk.

15: ebben is van valami.

"Az átlagostól magasabb intelligenciával pedig még nagyobb szenvedés az egész" A demokrácia a "boldog tudatlanokat" támogatja, rájuk van szüksége.

Én sem szaporítom ezt a fajtát. Vagyunk már elegen. Az embernek belső mértéke legyen.


"De a Föld nem egy élő dolog, a Naprendszerünk meg pláne! "

Itt a hiba. Ezért omlik majd a nyakadba. (korrekció)


Mi a probléma?

A tudat beszűkülése, bezárulása. (semmi nem él, csak én) (kiválasztottság) (arrogancia)


"Az ember nem hangya, nem kollektív genetikai bevéséssel szolgálja a társadalom érdekét.


Az ember individuum, önálló gondolatokkal, igényekkel és érdekekkel és csak másodsorban társadalmi lény."


Emberalatti szinten (emberállat) még kollektívumokba állnak össze. (törzsi vallások)


"A pénz csupán a mobilis érték virtuális képviselője, enélkül nem tud működni semmilyen emberi társadalom, amit ismerünk (amint írtam is, tökéletes önzetlenség és közösség felé történő "önfeláldozás" híján ez képviseli a civilizációs kooperáció működtető üzemanyagát).



Az, hogy hogyan élünk és élünk vissza ezzel a fontos rendszerelemmel, az már az emberi jellem, önzés, hatalomvágy megtestesülése."

2019. aug. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!