Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Evolúciónálisan mi értelme a...

Evolúciónálisan mi értelme a halálnak?

Figyelt kérdés

A környezetünkben racionális dolgokat látunk az élőlények felépítésében, viselkedésében. Megtanultuk biológia órákon, hogy az eolúcia alakítja az élőlények egész életét a születéstől a halálig. De mi értelme van magának a halálnak?


Az ember is olyan, hogy egyre értelmesebbé válik. A rengeteg tanulással amit a kifejlett agyunk lehetővé tesz rengeteg természettudomány, technikai tudás befogadását. Amennyiben jó esetben ez vallásossággal, spirituális nyitottsággal is párosul úgy bölcsek leszünk. Fogjuk tudni jóra használni, nem egymás kiírtására a tudást pl atomfizika <-> atombomba.


Az ember élete végefelé már olyan tapasztalat érte bölcselettel rendelkezik, hogy képes kitekinteni a materiális képzetekből. Látja, érzi hogy van egy szellemi sík mindezek mögött. És akkor meghal. Miért pont a legérdekesebb résznél? Az evolúció miért veszi el pont azt ami adott?


2019. szept. 13. 09:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%

Ha ezt kérdezed, akkor fogalmad sincs az evolúcióról.

Tanulj meg gondolkozni mert szükséged lenne rá.

2019. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

az evolució nem tervezett folyamat véletlwn szerűen alakul

Másrészt a halál pont az evolució melett dolgozik, te genetikailag nem változol csak az utódaid, hogy az utódaidnak legyen hol élni igen csak meg kell halni

2019. szept. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
77%

" Amennyiben jó esetben ez vallásossággal, spirituális nyitottsággal is párosul úgy bölcsek leszünk."


Szerintem a sok ókori babona az őskorból származik és nem a bölcsesség, hanem a tudatlanság talaján fejlődtek ki.

Tekintetbe véve a már elfeledett vallásokat, mint a mezopotámiai, görög, római, stb istenhitek, a követőik nyilván teljesen potyára hittek bennük és szerintem ez a többi vallásra is teljesen igaz.


A kérdésre meg az a válasz, hogy a biológia alaptörvénye, hogy ami megszületik, az el is pusztul, ezt kompenzálja a fajfenntartást szolgáló utódnemzés és az evolúció akkor lép életbe, ha valamiért nem képes egy faj szaporodni, akkor kihull a rostán és ahogy már írták, az evolúció az utódoknál lép életbe szignifikánsan, vagyis értelmetlen a feltételezésed, hogy a természetes halálhoz általánosságban köze lenne.

2019. szept. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Tislerics Máté ***** válasza:
93%

,,Az ember élete végefelé már olyan tapasztalat érte bölcselettel rendelkezik, hogy képes kitekinteni a materiális képzetekből."


A kitekintés a materiális képzeletből inkább az időskori demencia jele...

2019. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

1-eske ha csak személyeskedni tudsz, de fogalmad sincs a természettudományokról felesleges osztani az azt ami nincs


Kedves 2-es. Azt elfogadom, hogy az élethelyet elvileg csökkentené. Viszont gondolj bele, hogy ma már képesek vagyunk olyan épületkonstrukciókat alkotni amivel ugyanannyi területen sokkal több állat élhet. A panelházakban pl ez valósul meg. 10-15 emeletnyire a felszíntől képesek élni egyedek. Régen ráadásul alig éltek emberek, tehát nem fenyegetett ez a veszély. Nyugodtan kialakulhatott volna egy sokkal hosszabb életcikus is


A másik fontos tényező amit írtál, hogy genetikailag nem változok. Ez ok, viszont ha sokkal tovább élnének az emberek még bölcsebbekké válnának és ezt a tudást át is tudnák adni minőségi szinten az utódainknak, aminek eredménye egy eredményesebb élet lenne gyermekeink számára.


Olyan elmaradott, alulfinanszírozott, rosszul működő rendszert mint az okatás is ki tudnánk küszöbőlni. Mit szolnál hozzá, ha azt mondanám hogy a boszi matekprofesszor dédnagyanyám tanítaná a gyermekeimet matekra. Csak jobban menne. Erre mit lépsz ?

2019. szept. 13. 11:18
 6/28 dellfil ***** válasza:
81%

Nem csak a demenciáé. Inkább a halálfélelemé. Az ember kézzel-lábbal tiltakozik az elkerülhetetlen ellen. Ilyenkor kapóra jön némi vigasztaló ideológia.

"Látja, érzi hogy van egy szellemi sík mindezek mögött."

Persze. Még ha nem tudatosan is, az elmúlástól való félelem erős motivációs tényező. A "lélek" létezik, legalább is abban az értelemben, mint ahogy egy szoftverrendszer működése létező. A lélek már csak olyanra sikeredett, (mivel homöosztát tartalmazza!) hogy nem "akar" megszünni, elmúlni.

Homöosztázis:


[link]


Egyébként "örökéletű" lények nem szaporodhatnának egy idő után, a beállt egyensúly és a szaporodás hiánya mintegy "leállítaná az evolúciót. Figyelem(!) az egyed NEM evolvál!

Tehát egyszerűen szólva szükséges az egyed "halála", hogy egyáltalán legyen evolúció.


dellfil

2019. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Wadmalac ***** válasza:
75%

Az evolúció nem gondolkodik, de hatásfok-orientáltan működik.

Mi a frásznak tartana életben egy olyan lényt, ami már létrehozta az elegendő utódját? Energia-kidobás, élőhely-pocséklás, hosszú távon épen hogy árt a populációnak.

Átlagban letermelve 1-3 utód, populáció fenntartva, túlszaporodás-veszély nem áll fenn, akkor az egyed elvégezte a dolgát.

A mór megtette kötelességét, a mór mehet.

2019. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Tislerics Máté ***** válasza:

Amúgy meg nem minden esetben kell meghalnia az állatnak. Ha pl. amúgy is levadásszák, akkor szintén nem lesz túlszaporulat.


[link]

2019. szept. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%

# 6 Rengeteg halhatatlan lény van. Az összes egysejtü halhatattlan.



# 7 Nem lenne semmi hátránya ha nem öregedne. Korlátozot források esetén mindig kialakul a fajon bellüli versengés. Ha az egyedek pedig halhatatlanok lennének akkor csak akkor ölnék meg őket ha lenne egy életképesebb egyed. Az őregedéssel meg van az esélye hogy jobb képességű egyedek sokkal kevesebb utodot tudnak létre hozni mint a másik esetben.


Annak hogy megöregednek az egyedek és meghalnak általában nincs semmi előnye. Az evolucios versenyben egyszerüen nincs jelentősége mert a természetben 99%-ban előbb halmeg másban mint öregségben.

2019. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Fiatalon érdemes fittnek lenni, mivel aki felnő, az fiatal, de nem feltétlenül lesz öreg. Így előnyt élveznek azok az állapotok, melyek fiatalon előnyösek, de idős korban megfizetjük az árát. Aki tehát megöregszik, az legyengül, könnyebb préda lesz.

Mivel a természetes halál ritka, azért nincs értelme annak, hogy az élőlény képes legyen arra, hogy elvben örökké éljen, hiszen úgysem él természetes halála napjáig. Az életet minden határon túl meghosszabbító allélokkal szemben annak van előnye, ami ugyan behatárolja az élet hosszát, de fiatalon fittebbé tesz, illetve a termékenységet növeli.

2019. szept. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!