Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudományos közösség miért...

A tudományos közösség miért fél kimondani, hogy Isten valószínűleg nem létezik?

Figyelt kérdés
Lawrence Krauss ki mert állni az emberek elé, és el merte mondani, hogy a mi Világegyetemünk létrejöttéhez nem kell semmilyen isten. Nem értem, hogy a nemzetközi, nagy egyetemek professzorai miért nem csatlakoznak hozzá. Miért ez a hallgatás, amikor ők is tudják, hogy ez az igazság.
2020. máj. 4. 18:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:

Nem jó dolog idekeverni a kvantummechanikát, mivel se én se te nem értjük és ismerjük eléggé hogy érveljünk vele. Illetve azért mert valami furcsa még nem jelenti azt hogy véletlen lenne, csak valószínűleg (hehe) nem ismerük eléggé hogy modelezni tudjuk. Illetve vita tárgya mai napig tudósok között, hogy determenisztikus vagy nem. Az hogy valami nem kiszámítható előre, nem jelenti azt hogy teljesen véletlenszerű, ez igaz lehet a kvantummechanikára is.

Illetve azért teljesen rossz felhozni példának, mert mi egy állítást közelítünk most meg tudományos szempontból,és a tudományban nincs olyan teória(nem hipotézis!!!), ami nem lenne megvizsgálva, megmérve és nem lenne alátámasztva. Az ősrobbanás teória is számtalan méréssel és számítással igazolt,mutass fel csak egy mérést vagy számítást ami igazolja hogy Isten nem létezhet. Amíg ezt nem teszed addig 50% az esély hogy létezzen, hisz vagy létezik vagy nem.

2020. máj. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 A kérdező kommentje:

"Ezt sem tudja egyelőre becsülni a tudomány... de egyáltalán nem biztos, hogy apró szám."


Stephen Hawking a lottóhoz hasonlította az élet keletkezését, tehát szerinte kicsi az élet kialakulásának az esélye.

2020. máj. 4. 19:30
 23/105 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként tisztázzuk: Isten nem létezik, ez 100%

Istenek (a fentin kívül) esetleg létezhetnek.

Erről sajnos többet nem tudunk mondani, mivel jelenleg az elképzelt sok 100000 istenből egyetlen egyre sincsen egyetlen árva bizonyítékunk sem.

De ettől még létezhetnek.

És nem, nem 50%!

Nem tudjuk megmondani, mennyi %

2020. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
95%

"Az 5-95 százalékarányt az alapján hoztam, hogy a világ működik Isten nélkül is. El tudjuk mondani a Naprendszer keletkezését, tudjuk, hogyan alakult ki a Föld. Az élet keletkezését is jól tudjuk magyarázni, az élőlények evolúciós fejlődésénél meg nem utal semmi arra, hogy valaki tervezte volna. Ez alapján 95%, hogy Isten nem létezik."

Miért 95? Miért nem 82? Vagy 96? Vagy 99,999?

2020. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:

"Az 5-95 százalékarányt az alapján hoztam, hogy a világ működik Isten nélkül is."

Na igen, de a keletkezés nem ismert, az ősrobbanást is indíthatta egy Isten, de lehet hogy nem, így ebben az esetben 50% az esély a létezésére.

2020. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 A kérdező kommentje:
Azért hoztam ide a kvantummechanikát, mert Jhon Gribbin tudományos író A Schrödinger macskája című könyvében arról beszél, hogx a kvantummechanikában a valószínűségnek van szerepe...
2020. máj. 4. 19:32
 27/105 anonim ***** válasza:
én azt olvastam kb 10-a minusz sokadikon volt az esélye annak hogy aminosavakból kialakul az élet itt a bolgyónkon ..
2020. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
kialakult*
2020. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 A kérdező kommentje:

"Na igen, de a keletkezés nem ismert, az ősrobbanást is indíthatta egy Isten, de lehet hogy nem, így ebben az esetben 50% az esély a létezésére."


Ez is igaz.

2020. máj. 4. 19:35
 30/105 A kérdező kommentje:

"Miért 95? Miért nem 82? Vagy 96? Vagy 99,999?"


Mondjuk azért, mert a fő kérdések kb. 95%-át feltárta a tudomány?


5% akkor most sok, vagy kevés Isten létezésére? Mert nekem kevés, de pl. az előbb említett aminosavas példához képest sok.

2020. máj. 4. 19:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!