Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudományos közösség miért...

A tudományos közösség miért fél kimondani, hogy Isten valószínűleg nem létezik?

Figyelt kérdés
Lawrence Krauss ki mert állni az emberek elé, és el merte mondani, hogy a mi Világegyetemünk létrejöttéhez nem kell semmilyen isten. Nem értem, hogy a nemzetközi, nagy egyetemek professzorai miért nem csatlakoznak hozzá. Miért ez a hallgatás, amikor ők is tudják, hogy ez az igazság.
2020. máj. 4. 18:19
 51/105 anonim ***** válasza:
64%

"de ki sem zárhatjuk"

Figyelj: olvasd már el a #45-t.

A tudományok fórumon vagyunk, nem az ezotérián.

Olyan élőlény nem létezik, amelyikben egy atom a haláláig nem jut át az egyik oldaláról a másikra.

2020. máj. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
50%
# 47 milyen egyszerre? te most ezzel mit akarsz? ez szimplán a kialakulásának az esélye amit kisérleti úton megbecsültek. te most komolyan csak trollkodni jársz ide?
2020. máj. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:

egy tudományos fórumon vitatkozunk ISten létezéséről vagy nem létezéséről..

tudtommal szubatomi szinten is mások a szabályok. magasabb szinten szintén lehet más. én érveket írok próbálok vitatkozni ,te csak kötekedsz. érettségid van egyáltalán?

2020. máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 anonim ***** válasza:
50%
kb porszemnyiek vagyunk , kizárt hogy belelássunk az egészbe.. elvből elvetni valamit na ez sem épp tudományos hozzáállás.
2020. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
64%

"ez szimplán a kialakulásának az esélye amit kisérleti úton megbecsültek."

Nem, ez nem igaz.

Egy kreacionista hasraütés alapján mondott egy valószínűséget.


Próbáld meg végre megérteni: ez arra vonatkozik, hogy annak a fehérjének az ÖSSZES atomja egy VÉLETLENSZERŰ állapotból EGYSZERRE MIND odamegy a helyére, és beáll a fehérjébe.


Érthető?


Míg ezzel szemben a kialakulás egészen más folyamattal ment végbe, és nagyon sok lépésben, amelyiknek MINDEGYIKNEK volt valamilyen valószínűsége, amelyik nem egy icipici szám volt.


És ezek szépen, sorban jöttek egymás után.

2020. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim ***** válasza:
válaszoljon már más is...
2020. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
"Míg ezzel szemben a kialakulás egészen más folyamattal ment végbe, és nagyon sok lépésben, amelyiknek MINDEGYIKNEK volt valamilyen valószínűsége, amelyik nem egy icipici szám volt." forrás?
2020. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
64%

"tudtommal szubatomi szinten is mások a szabályok. magasabb szinten szintén lehet más."

"kb porszemnyiek vagyunk , kizárt hogy belelássunk az egészbe.."

Na látod: EZ az ezotéria.

Mert valóban szubatomi szinten mások a szabályok - de nagyrészt ismertek.

Magasabb szinten alapból NEM mások a szabályok, mivel ezeket ismerjük.

Egy dolog van csak, amit még nem: a sötét energia.

De ez egy egyszerű taszítás, és nem fog bonyolult dolgokat létrehozni, pláne élőlényeket.

És attól még, hogy nem vagyunk mindentudók, amit már tudunk, azt jól tudjuk.

A Föld nem élőlény.

A világ nem élőlény.

Kész, pont.


Ahhoz képest, hogy nem vagy istenhívő, elég durva ezotériahívő vagy. Ritka az ilyen, nem is nagyon láttam még eddig.

2020. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
persze nyilvánvaló hogy a részfolyamatok nagyobb eséllyel jöttek létre, de az összes részfolyamat kell az élet létrejöttéhez. az egész a lényeg , életképtelen fehérjehalmazok még nem alkotnának életet.
2020. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
# 58 nem , csak tudok gondolkodni. nem vagyok elvakult. Erre is van akkora esély mint Isten létezésére, nem? azt sem cáfoltam meg , mert nem is az én dolgom. habzó szájjal szidod az ezotériát , de miért is? azt hiszed nincs részterület a tudomány és az ezotéria közt? azt godolod nem fog előbb utóbb átkerülni pár dolog onnan? de, megsúgom átfog.
2020. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!