Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Más is fél a viharoktól? Hogy...

Más is fél a viharoktól? Hogy lehet leküzdeni ezt a szorongást?

Figyelt kérdés
Amióta ilyen gyakoriak a viharok, szabályosan szorongás fog el, ha eső/zivatar/felhőszakadás van. Júniusban nagyon nagy belvizünk is volt, azóta van ez. Eddig sosem volt ilyen gondom, gyakran ezzel is álmodom, hogy vihar van, meg áll a víz az udvaron.
2010. aug. 2. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

csak aludj próbáld meg azt hogy nem arra gondolsz én 3.-os koromban több mint egy évig égő nyulakkal álmodtam(mitől nemtudom)

féltem elaludni!!!

de egy év rettegés után végelett!!

2010. aug. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem félelemmel vegyes borzongással, ugyanakkor várakozással és tisztelettel tölt el egy-egy komolyabb vihar. Sokszor álmodok is ilyennel, nem tudom, hogy mi az, ami vonz az egészben.
2010. aug. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ez érdekes. Én is rettegek a viharban. De csak itthon a lakásban!! Ha máshol vagyunk, vagy akár kint a szabadban, akkor nem félek. De ha itt vagyok, mindig azt érzem, ránk szakad a tető. :( Pedig biztos nem.


Azt mondják, úgy kell leküzdeni, hogy szembenézel vele. Azaz viharban ki kell menni és sétálni (vagy futni) egy rövidet. Vagy csak nézni.


Én nem tudom, a lakásban lévő félelemmel hogy lehet szembenézni. Erre még nem találtam meg a megoldást. (Mivel én ugye kint nem félek).

2010. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából nem az zavar, hogy ilyesmivel álmodom, ezzel csak azt akartam mondani, hogy olyannyira benne van a tudatomban ez a szorongás, hogy álmomban is előjön.


Nagyon szeretném leküzdeni ezt és ugyanúgy viszonyulni a viharhoz, mint korábban. Az eszemmel tudom, hogy (talán) nagy baj nem lehet a viharból, de mégis szorongok, ha tornyosulnak a felhők.

2010. aug. 2. 13:57
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 13:55-ös! Most nagyon érdekeset mondtál! Nálunk szombaton volt zivatar utoljára. Bent rettegtem, bámultam ki az ablakon, hogy csillapodik-e már. Aztán kimentem a teraszra és ott más kevébé éreztem a szorongást. Furcsa...
2010. aug. 2. 14:00
 6/9 anonim válasza:
Akkor Nálad is csak bent jön elő, úgy látszik, mint nálam. Én már azt is csináltam, hogy kitártam az ablakokat, és ott álltam, úgy nem annyira félelmetes. De becsap az eső, és szétvisz mindent a szél, úgyhogy nem lehet sokáig nyitva :(
2010. aug. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, mindenesetre már az is sokat segített, hogy nem vagyok ezzel egyedül, továbbá ez a kinti-benti félelem is új dolog volt számomra! :)
2010. aug. 2. 14:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Én éppen imádom a viharokat. A felhőszakadást, villámlást, égdörgést, imádom. Teljesen normális dolog hogy ha valaki fél tőle, de én nem.
2010. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv.

Azért lehet, hogy csak a lakásban félsz a viharoktól, mert a tudatod alatt érzed hogy nem tudsz merre menekülni a 4 faltól, szabadban viszont könnyebben és bármerre elfuthatsz az "ellenségtöl"(jelen esetben a vihartol). De például a néhány ember ezért is fél a lakásban ha sötét van, mert a tudata alatt az foglalkoztathatja, hogy bármelyik fal mögül előléphet valaki stb. a szabadban viszont szabadabbnak érzi magát. Visszatérve a kérdésedre, valószínű, hogy egyszer láttál egy olyan katasztrófafilmet amelyikben egy ház rádől az emberekre a viharban stb. Aki viszont a sötétben a lakásban az egy olyan akciófilmet láthatott, ami nagy hatással volt rá. Nem muszáj ennek filmnek lennie, hanem valami más történésnek is akár.

2010. aug. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!