Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongást hogyan lehet...

A szorongást hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 11:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pozitív élményekkel többnyire hatásosan leküzdhető.
2011. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Saját tapasztalat, szélsőséges szorongásra, pánikrohamaimra a probléma megoldása volt részben a megoldás.

Plusz voltam újra külföldön és több pénzem van.

Persze van akinek más kell, tudok olyat akinek csak szó szerint nőhiánya volt, most van nője, akivel minden este dug-ni tud és már ez elég is neki, hogy ne szorongjon.

Meg kell találni, hogy mitől szorongasz és mi a megoldás.

Szerencsére akadt 1 db családtag, aki lelki támaszt nyújt nekem.

2011. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Úgy tűnik, hogy a második válaszoló nem ismeri a szorongást, ne is ismerje meg sosem. Attól nem fogod leküzdeni a szorngást, ha több pénzed lesz vagy ha kiruccansz külföldre. Én évek óta szorongok. Úgy gondoltam, hogy majd túl leszek rajta egyedül, idővel "kinövöm" 31 éves vagyok, és eljutottam arra a pontra, hogy már nem normális, amit művelek. Megbeszélt időpontom van a pszichiáterhez. Remélem, ő tényleg segíteni fog.
2011. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Relaxáció...


[link]

2011. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
2011. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Zack ***** válasza:
100%

Ha van türelmed és időd belemélyedni egy spirituális megközelítésbe, akkor ajánlom neked Eckhart Tolle - A most hatalma c. könyvét:


[link]

2011. szept. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"A szorongást hogyan lehet leküzdeni?"


Először is a függőben lévő ügyek elintézésével. A halogatott munkákat el kell végezni vagy le kell róluk végleg mondani. Az adósságokat ki kell egyenlíteni. Ha nem világos, hogy mik a megoldatlan problémák, akkor végig kell gondolni, mik lehetnek azok.


Másodszor, ha a fentiek már megvannak, megfelelő életmód szükséges. Pl. több mozgás, kevesebb kávé, minél kevesebb alkohol, cigi és drog, több jól működő barátság, teljesebb szexuális élet.


Harmadszor, ha még mindig semmi előrelépés, vagy nem is sikerül a fentieket megvalósítani, akkor valami betegség lehet a háttérben, és pszichiátriai kezelés szükséges.

2011. szept. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

11:53


"Attól nem fogod leküzdeni a szorngást, ha több pénzed lesz vagy ha kiruccansz külföldre. Én évek óta szorongok. Úgy gondoltam, hogy majd túl leszek rajta egyedül, idővel "kinövöm""


A "túl leszek rajta" és a "kinövöm" nagyon nem ugyanaz, mint a "több pénzem lesz" vagy a "nőt szerzek". Legalábbis én elég komoly különbséget látok a két megközelítés között.


Lehetséges persze, hogy egy súlyos szorongással küzdő emberen semmi más nem segít, csak a gyógyszerek meg a pszichiátria. De nehogy már minden probléma "megoldását" ezzel kezdjük.

2011. szept. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
93%
Állj szembe a félelemmel!!! Győzd le!! Meg tudod tenni!! Én hiszek benned, a nővéred is hisz benned!! Megcsinálod!!!
2011. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 fradika11 válasza:
13%
Szarj egyet, az minden szorongásodat kiviszi! :p
2011. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!