Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudományok témakörben nem...

A tudományok témakörben nem illene a válaszolóknak elismerniük, hogy a fizika nehéz és érthetetlen?

Figyelt kérdés

Szerintem aki mélyebben kapcsolatban volt a fizikával, az tapasztalta, hogy a fizika nehéz és érthetetlen.


Ehhez képest ha valaki rá próbál kérdezni pl. a Newton törvények mélyebb tartalmára, akkor a fejéhez vágják, hogy az általános iskolás fizikát se érti (az érvelésük szerint azért, mert a Newton törvények általános iskolás anyag). Tudnék konkrét kérdést is linkelni, de nem teszem, mert akkor ellepnék a kérdésemet azok a válaszolók, akik ott sértegették a kérdezőt, és nem kapnék objektív választ.


Nem csak az a bajom ezekkel a válaszokkal, hogy sértőek, hanem az is, hogy a válaszoló látszólag mélyebb fizikai ismeret nélkül állítja magáról azt, hogy érti a Newton törvényeket.


2020. aug. 8. 21:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/159 A kérdező kommentje:

#9

Szerintem a matekhoz se lehet érteni.


Tegyük fel, hogy be tudod bizonyítani az ikerprím-sejtést. Akkor máris értve van, hogy miért olyan a prímszámok egymásutánisága, hogy végtelen darab ikerprím van? Nem. Te csupán egy bizonyítást adtál arra, hogy így van.

2020. aug. 8. 22:18
 12/159 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező te normális vagy?

Vagy valami kemény drogot szedsz? 😂


Nem két szám összeszorzásával alkotta az erőt, hanem a lendület első idő szerinti deriváltját nevezzük erőnek.



Az időegység alatt bekövetkező lendületváltozást.


Hogy a fenébe ne lenne erő? XD



Azt hittem a törvények mélyebb értelmezésével van problémád, ami érthető, de válaszaid alapján fizikához nem sok közöd van. 😂

2020. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/159 A kérdező kommentje:
Pontosan ezekről a válaszokról beszéltem a kérdésben is.
2020. aug. 8. 22:29
 14/159 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor máris értve van, hogy miért olyan a prímszámok egymásutánisága, hogy végtelen darab ikerprím van? Nem. Te csupán egy bizonyítást adtál arra, hogy így van."

Máshogy értelmezzük az érteni szót, fingom sincs, hogy te hogyan.

2020. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/159 A kérdező kommentje:
... és ezekről.
2020. aug. 8. 22:34
 16/159 anonim ***** válasza:
90%
Grat, okos vagy, mindenkitől okosabb, ezért reagálhatsz bunkón. Lapozzunk...
2020. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/159 anonim ***** válasza:
90%

Tehát ott vagyunk, hogy a kedves kérdező teljesen el van veszve a fizikában, matekban, ezért aki azt meri mondani, hogy ő érti, az hülye.

Értem én!

Tessék megmondani mi nem világos a Newton törvényekben, és akár még a jegyzeteim is átdobom.



Ha meg valamit bebizonyítok, akkor értem miről van szó, értem miért lesz igaz az állítás.

2020. aug. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/159 anonim ***** válasza:
100%
Én asszem értelek. Tehát azt kérdőjelezed meg, hogy amit már tapasztaltak az emberek és ezek egy rendszerre igazak, amit ismerünk, de lehet mégsem igaz egy másik rendszerre?
2020. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/159 A kérdező kommentje:

Nem, én nem kérdőjelezek meg semmit.


Azt szeretném, hogy a fizika által elfogadott állításokat úgy interpretálják az emberek, ahogyan azok valójában szólnak. Ne pedig átköltsék, ahogy azt a 4-es válaszoló tette (és természetesen fel is pontozta a többi idióta válaszoló).

2020. aug. 8. 23:20
 20/159 anonim ***** válasza:
90%

Ha valaki itt kérdez valamit, az nyilván nem tudja a választ.

Ha valami egyszerűt kérdez, akkor egyszerűen kell elmagyarázni és lehet mellőzni a tudományos precizitást, mert semmi értelme terhelni vele a kérdezőt.

Ha valaki pl nem tudja, mi az, hogy függvény, akkor valami olyasmit mondunk neki, hogy adott elemekhez hozzárendelünk elemeket úgy, hogy egy elemhez csak egy másikat rendelünk stb, azaz valahogy körülírjuk. Matematikailag precíz? Nem.

Meg tudja érteni az ember? Igen. Jobban felfogja így, mintha a sztorit a halmazelméleti axiómákkal, relációkkal kezdeném vagy ha a legelejét nézzük, akkor matek logikával.

2020. aug. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!