Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudományok témakörben nem...

A tudományok témakörben nem illene a válaszolóknak elismerniük, hogy a fizika nehéz és érthetetlen?

Figyelt kérdés

Szerintem aki mélyebben kapcsolatban volt a fizikával, az tapasztalta, hogy a fizika nehéz és érthetetlen.


Ehhez képest ha valaki rá próbál kérdezni pl. a Newton törvények mélyebb tartalmára, akkor a fejéhez vágják, hogy az általános iskolás fizikát se érti (az érvelésük szerint azért, mert a Newton törvények általános iskolás anyag). Tudnék konkrét kérdést is linkelni, de nem teszem, mert akkor ellepnék a kérdésemet azok a válaszolók, akik ott sértegették a kérdezőt, és nem kapnék objektív választ.


Nem csak az a bajom ezekkel a válaszokkal, hogy sértőek, hanem az is, hogy a válaszoló látszólag mélyebb fizikai ismeret nélkül állítja magáról azt, hogy érti a Newton törvényeket.


2020. aug. 8. 21:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/159 anonim ***** válasza:
76%

Newton törvénye nem a semmiből jött. Pláne nem úgy, hogy elvégzett néhány mérést és felírta az egyenleteit. Newton zsenialitása -mert tagadhatatlanul zseni volt, talán a legnagyobb az emberiség történelmében- a differenciál- és integrálszámítás megalkotásában csúcsosodott ki. Ezek a matematikai eszközök nélkülözhetetlenek voltak a gravitáció, a bolygómozgások és az egyéb, valós körülmények között végbemenő fizikai folyamatok leírásához. Az, hogy valaki ezeket nem érti, teljesen elfogadható, hiszen nem mindenki tudja követni egy zseni gondolatait. Az viszont elvárható, hogy ma Newton törvényekként ismert egyenleteket minimális matematikai és fizikai ismeretek birtokában bárki alkalmazni tudja. Ez utóbbi nem igényel semmiféle "mélyebb" megértést, ez csupán egy végtelenül letisztult formája Newton munkásságának, ami mai formájában egyszerűen és jól tanítható általános és középiskolai szinten is.

A kérdező által követelt elismerése a fizika nehézségének és érthetetlenségének pedig abszurd. Mégis hogyan képzeli ezt el? A válaszolók kezdjék azzal, hogy a fizika nehéz és érthetetlen, de itt egy szerintem helyes válasz, pedig maga a fizika számomra túl nehéz és érthetetlen? Ezen kijelentések után viszont rendben lenne a válasz a kérdező szerint? Vagy mi értelme lenne ezt bármikor is kijelenteni?


Mindezek után álljon itt a pszichologika tézisei közül a nulladik tétel (azaz a főtétel): Áltudós az áltudóssal ne vitatkozzon. :)

2020. aug. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/159 A kérdező kommentje:

#31

Nem követelem, hogy ismerjék el a fizikát nehéznek és érthetetlennek.


Annyit próbálok mondani, hogy a nagy tudósok mind elismerték a fizikát nehéznek és érthetetlennek. Feynman szerint pl. a kvantummechanikát senki sem érti. A GYK válaszolói szerint viszont sokan értik a kvantummechanikát, néha még önként is jelentkeznek néhányan, akik értik.


Ez szerintem a természettudományok kategória hitelességét teljes mértékben aláássa. (Másként fogalmazva, hogyan tegyek fel a jövőben egy kérdést, ha tudom, hogy a válaszolók komoly fizikai ismerettel nem rendelkeznek?)

2020. aug. 9. 12:33
 33/159 anonim ***** válasza:
73%
A jövőbeli kérdéseidet ne itt tedd fel, hanem egy megfelelő tudományos fórumon. Ha nem ismersz ilyet, akkor valószínűleg a kérdésed nem üti meg azt a szintet, hogy olyan helyen tedd fel.
2020. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/159 A kérdező kommentje:
Ez eddig is így volt, itt csak azért tettem fel kérdéseket, hogy rávilágítsak a válaszolók hozzá nem értésére.
2020. aug. 9. 12:40
 35/159 anonim ***** válasza:
73%

Egyedül saját magad hozzá nem értésére világítottál rá, ráadásul össze-vissza beszélsz...

A kvantummechanika valóban nehéz, és mélységében nézve érthetetlen, de egyes részeit még én is értem.

Ezzel szemben a Newtoni törvények megértéséhez nem szükséges mélyebb matematikai és fizikai ismeretanyag. Nem kell ismerni a differenciálegyenleteket az F=m*a bizonyos szinten történő megismeréséhez, megértéséhez. DE ha jobban el akarunk merülni a mechanika rejtelmeiben, akkor rendelkezésünkre kell álljon egy biztos alap, aminek segítségével még mélyebb szinten megérthetjük Newtont. Én nem nevezném a mechanikát nehéznek és érthetetlennek, egyszerűen azért, mert értem, tehát számomra nem az. A fizika más területei ellenben felülmúlják képességeimet. És nem, a nagy tudósok sem ismerték el a Newtoni fizikát nehéznek és érthetetlennek, te viszont szinte csak erről beszéltél eddig...

2020. aug. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/159 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy melyik válaszoló vagy, de egészen biztos, hogy érted a Newton törvényeket? A #29 elolvasása után is így gondolod?
2020. aug. 9. 13:14
 37/159 anonim ***** válasza:
89%

Igen, képzeld. Egyrészt nem vettem észre(bár lehet,csak átsiklottam felette), hogy bárki természeti törvénynek próbálta volna beállítani

a mozgásegyenletet-Másrészt attól, hogy ez csak egy definíció, miért ne lehetne érteni?

Én @35 előtt még nem írtam ide, de egy válaszoló már elmondta ugyanezt: Valószínűleg nem ugyanazt értjük az ÉRTÉS kifejezés alatt.

Erre te elmondtad, hogy ő hülye, de érdemben nem voltál képes reagálni. Tehát, még egyszer: lennél olyan kedves, és definiálnád nekünk a megértés fogalmát, a te nézőpontod alapján?

2020. aug. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/159 A kérdező kommentje:

"Tehát, még egyszer: lennél olyan kedves, és definiálnád nekünk a megértés fogalmát, a te nézőpontod alapján?"


Kezdjük ott, hogy aki természeti törvényeknek nevezi a Newton törvényeket, az biztosan nem ért hozzá, hiszen a Newton törvények tényszerűen nem természeti törvények.

Valóban, Newton második törvénye egy definíció. Természetesen ez se zárja ki a megértést, de ismételten fontos leszögezni, hogy aki nem tudja mi jelent az a szó, hogy definíció, az megintcsak tényszerűen nem érti a dolgot.

Kérted, hogy írjam le, mit nevezek én megértésnek. Az ikerprím-sejtést hoztam fel az egyik példánál. Szerintem aki be tudja bizonyítani az ikerprímsejtést, az még nem érti, hogy a számok rendszere miért olyan, hogy végtelen darab prímszám van. Ezzel szemben például én magam is értem azt, hogy a 4-gyel osztható számok miért oszthatók 2-vel is. Azért értem, mert el tudom képzelni magam előtt a számegyeneset, és látom rajta, hogy minden második kettővel osztható szám megadja a 4-gyel osztható számokat. A Pitagorasz-tételről már nem állítom ennyire biztosan, hogy értem (attól függetlenül, hogy be tudom bizonyítani).

2020. aug. 9. 13:55
 39/159 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, itt pont neked van a legnagyobb arcod. Okosabbnak képzeled magad, mint az összes fizikus együttvéve és azokat osztod, akik többet tudnak nálad. Ezzel a hisztis gyerek stílussal nem is értem, hogy vársz segítséged.
2020. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/159 anonim ***** válasza:
78%

"Ezzel szemben például én magam is értem azt, hogy a 4-gyel osztható számok miért oszthatók 2-vel is. Azért értem, mert el tudom képzelni magam előtt a számegyeneset, és látom rajta, hogy minden második kettővel osztható szám megadja a 4-gyel osztható számokat."

Na ezen mosolyogtam egy jót! Van itt valaki, aki látja a VÉGTELEN számegyenest, látja rajta MINDEN második egész számot és ebből következtetések von le! Nincs benne szemernyi kétség sem, hogy az egész számegyenest látja és az egész számegyenesen ugyanazok a szabályok érvényesek. Csodálatos magabiztosság...

2020. aug. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!